„Nabierzcie ducha i podnieście głowy,

ponieważ zbliża się wasze odkupienie” (Łk 21,28)

Rozpoczęliśmy dzisiaj w naszej parafii rekolekcje. Czas przypomnienia sobie, jak bardzo Pan Bóg nas kocha i jak my powinniśmy na tę miłość odpowiedzieć. Jest to czas nawrócenia. Serdecznie witamy w naszej parafii ks. prałata Bogusława Połcia, który swoimi wskazówkami, modlitwą i świadectwem poprowadzi nas przez ten niezwykle ważny dla każdego katolika czas. Modlimy się o światło Ducha Świętego dla ks. Rekolekcjonisty i o otwarte serca dla każdego z nas.

Na Msze święte z naukami rekolekcyjnymi zapraszamy w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 7.00; 9.00 i 17.00.

We wtorek dzień spowiedzi. Prosimy tak sobie zorganizować czas, by móc skorzystać z posługi sakramentalnej zaproszonych kapłanów. Spowiedź w następujących godzinach: 10.00-12.00; 15.00-17.00; 17.30-19.00.

W środę zakończenie rekolekcji. Składka tego dnia będzie naszym podziękowaniem ks. Rekolekcjoniście za wygłoszone nauki.

Rekolekcje dla dzieci prowadzone będą według harmonogramu przekazanego przez katechetów.

Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy liturgiczny czas Adwentu. Czekamy i przygotowujemy się na przyjście Jezusa w Bożym Narodzeniu i na końcu czasów. Msze święte roratnie odprawiane będą rano. Pół godziny przed roratami śpiewać będziemy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Ze względu na rekolekcje, dzieci zapraszamy na roraty od czwartku. Prosimy, by przynosiły ze sobą lampiony oraz serduszka, na których będą wypisane dobre uczynki, które wykonały danego dnia.

W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00, podczas której módlmy się zwłaszcza o nowe i święte powołania do służby Bogu w kapłaństwie i zakonie. Po adoracji Msza święta o godz. 17.00.

I piątek miesiąca:

  • Chorych ks. Proboszcz odwiedzi z posługą sakramentalną przed południem, ks. Roman po południu.
  • Spowiedź w piątek od godz. 16.00.
  • Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00

W sobotę zapraszamy na Mszę świętą o godz. 17.00 i nabożeństwo pierwszosobotnie.

Katecheza przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych dzieci, które przyjmą chrzest w grudniu w sobotę po Mszy świętej i nabożeństwie.

Zmiana tajemnic Żywego Różańca w przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 7.00.

Kręgi Domowego Kościoła, do których z naszej parafii należy niestety tylko jedno małżeństwo, współpracując z Fundacją Małych Stópek organizują akcję „Paczuszka dla maluszka”. Celem tej bożonarodzeniowej akcji jest pomoc Domom Opieki Społecznej dla dzieci niepełnosprawnych, Domom Samotnej Matki, a także ubogim matkom samotnie wychowującym dzieci. Dary zebrane w naszym kościele zostaną przekazane do prowadzonego przez siostry serafitki Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Intelektualnie w Białce Tatrzańskiej. Potrzebne są ręczniki, pościel, duże pampersy, zabawki edukacyjne. Wszystkie te dary można będzie składać w przedsionku kościoła do 20 grudnia. Informacje na temat DPS-u w Białce Tatrzańskiej znajdziemy na stronie internetowej:  http://www.dpsserafitki.pl

Wszyscy przygotowujemy się do świąt Bożego Narodzenia. Myślimy również o dekoracji kościoła. Jeśli ktoś miałby piękne choinki (świerk lub jodła) i chciałby ofiarować je do kościoła, prosimy o kontakt z ks. Proboszczem.

Z całego serca dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę. Wszystkim ofiarodawcom niech Bóg hojnie wynagrodzi swoim błogosławieństwem.

Serdecznie dziękujemy za posprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W czwartek po Mszy świętej rano zapraszamy do sprzątania z rodzin: Katarzyny Ziajkiewicz, Lucyny Kozub, Mieczysława Trybulca, Józefy Bodziarczyk, Bogusławy Tabor, Marii Kozielec, Jadwigi Matyszak, Haliny Kundziarz, Barbary Kozielec i Bożeny Kucio.

W ostatnim tygodniu zmarł śp. Antoni Adamczyk (lat 87), tato ks. Janusza, proboszcza w parafii Trójcy Przenajświętszej w Mielcu. Pogrzeb śp. Antoniego odbędzie się jutro w Stanach Zjednoczonych. Polećmy go miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie!