Zmiana tajemnic Żywego Różańca dzisiaj po Mszy świętej o godz. 7.00.

W środę obchodzić będziemy uroczystość Narodzenia NMP, głównej Patronki diecezji tarnowskiej. Uroczystość znana jest również pod nazwą święta Matki Bożej Siewnej. Tego dnia przez wstawiennictwo Maryi powierzamy Panu Bogu przyszłoroczne plony. Poświęcenie ziarna siewnego po Mszach świętych rano i wieczorem.

W przyszłą niedzielę zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia o godz. 15.00.

Rozpoczynają się spotkania poszczególnych grup parafialnych: ministrantów, lektorów, DSM, młodzieży. Jeśli ktoś chciałby dołączyć do nich prosimy o kontakt z ks. Romanem lub z siostrą.

Radę Parafialną i Ekonomiczną zapraszamy na zebranie w przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 16.00.

Organizujemy pielgrzymkę małżeństw i rodzin na Jasną Górę 26 września. Hasłem pielgrzymki są słowa: „Pójdźcie do Józefa”. Zapisy w zakrystii.

Z całego serca dziękujemy za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę i w I piątek na misje. Przed kościołem można dzisiaj złożyć ofiarę na pomoc dla uchodźców z Afganistanu. Wszystkim ofiarodawcom niech Bóg hojnie wynagrodzi swoim błogosławieństwem. W przyszłą niedzielę składka przeznaczona będzie na cele inwestycyjne.

Serdecznie dziękujemy za posprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek po Mszy świętej rano zapraszamy do sprzątania z rodzin: Lucyny Urbaniak, Stanisławy Adamczyk, Ireny Młynarczyk, Janiny Opyd, Elżbiety Nowak, Marii Ligas, Marii Chryc, Celiny Ligas, Moniki Tokarczyk i Elżbiety Hebda.

Wydział Teologiczny w Tarnowie zaprasza na studia magisterskie z teologii oraz podyplomowe studia z katechezy przedszkolnej. Druga tura rekrutacji rozpoczęła się 1 września i będzie trwać do 20 września 2021 r. Studia te przeznaczone  dla osób świeckich i zakonnych, służą nie tylko pogłębieniu wiary i chrześcijańskiej formacji, lecz także przygotowują do nauczania religii w szkole podstawowej i średniej. Ze względu na otwierające się miejsca pracy dla katechetów tym bardziej zachęcamy do podjęcia studiów na tarnowskim Wydziale.