Oficjalna strona parafii pw. Św. Mikołaja Biskupa

Autor: ks. Proboszcz Strona 2 z 11

INTENCJE MSZALNE 10-17.07.2022

NIEDZIELA     10 LIPCA        XV NIEDZIELA ZWYKŁA

7.00    –          1) śp. Stanisława Mastalska – 1 r. śmierci z intencji dzieci

Poza:

1) O zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Elżbiety i Andrzeja – 35 r. ślubu

2) śp. Anna i Ludwik Mastalscy z intencji córek

3) śp. Maria Łopata z intencji syna z rodziną

9.00    –          1) śp. Julia Noworolnik – 4 r. śmierci z intencji syna Czesława z rodziną

Poza:  

1) O zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Alicji i Leona – 5 r. ślubu

2) śp. Stanisława Kozielec z intencji syna z rodziną

11.00  –          1) śp. Jan Królczyk – r. śmierci z intencji córki z rodziną

Poza:

1) śp. Stanisław Homerski z intencji wnuczki Patrycji

2) śp. Stanisław Homerski z intencji Salomei i Stanisława Kozielców

3) śp. Stanisław Homerski z intencji Małgorzaty Ungeheuer z rodziną

4) śp. Jan Wilczyński z intencji pracowników produkcji Spółdzielni Pracy „MEBLOMET”

5) śp. Franciszek Zbozień z intencji uczniów klasy IVB z rodzicami

6) śp. Czesław Trembecki z intencji Elżbiety i Pawła Trembeckich z rodziną

7) śp. Maria Tworek z intencji chrześniaka Daniela ze Słupska

8) śp. Helena Wieczorek z intencji Weroniki i Tomasza z rodziną

16.00  –          1) W intencji Parafian

PONIEDZIAŁEK         11 LIPCA                   

ŚWIĘTO ŚW. BENEDYKTA

 

6.45    –          1) O zdrowie i Boże błogosławieństwo dla rodziny Maurerów oraz podziękowanie za 45 lat małżeństwa

2) śp. Stanisław Zabrzeski – r. śmierci

Poza:

1) śp. Stanisław Homerski z intencji Małgorzaty i Piotra Ciesielków

2) śp. Stanisław Homerski z intencji Ewy i Mirosława Szczepaniaków

3) śp. Stanisław Homerski z intencji Marii Kozielec

4) śp. Jan Wilczyński z intencji pracowników II zmiany Spółdzielni Pracy MEBLOMET

5) śp. Franciszek Zbozień z intencji Marty i Józefa Chrobaków z Rzeki

6) śp. Czesław Trembecki z intencji kolegi Józefa Kozielca

7) śp. Maria Tworek z intencji siostry Heleny z mężem z Tylmanowej

8) śp. Helena Wieczorek z intencji Weroniki i Tomasza z rodziną

9) śp. Stanisław Stachoń z intencji Jana Stachonia

10) śp. Józef Jurek z intencji Bożeny i Tadeusza Mikołajczyk z Kamienicy

11) śp. Józef Jurek z intencji rodziny Nowaczyk

 

 

WTOREK        12 LIPCA       

ŚW. BRUNONA BONIFACEGO Z KWERFURTU

6.45    –          1) śp. Józef Michałczak

2) śp. Maria, Józef i Jan Maurer; śp. Jan Turek – z intencji Marii i Leona

Poza:

1) śp. Stanisław Homerski z intencji Agaty i Krzysztofa Ciesielków

2) śp. Stanisław Homerski z intencji Władysławy i Jana Kozielców

3) śp. Stanisław Homerski z intencji Pawła Kozielca z rodziną

4) śp. Jan Wilczyński z intencji pracowników Działu Giętarki Spółdzielni MEBLOMET

5) śp. Franciszek Zbozień z intencji Gościsławy Chrobak z Rzeki Górnej

6) śp. Czesław Trembecki z intencji Marii i Zbigniewa Zboźniów

7) śp. Maria Tworek z intencji chrześnicy Joanny z Nowego Targu

8) śp. Helena Wieczorek z intencji kuzynki Marii Biały

9) śp. Stanisław Stachoń z intencji rodziny Janczurów z Księżaków

10) śp. Józef Jurek z intencji firmy KOMIKO

11) śp. Józef Jurek z intencji Barbary i Arkadiusza Pasoń

 

 

ŚRODA           13 LIPCA       

ŚW. ANDRZEJA ŚWIERADA I BENEDYKTA

6.45    –          1) śp. Stanisław Zabrzeski z intencji rodziców

NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE

18.00  –          1) O powołania kapłańskie i zakonne z naszej Parafii

2) O zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Kaliny – 2 r. urodzin z intencji rodziców i rodzeństwa

3) O zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Stanisławy i Pawła – 20 r. ślubu oraz dla dzieci

Poza:

1) śp. Stanisław Homerski z intencji Józefa Piszczka z rodziną

2) śp. Stanisław Homerski z intencji Stanisławy Ciesielka

3) śp. Stanisław Homerski z intencji Haliny i Jana Michałczaków

4) śp. Jan Wilczyński z intencji siostry Marii Rusnarczyk

5) śp. Franciszek Zbozień z intencji Marii i Józefa Dudów

6) śp. Czesław Trembecki z intencji rodziny Homerskich

7) śp. Maria Tworek z intencji Marty i Józefa Chrobaków z Rzeki Górnej

8) śp. Helena Wieczorek z intencji Małgorzaty i Jana Biały

9) śp. Stanisław Stachoń z intencji rodziny Ligasów z Osiedla Kąt

10) śp. Józef Jurek z intencji pracowników firmy KOMIKO

CZWARTEK    14 LIPCA       

6.45    –          1) O zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Siostry Prowincjalnej Kamili

2) śp. Maria, Jan i Antoni Kozielec z intencji córki

Poza:

1) O zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Daniela i Filipa z okazji urodzin z intencji rodziców i dziadków

2) śp. Stanisław Homerski z intencji Marty i Józefa Chrobak

3) śp. Stanisław Homerski z intencji Katarzyny i Jana Ciesielków

4) śp. Stanisław Homerski z intencji Katarzyny i Krzysztofa Michałczaków

5) śp. Jan Wilczyński z intencji Iwony i Krzysztofa Syjud z rodziną

6) śp. Franciszek Zbozień z intencji Wojciecha i Anety Mikołajczyków

7) śp. Czesław Trembecki z intencji Marii i Marty

8) śp. Maria Tworek z intencji Józefy i Franciszka Ziajkiewiczów

9) śp. Helena Wieczorek z intencji Krzysztofa Ziemianka

10) śp. Józef Jurek z intencji pracowników firmy KOMIKO

11) śp. Jan Kamiński z intencji siostry

PIĄTEK           15 LIPCA       

ŚW. BONAWENTURY

6.45    –          1) śp. Kazimierz Ligas

18.00  –          1) śp. Stanisława i Franciszek Zabrzescy; śp. Teresa Cisek

Poza:

1) śp. Anna Adamczyk – 3 r. śmierci z intencji córek

2) śp. Maria i Jan Kozielec, syn Antoni

3) śp. Stanisław Homerski z intencji Piotra i Barbary Ciesielków z rodziną

4) śp. Stanisław Homerski z intencji Stanisława Ciesielki

5) śp. Stanisław Homerski z intencji sąsiadów z Obłazu

6) śp. Stanisław Homerski z intencji Stanisławy i Stanisława Ligasów

7) śp. Jan Wilczyński z intencji rodziny Wieczorków z Osiedla Mastalerze

8) śp. Franciszek Zbozień z intencji Heleny i Józefa Turków

9) śp. Czesław Trembecki z intencji Janiny i Tadeusza Ligasów

10) śp. Maria Tworek z intencji kuzynki Marii Biały

11) śp. Helena Wieczorek z intencji Marii Udziela z rodziną

SOBOTA        16 LIPCA       

NMP Z GÓRY KARMEL       

6.45    –          1) śp. Maria i Jan Noworolnik – r. śmierci

2) śp. Józef Kozielec – 30 dzień po śmierci z intencji żony i dzieci

Poza:

1) śp. Franciszek Piszczek – r. śmierci, żona Zofia

2) śp. Tomasz i Rozalia Michałczak z intencji rodziny

3) śp. Stanisław Homerski z intencji rodziny Kozielców z Obłazu

4) śp. Stanisław Homerski z intencji Ludwika Hebdy

5) śp. Stanisław Homerski z intencji Heleny Ciesielka

6) śp. Jan Wilczyński z intencji Rozalii i Jana Tokarczyków

7) śp. Franciszek Zbozień z intencji syna Wiesława z rodziną

8) śp. Czesław Trembecki z intencji Marii i Stanisława Kamińskich

9) śp. Maria Tworek z intencji Małgorzaty i Jana Biały

8) śp. Helena Wieczorek z intencji Marii i Jana Tworek

15.00  –          Ślub:   Joanna Michałczak – Rafał Czajka

 

 

NIEDZIELA     17 LIPCA        XVI NIEDZIELA ZWYKŁA    

7.00    –          1) O zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Mateusza – 18 r. urodzin z intencji rodziców i rodzeństwa

9.00    –          1) W intencji Parafian

Poza:  

1) O zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Weroniki i Tomasza – r. ślubu

2) O zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Agnieszki i Jana – 20 r. ślubu z intencji dzieci

3) O zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Igi z intencji matki chrzestnej z rodziną

11.00  –          1) śp. Katarzyna i Józef Wajda; śp. Tadeusz Wajda z intencji córki z rodziną

Poza:

1) śp. Stanisław Homerski z intencji sąsiadów z Obłazu

2) śp. Stanisław Homerski z intencji Marii i Czesława Kozielców z rodziną

3) śp. Stanisław Homerski z intencji Barbary Ciesielka

4) śp. Jan Wilczyński z intencji rodziny Kowalczyków

5) śp. Franciszek Zbozień z intencji Anny i Franciszka Kasprzaków

6) śp. Czesław Trembecki z intencji Beaty i Ignacego Michalaków

7) śp. Maria Tworek z intencji sąsiadki Marii Wąchała

8) śp. Helena Wieczorek z intencji rodziny z Piekar Śląskich

16.00  –          1) śp. Józef i Anna Piszczek

Ogłoszenia

Intencje mszalne 04.07-10.07.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 26.06.2022

W środę obchodzić będziemy uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Tego dnia naszymi modlitwami obejmujemy w szczególny sposób Ojca Świętego. Składka w tym dniu również jest przeznaczona na cele wyznaczone przez Papieża Franciszka. Msze święte będą odprawione o godz. 7.00; 9.00; 16.00 i 18.00.

W najbliższym tygodniu przypada I piątek miesiąca lipca. Zachęcamy do przyjęcia Komunii świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Msze święte w piątek o godz. 6.45 i 18.00. Zapraszamy na adorację od godz. 17.00.

I piątek to również dzień modlitwy w intencji misji i misjonarzy. Składka jest przeznaczona na pomoc misjom.

Spowiedź:

  • środa – rano od godz. 6.15, wieczorem od godz. 17.00 klasy III-V
  • czwartek – rano od godz. 6.15, wieczorem od godz. 17.00 klasy VI-VIII
  • piątek – rano od godz. 6.15, wieczorem od godz. 17.00

Do chorych kapłani udadzą się w piątek: ks. Marek przed południem, ks. Roman popołudniu.

I sobota miesiąca – oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu NMP. Zapraszamy na nabożeństwo I-sobotnie po wieczornej Mszy świętej.

W sobotę po Mszy świętej i nabożeństwie katecheza przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych dzieci, które mają przyjąć sakrament chrztu świętego w czerwcu.

Zmiana tajemnic Żywego Różańca w przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 7.00.

Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek rano zapraszamy z rodzin: Stanisławy Wąchała, Danuty Wąchała, Marii Zabrzeskiej, Stanisławy Chlebek, Danuty Zbozień, Aliny Ubik, Jadwigi Tworek, Elżbiety Michałczak, Marii Kozielec i Marii Michalik. To będzie już ostatnie sprzątanie według dotychczasowego schematu. Od lipca dbanie o czystość i porządek w kościele powierzamy pani, która się podjęła tego zadania. Również dbanie o porządek wokół kościoła został powierzony jednej osobie. W związku z tym w trzecią niedzielę miesiąca będziemy prosić o złożenie dodatkowej ofiary przy wyjściu z kościoła na pokrycie kosztów związanych ze sprzątaniem oraz z dekoracją kościoła kwiatami. Już dzisiaj serdecznie dziękujemy za zrozumienie i ofiarność.

Dziękujemy mieszkańcom Osiedli Ziemianki i Stachówka za wywiezienie liści i trawy z cmentarza.

Wszystkim drogim Parafianom i Gościom życzymy spokojnego tygodnia, a odpoczywającym na wakacjach i urlopach życzymy dobrej pogody i miłego odpoczynku. Niech Bóg wszystkim obficie błogosławi!

INTENCJE MSZALNE 26.06-3.07.2022

NIEDZIELA        26 CZERWCA               

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

7.00      –            1) O zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Marii w dniu urodzin z intencji męża i dzieci

Poza:

1) śp. Jan i Józefa Mastalscy

9.00      –            1) O zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Joanny i Stanisława – 10 r. ślubu

Poza:   

1) O zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Moniki i Marcina Ligas – 1 r. ślubu z intencji rodziców i rodzeństwa

2) O zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Mateusza – 12 r. urodzin

3) śp. Helena i Antoni Kaim

4) śp. Stanisław Stachoń z intencji Tomasza i Iwony Opyt

5) śp. Józef Jurek z intencji wnuczki Jolanty z rodziną

6) śp. Józef Jurek z intencji Anny i Aleksandra Owsianków z synem Piotrem

7) śp. Józef Jurek z intencji Natalii i Marcina Stolarczyków z dziećmi

8) śp. Jan Kamiński z intencji Sebastiana Krzysztof z rodziną

9) śp. Jan Kamiński z intencji Małgorzaty i Czesława Pierzgów

10) śp. Jan Ligas gr.

11.00   –            1) W intencji Parafian

Poza:

1) śp. Julian Ciesielka gr.

16.00   –            1) śp. Maria Sejud – r. śmierci z intencji rodzeństwa

PONIEDZIAŁEK             27 CZERWCA               

6.45      –            1) śp. Antoni Młynarczyk – 17 r. śmierci z intencji żony

2) śp. Antoni Młynarczyk – r. śmierci z intencji córki Stanisławy z rodziną

 

18.00   –            1) śp. Maria Kozielec – 2 r. śmierci z intencji dzieci

Poza:   

1) śp. Stanisław Stachoń z intencji Jadwigi i Jana Zacherów

2) śp. Józef Jurek z intencji Zofii Koczur z Hałuszowej

3) śp. Józef Jurek z intencji Agnieszki Zabrzeskiej

4) śp. Józef Jurek z intencji Bożeny i Grzegorza Biel

5) śp. Jan Kamiński z intencji Kazimierza Kozielca z rodziną

6) śp. Jan Kamiński z intencji wnuczek Pauliny i Klaudii z mamą

7) śp. Julian Ciesielka gr.

8) śp. Jan Ligas gr.

9) śp. Salomea Grzebak z intencji Małgorzaty i Stanisława Wojda z rodziną

10) śp. Salomea Grzebak z intencji Danuty i Józefa Giemzik

11) śp. Salomea Grzebak z intencji Katarzyny i Tadeusza Jurczak

 

 

WTOREK           28 CZERWCA               

WSPOMNIENIE ŚW. IRENEUSZA

6.45      –            1) O zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Franciszka w dniu urodzin

2) śp. Stanisław Kozielec – 30 dzień po śmierci z intencji żony z dziećmi

Poza:

1) O zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Franciszka z intencji babci

18.00   –            1) śp. Maria Ligas – 5 r. śmierci z intencji córki z rodziną

Poza:   

1) śp. Stanisław Stachoń z intencji Moniki i Jakuba Osmanów

2) śp. Józef Jurek z intencji rodziny Klusków z Czarnej Góry

3) śp. Józef Jurek z intencji Zbigniewa i Grażyny Koczur

4) śp. Józef Jurek z intencji żony Agnieszki

5) śp. Jan Kamiński z intencji brata Stanisława z rodziną

6) śp. Jan Kamiński z intencji Marii Kwit z rodziną

7) śp. Julian Ciesielka gr.

8) śp. Jan Ligas gr.

9) śp. Czesław Trembecki z intencji brata Kazimierza z rodziną

 

 

ŚRODA               29 CZERWCA               

UROCZYSTOŚĆ ŚW. PIOTRA I PAWŁA

7.00      –            1) O zdrowie i Boże błogosławieństwo dla ks. Pawła oraz o potrzebne łaski w pracy misyjnej

9.00      –            1) śp. Roman i Ludwika Kędzior, córka Maria

16.00   –            1) O zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Michała – 18 r. urodzin z intencji rodziców i rodzeństwa

Poza:

1) W intencji Bogu wiadomej

2) śp. Stanisława i Michał Czerwińscy

18.00   –            1) O zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Jakuba – 18 r. urodzin z intencji rodziców

Poza:   

1) śp. Ludwik Niewiadomy – 6 r. śmierci z intencji córki z rodziną

2) śp. Stanisław Stachoń z intencji Józefa i Kazimiery Zabrzeskich

3) śp. Józef Jurek z intencji Jana i Barbary Kozielec

4) śp. Józef Jurek z intencji córki Barbary z rodziną

5) śp. Józef Jurek z intencji Anny i Pawła Adamczyków z rodziną

6) śp. Jan Kamiński z intencji Marzeny i Krzysztofa Łatków

7) śp. Jan Kamiński z intencji rodzin Noworolników i Jabłońskich

8) śp. Julian Ciesielka gr.

9) śp. Jan Ligas gr.

10) śp. Czesław Trembecki z intencji Jarosława i Huberta Mikołajczyków

 

 

CZWARTEK      30 CZERWCA 

6.45      –            1) śp. Franciszek Zbozień z intencji żony

2) śp. Ks. Jan Chlebek – r. śmierci

Poza:

1) śp. Ludwik i Maria Wojdyło – r. śmierci z intencji córki

18.00   –            1) śp. Stanisław i Katarzyna Noworolnik        z intencji córki

Poza:   

1) śp. Stanisław Stachoń z intencji rodziny Chrobaków z Lachówki

2) śp. Józef Jurek z intencji córki Marii z rodziną

3) śp. Józef Jurek z intencji wnuczki Bernadetty z rodziną

4) śp. Józef Jurek z intencji Marii i Władysława Jurków z rodziną

5) śp. Jan Kamiński z intencji Marii i Jana Zabrzeskich

6) śp. Jan Kamiński z intencji rodzin Szczepaniaków i Ciesielków ze Szczawnicy

7) śp. Jan Ligas gr. (ostatnia)

8) śp. Julian Ciesielka gr. (ostatnia)

9) śp. Maria Tworek z intencji Katarzyny i Marcina Maurer

 

 

PIĄTEK               1 LIPCA                           I PIĄTEK

6.45      –            1) śp. Jan Ciesielka – 1 r. śmierci z intencji córki Barbary

18.00   –            1) śp. Ludwika Piszczek – 1 r. śmierci z intencji Marii i Wiesława Zabrzeskich z rodziną

Poza:   

1) śp. Szymon Kozik – r. śmierci, syn Władysław

2) śp. Antoni i Maria Jaworscy

3) śp. Stanisław Homerski z intencji żony

4) śp. Stanisław Homerski z intencji wnuczki Kingi z rodziną

5) śp. Stanisław Homerski z intencji Marii i Andrzeja Mruk z rodziną

6) śp. Jan Wilczyński z intencji Józefa i Marty Chrobak z Rzeki Górnej

7) śp. Franciszek Zbozień z intencji córki Teresy z rodziną

8) śp. Czesław Trembecki z intencji Beaty i Jana z rodziną

9) śp. Maria Tworek z intencji Jolanty

10) śp. Franciszek Tworek z intencji Zarządu i pracowników Pienińskiego Banku Spółdzielczego

11) śp. Salomea Grzebak z intencji Barbary i Jana Duda

 

 

SOBOTA            2 LIPCA                         

ŚWIĘTO NMP TUCHOWSKIEJ             

6.45      –            1) śp. Jan Ciesielka – r. śmierci z intencji żony Heleny

14.00   –            Ślub:    Agata Ligas – Mirosław Pociecha                                                               

15.00   –            Ślub:    Marzena Stapkowicz – Jakub Hebda              

18.00   –            1) śp. Maria i Antoni Jaworscy

Poza:

1) śp. Jakub Wojdyło z intencji córki Zofii

2) śp. Maria Jaworska

3) śp. Stanisław Homerski z intencji żony

4) śp. Stanisław Homerski z intencji Marii i Jarosława Bizub

5) śp. Stanisław Homerski z intencji sąsiadki Marii Babik

6) śp. Jan Wilczyński z intencji kolegi Jana Jaworskiego z rodziną

7) śp. Franciszek Zbozień z intencji wnuka Marcina z rodziną

8) śp. Czesław Trembecki z intencji Marzeny i Damiana

9) śp. Maria Tworek z intencji Jacka

10) śp. Franciszek Tworek z intencji rodziny Jurkowskich

NIEDZIELA        3 LIPCA                          

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

7.00      –            1) O zdrowie i Boże błogosławieństwo dla członkiń i członków Róż Żywego Różańca i ich rodzin

9.00      –            1) śp. Halina Kozielec z okazji imienin z intencji sióstr

Poza:   

1) O zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Elżbiety i Józefa – 25 r. ślubu

2) O zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Marii – 80 r. urodzin z intencji dzieci z rodzinami

11.00   –            1) O zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Jakuba – 24 r. urodzin

Poza:

1) O zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Małgorzaty Mikołajczyk – 50 r. urodzin z intencji męża z dziećmi

2) śp. Jakub Wojdyło z intencji córki Haliny

3) śp. Stanisław Homerski z intencji syna Stanisława z rodziną

4) śp. Stanisław Homerski z intencji Barbary i Wojciecha Kozielców z rodziną

5) śp. Stanisław Homerski z intencji sąsiadów Barbary i Przemysława

6) śp. Jan Wilczyński z intencji kolegi Jana Jaworskiego z rodziną

7) śp. Franciszek Zbozień z intencji wnuka Łukasza z rodziną

8) śp. Czesław Trembecki z intencji Lucyny z rodziną

9) śp. Maria Tworek z intencji Rafała

10) śp. Helena Kozielec z intencji syna Stanisława z żoną i dziećmi

16.00   –            1) W intencji Parafian

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 19.06.2022

XII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy włożyli wiele wysiłku w przygotowanie uroczystości Bożego Ciała, zwłaszcza w wystrój ołtarzy. Dziękujemy również noszącym feretrony, sztandary i baldachim.

Procesje eucharystyczne w Oktawie Bożego Ciała odprawiamy codziennie rano i wieczorem po Mszy świętej. Serdecznie zapraszamy!

Dzisiaj podczas Mszy świętej o godz. 9.00 jedenastu chłopców z klasy III zostało przyjętych w poczet ministrantów. Serdecznie im gratulujemy. Dziękujemy również rodzicom za przekazanie światła wiary swoim dzieciom i mobilizowanie ich do aktywnej służby Panu Bogu.

W czwartek obchodzić będziemy uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela (przeniesioną z piątku). Jest to również dzień zakończenia Oktawy Bożego Ciała. Procesje eucharystyczne po Mszach świętych rano i wieczorem. Po Mszy świętej o godz. 18.00 i po procesji błogosławieństwo dzieci i wianków. Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci!

W piątek obchodzić będziemy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, która jest równocześnie Dniem Modlitw o Świętość Życia Kapłańskiego. Po rannej i wieczornej Mszy świętej procesja eucharystyczna. Ze względu na uroczystość w ten piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W piątek o godz. 8.00 zostanie odprawiona Msza święta na zakończenie roku szkolnego. Pragniemy Panu Bogu podziękować za wszelkie łaski, których nam udzielił w tym roku i prosić o szczęśliwe wakacje. Dzieci i młodzież zapraszamy do skorzystania z sakramentu pokuty. Spowiadamy codziennie rano od 6.15 i wieczorem od 17.30.

W sobotę obchodzić będziemy wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę na inwestycje i w Boże Ciało na hospicja.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek rano zapraszamy z rodzin: Krystyny Kozik, Edyty Stapkowicz, Lucyny Adamczyk, Aliny Wojdyło, Małgorzaty Wąchała, Heleny Sadurskiej, Wojciecha Jurka, Małgorzaty Kołodziej, Teresy Stapkowicz i Doroty Duda.

Po wielu rozmowach i konsultacjach z Parafianami zdecydowaliśmy się przyjąć do pracy dwie osoby. Jedna będzie się zajmować sprzątaniem kościoła, druga porządkami wokół kościoła. Prosimy zatem o zgłoszenie się osób chętnych do księdza Proboszcza w celu omówienia warunków zatrudnienia. Do momentu rozpoczęcia pracy przez te osoby funkcjonować będzie dotychczasowy system sprzątania.

Bardzo prosimy mieszkańców Osiedli Ziemianki i Stachówka o wywiezienie liści i trawy z cmentarza.

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy śp. Józefa Kozielca z Osiedla Ziemianki (lat 55). Polećmy zmarłego Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie!

INTENCJE MSZALNE 19-26.06.2022

NIEDZIELA     19 CZERWCA         XII NIEDZIELA ZWYKŁA

7.00    –          1) O zdrowie i Boże błogosławieństwo oraz zachowanie od klęsk żywiołowych oraz o pokój na Ukrainie z intencji mieszkańców Osiedli Wybrańce i Kaletówka

2) śp. Maria Ligas – 5 r. śmierci z intencji syna z rodziną

Poza:

1) śp. Anna Zabrzeska – r. śmierci, mąż Jan – z intencji córki z rodziną

2) śp. Anna Zabrzeska – r. śmierci, mąż Jan – z intencji córki z rodziną

9.00    –          1) śp. Antoni i Jan – z okazji imienin i r. śmierci

Poza:

1) śp. Stanisław Kulig z intencji rodzin Jurków i Kaimów

2) śp. Stanisław Stachoń z intencji Jolanty i Stanisława Bielenin

3) śp. Józef Jurek z intencji Teresy i Jana Noworolników z rodziną

4) śp. Józef Jurek z intencji pracowników firmy „KATERMED” z Nowego Sącza

5) śp. Józef Jurek z intencji Józefy i Janusza Zboźniów

6) śp. Jan Kamiński z intencji Stanisławy Mucha z rodziną

7) śp. Jan Kamiński z intencji Stanisława Bednarczyka z rodziną

8) śp. Jan Ligas gr.

9) śp. Salomea Grzebak z intencji Marii Placha

11.00  –          1) śp. Ludwika i Michał Noworolnik z intencji córki z rodziną

Poza:

1) śp. Julian Ciesielka gr.

2) śp. Jan Jagieła, Jan Wąchała, Janina Gomółka

16.00  –          1) W intencji Parafian

 

 

PONIEDZIAŁEK         20 CZERWCA           

 

6.45    –          1) śp. Rozalia Hornik – r. śmierci z intencji córki z rodziną

2) śp. Rozalia Cebula, córka Stanisława z intencji Anieli Zabrzeskiej

 

18.00  –          1) O zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Wandy i Grzegorza – 13 r. ślubu

Poza: 

1) śp. Stanisław Stachoń z intencji Marii i Jana Zabrzeskich

2) śp. Józef Jurek z intencji rodziny Janczy ze Sromowiec

3) śp. Józef Jurek z intencji rodziny Tworków

4) śp. Józef Jurek z intencji Krzysztofa i Katarzyny Michałczyk

5) śp. Jan Kamiński z intencji Zofii Nowak z rodziną z Lubomierza

6) śp. Jan Kamiński z intencji Anny Janik z rodziną

7) śp. Julian Ciesielka gr.

8) śp. Jan Ligas gr.

9) śp. Salomea Grzebak z intencji pracowników firmy „NOWO”

10) śp. Salomea Grzebak z intencji Marii i Wiktora z rodziną

 

 

WTOREK        21 CZERWCA                    

WSPOMNIENIE ŚW. ALOJZEGO GONZAGI

6.45    –          1) O zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Łukasza z okazji urodzin

18.00  –          1) O zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Jana z okazji urodzin

Poza:  

1) śp. Stanisław Stachoń z intencji Stanisławy i Andrzeja Adamczyków

2) śp. Józef Jurek z intencji Krystyny i Jana Bańkosz ze Sromowiec

3) śp. Józef Jurek z intencji Teresy Stapkowicz z rodziną

4) śp. Józef Jurek z intencji Alojzego Topolskiego

5) śp. Jan Kamiński z intencji Tadeusza, Katarzyny i Izabeli Dawiec

6) śp. Jan Kamiński z intencji Władysława Kawalca z rodziną

7) śp. Julian Ciesielka gr.

8) śp. Jan Ligas gr.

9) śp. Salomea Grzebak z intencji Renaty i Łukasza z rodziną

10) śp. Salomea Grzebak z intencji Józefy i Franciszka Jurczak

11) śp. Helena Chlebek z intencji córki Haliny z mężem       

 

 

ŚRODA           22 CZERWCA

6.45    –          1) śp. Siostry Albertynki

2) śp. Agnieszka i Jakub Ziemianek z intencji córki Antoniny

18.00  –          1) O zdrowie i Boże błogosławieństwo dla członkiń 1 Róży Matek

2) śp. Jan Kamiński z okazji imienin z intencji córki z rodziną

Poza:

1) O zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Anny i Franciszka – r. ślubu

2) śp. Andrzej Turek z intencji córki Katarzyny

3) śp. Stanisław Stachoń z intencji Marii Adamczyk

4) śp. Józef Jurek z intencji Jana Bańkosza

5) śp. Józef Jurek z intencji Związku Podhalan

6) śp. Józef Jurek z intencji Teresy i Tadeusza Topolskich z rodziną

7) śp. Jan Kamiński z intencji Weroniki i Tomasza Ziemianków z rodziną

8) śp. Jan Kamiński z intencji rodziny Kotowiczów

9) śp. Julian Ciesielka gr.

10) śp. Jan Ligas gr.

CZWARTEK                23 CZERWCA            

UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA ŚW. JANA CHRZCICIELA

6.45    –          1) O zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie Józefy i Ludwika

2) śp. Franciszek Hornik – 1 r. śmierci z intencji córki z rodziną

3) śp. Józef Kozielec – 7 dzień po śmierci z intencji żony i dzieci

18.00  –          1) śp. Jan i Rozalia Jagieła

2) śp. Franciszek – 21 r. śmierci, śp. Maria Udziela

Poza:  

1) śp. Stanisława Czerwińska z intencji dzieci

2) śp. Stanisław Michałczak – 1 r. śmierci z intencji rodziny

3) śp. Andrzej Turek z intencji córki Anny

4) śp. Stanisław Stachoń z intencji Iwony i Stanisława Adamczyków

5) śp. Józef Jurek z intencji Krystyny i Andrzeja Bańkoszów z rodziną

6) śp. Józef Jurek z intencji Marii i Wiesława Zabrzeskich

7) śp. Józef Jurek z intencji Aleksandry i Pawła Topolskich

8) śp. Jan Kamiński z intencji Mariana Mastalerza z rodziną

9) śp. Jan Kamiński z intencji Stanisławy i Jana Noworolników z rodziną

10) śp. Jan Ligas gr.

11) śp. Julian Ciesielka gr.

 

 

PIĄTEK           24 CZERWCA            

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA

6.45    –          1) śp. Stanisław Mikołajczyk z intencji ojca

8.00    –          1) Podziękowanie za rok szkolny z prośbą o szczęśliwe wakacje 

18.00  –          1) O zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Jana z intencji żony i dzieci

2) śp. Józefa Mastalska i jej zmarli Rodzice

Poza:  

1) O zdrowie i Boże błogosławieństwo dla syna Jana z intencji mamy

2) śp. Stanisław Michałczak – 1 r. śmierci z intencji Anny i Bogusława

3) śp. Maria i Józef Kamińscy oraz zmarli Rodzice

4) śp. Jan Gromala

5) śp. Stanisław Stachoń z intencji Michała i Stanisławy

6) śp. Józef Jurek z intencji córki Bożeny z mężem

7) śp. Józef Jurek z intencji Stanisławy i Pawła Ligasów

8) śp. Józef Jurek z intencji Renaty i Marcina Kubików z rodziną

9) śp. Jan Kamiński z intencji Franciszka i Salomei Piszczków z rodziną z Wietrznic

10) śp. Jan Kamiński z intencji Joanny i Józefa Młynarczyków

11) śp. Julian Ciesielka gr.

12) śp. Jan Ligas gr.

 

 

SOBOTA        25 CZERWCA                        

WSPOMNIENIE NIEPOKALANEGO SERCA NMP

6.45    –          1) O zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Marii i Antoniego – 17 r. ślubu

2) śp. Józefa Mastalska – r. śmierci oraz zmarli z rodziny – z intencji wnuka Czesława

Poza:

1) śp. Antoni i Aniela Gabryś z intencji syna z rodziną

18.00  –          1) O zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Janiny z okazji imienin

Poza:

1) śp. Janina i Jakub Wojdyło z intencji wnuczki Anny

2) śp. Jan, Franciszek, Maria i Antonina Strzęp

3) śp. Stanisław Stachoń z intencji Małgorzaty i Jerzego Janczurów

4) śp. Józef Jurek z intencji wnuka Damiana z rodziną

5) śp. Józef Jurek z intencji Stanisława i Aliny Wojdyłów z rodziną

6) śp. Józef Jurek z intencji Doroty i Piotra Chlebków

7) śp. Jan Kamiński z intencji Józefy Piszczek z Wietrznic

8) śp. Jan Kamiński z intencji Anety i Pawła Franasowiczów

9) śp. Julian Ciesielka gr.

10) śp. Jan Ligas gr.

NIEDZIELA     26 CZERWCA            XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

7.00    –          1) O zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Marii w dniu urodzin z intencji męża i dzieci

Poza:

1) śp. Jan i Józefa Mastalscy

9.00    –          1) O zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Joanny i Stanisława – 10 r. ślubu

Poza:  

1) O zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Moniki i Marcina Ligas – 1 r. ślubu z intencji rodziców i rodzeństwa

2) O zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Mateusza – 12 r. urodzin

3) śp. Helena i Antoni Kaim

4) śp. Stanisław Stachoń z intencji Tomasza i Iwony Opyt

5) śp. Józef Jurek z intencji wnuczki Jolanty z rodziną

6) śp. Józef Jurek z intencji Anny i Aleksandra Owsianków z synem Piotrem

7) śp. Józef Jurek z intencji Natalii i Marcina Stolarczyków z dziećmi

8) śp. Jan Kamiński z intencji Sebastiana Krzysztof z rodziną

9) śp. Jan Kamiński z intencji Małgorzaty i Czesława Pierzgów

10) śp. Jan Ligas gr.

11.00  –          1) W intencji Parafian

Poza:

1) śp. Julian Ciesielka gr.

16.00  –          1) śp. Maria Sejud – r. śmierci z intencji rodzeństwa

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 12.06.2022

UROCZYSTOŚĆ

TRÓJCY  PRZENAJŚWIĘTSZEJ

 

INTENCJE MSZALNE 12-19.06.2022

NIEDZIELA     12 CZERWCA           

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

7.00    –          1) O zdrowie i Boże błogosławieństwo dla mieszkańców Osiedla Górzany, o zachowanie od klęsk żywiołowych oraz o pokój na Ukrainie

2) śp. Stanisław Szal – 5 r. śmierci z intencji żony

Poza:

1) śp. Ludwika Ligas i Antoni Mastalski z intencji chrześnicy Marii

9.00    –          1) W intencji Parafian

Poza:

1) śp. Józef Janczura – 24 r. śmierci, żona Maria

2) śp. Maria Ligas, Józef i Antonina Tarchała

3) śp. Maria Opyd z intencji kuzynki Antoniny Hebda

4) śp. Stanisław Stachoń z intencji Joanny i Damiana

5) śp. Józef Jurek z intencji syna Stanisława z rodziną

6) śp. Józef Jurek z intencji syna Krzysztofa z rodziną

7) śp. Józef Jurek z intencji syna Mateusza z żoną i dzieckiem

8) śp. Jan Kamiński z intencji rodziny Siekierskich i Stanisława Ruckiego

9) śp. Jan Kamiński z intencji Anny Kozielec z mężem i rodziną

10) śp. Jan Ligas gr.

11) śp. Salomea Grzebak z intencji Marii Placha

11.00  –          1) śp. Józef Michałczak

Poza:

1) śp. Julian Ciesielka gr.

16.00  –          1) śp. Iwona Ubik z okazji urodzin

 

 

PONIEDZIAŁEK         13 CZERWCA           

NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE

 

6.45    –          1) śp. Maria i Antoni Kozielec

 

18.00  –          1) O powołania kapłańskie i zakonne z naszej Parafii

2) O zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Haliny – 65 r. urodzin

3) O zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Kazimiery i Józefa – 47 r. ślubu

Poza:  

1) śp. Antoni Poparda z intencji córki

2) śp. Krzysztof Zabrzeski z intencji Anny i Mariana Michałczak

3) śp. Stanisław Stachoń z intencji Józefa Chlebka

4) śp. Józef Jurek z intencji wnuczek Justyny, Darii i Julii

5) śp. Józef Jurek z intencji syna Krzysztofa z rodziną

6) śp. Józef Jurek z intencji Marii i Jana Kowalczyków

7) śp. Jan Kamiński z intencji rodziny Węglarzów z Tylmanowej

8) śp. Jan Kamiński z intencji Jana i Katarzyny Łażeńskich z Czarnego Potoku

9) śp. Julian Ciesielka gr.

10) śp. Jan Ligas gr.

11) śp. Salomea Grzebak z intencji Grzegorza i Anny Stopa

12) śp. Salomea Grzebak z intencji sąsiadów Hebdów

 

WTOREK        14 CZERWCA           

6.45    –          1) śp. Maria i Antoni Ligas z intencji córki Stanisławy

18.00  –          1) O zdrowie i Boże błogosławieństwo dla rodzin Kroków i Gorczowskich

Poza: 

1) śp. Franciszek Hebda z intencji Heleny Hebda

2) śp. Stanisław Gromala z intencji firmy Chlipała i współpracowników

3) śp. Jan Wilczyński z intencji Marty i Henryka Cempa z dziećmi 

4) śp. Stanisław Stachoń z intencji Renaty i Marcina Kubików

5) śp. Józef Jurek z intencji wnuków Szczepana i Dawida

6) śp. Józef Jurek z intencji Katarzyny i Tomasza Kulasików z rodziną

7) śp. Józef Jurek z intencji Marioli i Wojciecha Kowalczyków z rodziną

8) śp. Jan Kamiński z intencji Marii i Jana Kucia

9) śp. Jan Kamiński z intencji koleżanek córki Marii z firmy „BIG-BUT”

10) śp. Julian Ciesielka gr.

11) śp. Jan Ligas gr.

12) śp. Salomea Grzebak z intencji Antoniny Hebda

13) śp. Salomea Grzebak z intencji sąsiadki Wandy

 

ŚRODA           15 CZERWCA

 

6.45    –          1) śp. Jerzy Ligas

2) śp. Józef i Maria Kołodziej, syn Franciszek – r. śmierci z intencji rodzeństwa

3) śp. Stanisław Konopka – 7 dzień po śmierci z intencji żony

18.00  –          1) O zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Anny i Piotra – 3 r. ślubu

2) śp. Władysław Cempa – 1 r. śmierci z intencji córki

Poza:

1) śp. Jan Kozielec z intencji Marcina Hebdy

2) śp. Stanisław Stachoń z intencji siostrzenicy Marzeny z rodziną

3) śp. Józef Jurek z intencji pracowników firmy „COBI”

4) śp. Józef Jurek z intencji Stanisławy i Józefa Wąchałów z rodziną

5) śp. Józef Jurek z intencji Bożeny i Zygmunta Niemców z rodziną

6) śp. Jan Kamiński z intencji rodziny Wieczorków

7) śp. Jan Kamiński z intencji Andrzeja i Marii Udzielów

8) śp. Julian Ciesielka gr.

9) śp. Jan Ligas gr.

10) śp. Salomea Grzebak z intencji Władysławy i Antoniego Jurkowskich

CZWARTEK                16 CZERWCA           

BOŻE CIAŁO

7.00    –          1) śp. Stanisław i Maria Noworolnik – r. śmierci z intencji rodziny Noworolników

9.00    –          1) W intencji Parafian

Poza:  

1) śp. Stanisław Stachoń z intencji chrześniaka Grzegorza z rodziną

2) śp. Józef Jurek z intencji Władysława Kulasika

3) śp. Józef Jurek z intencji Joanny Młynarczyk

4) śp. Józef Jurek z intencji Krystyny i Radosława Chmielek

5) śp. Jan Kamiński z intencji mieszkańców Osiedla Dolne z Lubomierza

6) śp. Jan Kamiński z intencji Stanisława i Bożeny Zasadni z Lubomierza

7) śp. Jan Ligas gr.

8) śp. Salomea Grzebak z intencji Józefa i Janiny Noworolnik

9) śp. Salomea Grzebak z intencji Wioletty i Marcina Jurkowskich

10) śp. Salomea Grzebak z intencji Marii i Jana Bodziarczyków

 

11.00  –          1) śp. Franciszek Kołodziej z intencji żony

Poza:

1) śp. Julian Ciesielka gr.

16.00  –          1) śp. Antonina i Kazimierz Jankowscy z intencji wnuka

 

PIĄTEK           17 CZERWCA

6.45    –          1) śp. Antonina i Kazimierz Jankowscy z intencji córki

18.00  –          1) O zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Anny i Stanisława Gabryś – 22 r. ślubu

2) O zdrowie i Boże błogosławieństwo dla wszystkich uczestniczących w różańcu i Mszy świętej pogrzebowej śp. Weroniki Poparda z intencji męża Janusza z dziećmi

3) śp. Józefa Wilczyńska – r. śmierci, mąż Franciszek – z intencji córki z rodziną

Poza: 

1) śp. Mariusz Chlebek z intencji Heleny Hebdy

2) śp. Stanisław Stachoń z intencji Magdaleny i Ryszarda Ziemianków

3) śp. Józef Jurek z intencji Mariana i Barbary Kulasików

4) śp. Józef Jurek z intencji Stanisławy i Jana Chlebków z rodziną

5) śp. Józef Jurek z intencji Urszuli i Marka Kobylarczyków z rodzina

6) śp. Jan Kamiński z intencji Anny i Stanisława Kubików z Lubomierza

7) śp. Jan Kamiński z intencji Stanisława i Marii Tworków

8) śp. Julian Ciesielka gr.

9) śp. Jan Ligas gr.

10) śp. Salomea Grzebak z intencji Władysława Siemianek

11) śp. Salomea Grzebak z intencji firmy „NOWO”

 

SOBOTA        18 CZERWCA                        

6.45    –          1) O zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Adriany – r. urodzin z intencji rodziców

2) śp. Julia i Jakub Hebda z intencji wnuka z rodziną

15.00  –          Ślub: Justyna Zachwieja – Marek Zabrzeski   

18.00  –          1) śp. Zbigniew Daca

Poza:

1) śp. Maria Tomaśko, Jakub i Anna Tomaśko, Jan Tomaśko z intencji Heleny Hebda

2) śp. Stanisław Stachoń z intencji kuzyna Jana z rodziną

3) śp. Józef Jurek z intencji rodziny Majerczaków

4) śp. Józef Jurek z intencji rodzin Tworków i Wójcików

5) śp. Józef Jurek z intencji Eleonory Zabrzeskiej z dziećmi

6) śp. Jan Kamiński z intencji Zofii i Rafała Bożków z Lubomierza

7) śp. Jan Kamiński z intencji Sylwii i Pawła Maurerów

8) śp. Julian Ciesielka gr.

9) śp. Jan Ligas gr.

10) śp. Salomea Grzebak z intencji sąsiadów Hebdów

NIEDZIELA     19 CZERWCA           

7.00    –          1) O zdrowie i Boże błogosławieństwo oraz zachowanie od klęsk żywiołowych oraz o pokój na Ukrainie z intencji mieszkańców Osiedli Wybrańce i Kaletówka

2) śp. Maria Ligas – 5 r. śmierci z intencji syna z rodziną

Poza:

1) śp. Anna Zabrzeska – r. śmierci, mąż Jan – z intencji córki z rodziną

2) śp. Anna Zabrzeska – r. śmierci, mąż Jan – z intencji córki z rodziną

9.00    –          1) śp. Antoni i Jan – z okazji imienin i r. śmierci

Poza: 

1) śp. Stanisław Kulig z intencji rodzin Jurków i Kaimów

2) śp. Stanisław Stachoń z intencji Jolanty i Stanisława Bielenin

3) śp. Józef Jurek z intencji Teresy i Jana Noworolników z rodziną

4) śp. Józef Jurek z intencji pracowników firmy „KATERMED” z Nowego Sącza

5) śp. Józef Jurek z intencji Józefy i Janusza Zboźniów

6) śp. Jan Kamiński z intencji Stanisławy Mucha z rodziną

7) śp. Jan Kamiński z intencji Stanisława Bednarczyka z rodziną

8) śp. Jan Ligas gr.

9) śp. Salomea Grzebak z intencji Marii Placha

11.00  –          1) śp. Ludwika i Michał Noworolnik z intencji córki z rodziną

Poza:

1) śp. Julian Ciesielka gr.

2) śp. Jan Jagieła, Jan Wąchała, Janina Gomółka

16.00  –          1) W intencji Parafian

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 5.06.2022

UROCZYSTOŚĆ

ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

 

Strona 2 z 11

Powered by WordPress & Theme by Anders Norén