Zmiana tajemnic Żywego Różańca dzisiaj po Mszy świętej o godz. 7.00.

We wtorek zapraszamy na Mszę świętą o godz. 18.00, po której będziemy modlić się przez wstawiennictwo św. Mikołaja za zakochanych i narzeczonych oraz modlących się o dobrą żonę i dobrego męża.

W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.45.

W piątek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00.

W sobotę, 13 lipca, zapraszamy na Mszę świętą o godz. 18.00, po której będziemy się modlić różańcem na fatimskiej procesji różańcowej. Do niesienia figury Matki Boskiej Fatimskiej prosimy członków Róż Żywego Różańca: 10 Róża – zelator Antoni Adamczyk; 11 Róża Matek – zelatorka Józefa Chlebek; 12 Róża Matek – zelatorka Maria Gabryś i 13 Róża – zelatorka Marcelina Warzecha. Zelatorów tych Róż prosimy o prowadzenie modlitwy różańcowej (odmawianie poszczególnych dziesiątków różańca).

W przyszłą niedzielę Godzina Miłosierdzia o godz. 15.00. Zachęcamy do wpisywania próśb i podziękowań w Księdze Łask.

Zapraszamy na pielgrzymkę do Zabawy – czwartek, 18 lipca 2024. Wyjazd o godz. 12.00. W programie: udział w drodze krzyżowej śladami męczeństwa bł. Karoliny o godz. 15.00 i Msza święta z modlitwą o uzdrowienie o godz. 18.00. Zapisy w zakrystii do przyszłej niedzieli. Koszt 50zł.

Rozpoczęły się zapisy na 42. Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę, która rozpocznie się 17 sierpnia 2024. Zapisy prowadzone będą przez formularz online podany na stronie facebook grupy, a 4 sierpnia na spotkaniu przed pielgrzymką. Koszt uczestnictwa w pielgrzymce wynosi 200zł od osoby. Druga osoba z rodziny płaci 150zł, a każda następna 100zł. Każde dziecko uczęszczające do szkoły podstawowej – 75zł. Zachęcamy do śledzenia aktualności na stronie facebook grupy nr 19.

Z całego serca dziękujemy za wszelkie złożone ofiary w ubiegłą niedzielę. Dziękujemy również za ofiary złożone na budowę kościoła w Ochotnicy Dolnej. Niech Bóg błogosławi wszystkim Dobrodziejom!

W ubiegłym tygodniu odbyło się zebranie Rady Parafialnej, Rady Ekonomicznej, Caritas i nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej. Podczas zebrania zostały przyjęte Standardy Ochrony Dzieci w Duszpasterstwie Parafialnym wynikające w tzw. Ustawy „Kamilka”. Powołano tzw. Zespół Prewencyjny, w skład którego wchodzą: Józefa Bodziarczyk, Zofia Brzeźny i Małgorzata Kozielec. Powołano również tzw. Osobę Zaufania, którą będzie Jakub Osman. Do ich zadań będzie należało przyjmowanie wszelkich skarg i nieprawidłowości dotyczących ochrony dzieci przed wszelkiego rodzaju przemocą. Po wysłuchaniu skarg sporządzać będą odpowiedni protokół i przekażą go odpowiednim organom (Policji, Kurii Diecezjalnej). Z pełną wersją Standardów będzie można się zapoznać na naszej stronie internetowej.

Drugim ważnym tematem zebrania było zalecenie Kurii Diecezjalnej w Tarnowie, aby wśród inwestycji planowanych na najbliższy czas uwzględnić priorytetowo przygotowanie sal do prowadzenia katechezy przy parafii. Jest to wynik zmieniających się radykalnie warunków społecznych i politycznych. W związku z tym członkowie Rady Parafialnej i Ekonomicznej będą konsultować z Parafianami rozwiązania tego ważnego dla nas problemu. W naszej Parafii dysponujemy jedną małą salką na plebanii. Może się to okazać niewystarczające. Stąd propozycja wybudowania Domu Katechetycznego, w którym mogłyby się znaleźć trzy sale katechetyczne, sanitariaty i szatnie. Druga propozycja to wybudowanie Domu Katechetycznego, w którym oprócz sal katechetycznych byłaby jeszcze jedna duża sala, którą można byłoby wykorzystywać na różne spotkania, koncerty, przedstawienia, a nawet używać na przyjęcia czy stypy. Ta wersja zakłada również pomieszczenia kuchenne. Bardzo prosimy czcigodnych Parafian o przemyślenie tych propozycji i podzielenie się swoimi opiniami czy to z Radnymi Parafialnymi, czy z Księdzem Proboszczem. Zdajemy sobie sprawę z wysokich kosztów tej inwestycji. Ale chyba jesteśmy bez wyjścia, bo wiele wskazuje na to, że wcześniej czy później katecheza wróci do parafialnych sal katechetycznych.

Wszystkim drogim Parafianom i Gościom życzymy spokojnego tygodnia, a odpoczywającym na wakacjach i urlopach życzymy dobrej pogody i miłego odpoczynku. Niech Bóg wszystkim obficie błogosławi!