Dzisiaj po Mszach świętych Związek Podhalan będzie rozprowadzał przed kościołem ciasta. Dochód zostanie w całości przeznaczony na budowę kościoła pw. bł. kard. Stefana Wyszyńskiego w Ochotnicy Dolnej. Nie patrzmy na to: ile mogłyby placki kosztować w cukierni – niech ofiara za nie wypłynie z głębi serca. Niech to będzie kolejny nasz wkład w budowę świątyni Bożej w Ochotnicy. Z całego serca wszystkim dziękujemy!

Dzisiaj zebranie Rady Parafialnej i Rady Ekonomicznej, Parafialnego Zespołu Caritas i nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej o godz. 17.00.

We wtorek zapraszamy na Mszę świętą o godz. 18.00, po której będziemy modlić się przez wstawiennictwo św. Mikołaja za biednych, chorych, cierpiących i ich opiekunów.

W najbliższym tygodniu przypada I czwartek miesiąca lipca. Zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 i modlitwy o nowe i święte powołania do kapłaństwa i życia zakonnego z naszej parafii.

I piątek miesiąca lipca. Zachęcamy do przyjęcia Komunii świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapraszamy na adorację od godz. 17.00.

I piątek to również dzień modlitwy w intencji misji i misjonarzy. Składka jest przeznaczona na pomoc misjom.

Spowiedź:

  • środa            – rano od godz. 6.15, wieczorem od godz. 17.00
  • czwartek – rano od godz. 6.15, wieczorem od godz. 17.00
  • piątek – rano od godz. 6.15, wieczorem od godz. 17.00

Do chorych kapłani udadzą się w piątek rano.

W sobotę zapraszamy na nabożeństwo I-sobotnie z rozważaniami i różańcem o godz. 17.00. Po nabożeństwie Msza święta, a po niej katecheza przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych dzieci, które przyjmą chrzest w lipcu.

W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy świętej o godz. 7.00.

Z całego serca dziękujemy za wszelkie złożone ofiary w ubiegłą niedzielę. Niech Bóg błogosławi wszystkim Dobrodziejom!

Rozpoczęły się wakacje – czas wypoczynku i urlopów. Chciejmy pamiętać o obowiązkach wynikających z naszej wiary: o codziennej modlitwie, obowiązkowym uczestniczeniu w niedzielnej Mszy świętej, a także o dawaniu świadectwa wiary, np. poprzez post piątkowy czy nienadużywanie alkoholu. Szczególnie młodzież prosimy o zachowanie przyrzeczeń abstynencji złożonych podczas bierzmowania.

Prosimy również o zwrócenie uwagi na skromny, ale i elegancki strój podczas uczestniczenia w Mszy świętej (unikajmy krótkich spodni, zbyt krótkich spódniczek i bluzek na ramiączkach). Niech nasze wakacje będą przeżywane w łączności i bliskości z Bogiem. Wszystkim, naszym Parafianom i Gościom, życzymy udanego wypoczynku i szczęśliwego powrotu do domu!