W czerwcu oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwo czerwcowe ze śpiewem Litanii odprawiamy codziennie po Mszy świętej wieczornej. Zakończenie nabożeństw czerwcowych w przyszłą niedzielę.

We wtorek zapraszamy na Mszę świętą o godz. 18.00, po której będziemy modlić się do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Dołączymy również modlitwę przez wstawiennictwo św. Mikołaja o jedność w rodzinach, Parafii, Ojczyźnie, na świecie i jedność chrześcijaństwa.

W sobotę obchodzić będziemy uroczystość świętych apostołów Piotra i Pawła. Msze święte o godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00. Składka tego dnia zostanie oddana do dyspozycji Ojca Świętego Franciszka.

W sobotę nasza schola dziecięca obchodzić będzie jubileusz 10-lecia działalności. Po Mszy świętej o godz. 9.00 serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci ze scholi wraz z rodzicami oraz wszystkich byłych już członków scholi na spotkanie i zabawy przy grillu.

W przyszłą niedzielę po Mszach świętych Związek Podhalan będzie rozprowadzał przed kościołem ciasta. Dochód zostanie w całości przeznaczony na budowę kościoła pw. bł. kard. Stefana Wyszyńskiego w Ochotnicy Dolnej. Jeśli ktoś chciałby pomóc poprzez upieczenie ciasta, prosimy gotowe placki przynieść do Wiejskiego Ośrodka Kultury w sobotę w godz. 15.00-18.00. Z całego serca już dzisiaj wszystkim dziękujemy: i tym, którzy będą placki piec, i tym, którzy będą je nabywać.

W przyszłą niedzielę pilne zebranie Rady Parafialnej i Rady Ekonomicznej, Parafialnego Zespołu Caritas i nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej o godz. 17.00.

Z całego serca dziękujemy za wszelkie złożone ofiary w ubiegłą niedzielę. Niech Bóg błogosławi wszystkim Dobrodziejom!

Decyzją ks. Biskupa z dniem 30 sierpnia kończy posługę w naszej Parafii ks. Roman Górowski. Już dzisiaj serdecznie dziękujemy ks. Romanowi za wszelkie dobro, którego doświadczyliśmy, dziękujemy za opiekę nad Liturgiczną Służbą Ołtarza i młodzieżą. Niech Bóg błogosławi na dalsze lata posługi kapłańskiej, którą ks. Roman będzie pełnił w parafii NMP Matki Kościoła i św. Jakuba Apostoła w Brzesku.