Komunikat w związku z 25. rocznicą kanonizacji bł. Kingi

 

Drodzy Diecezjanie!

„Święci nie przemijają. Święci żyją świętymi i pragną świętości” – słowa te skierował do nas św. Jan Paweł II w Starym Sączu podczas kanonizacji bł. Kingi w dniu 16 czerwca 1999 roku. Odczytując w duchu wiary to przesłanie sprzed 25 lat, odkrywamy jego aktualność w realiach życia współczesnego Kościoła. Nasza osobista świętość ma moc budowania Kościoła „na wzór Chrystusa” i inspirowania innych do podążania podobną drogą.

Jako wspólnota diecezjalna pragniemy odnowić w sobie głębokie pragnienie świętości poprzez świętowanie w Starym Sączu w dniu 16 czerwca br. 25-lecia kanonizacji bł. Kingi oraz przeżywanie Diecezjalnego Święta Rodziny. Mszy Świętej o godz. 11.00, transmitowanej przez diecezjalne Radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz, przewodniczył będzie świadek świętości Jana Pawła II, kardynał Stanisław Dziwisz. Zapraszam do licznego udziału w tej dziękczynnej Eucharystii na starosądeckich błoniach. Niech nasza obecność będzie wyrazem wdzięczności za dar kanonizacji Matki Kingi oraz pamięci o św. Janie Pawle II, którego nauczanie pragniemy stale podejmować. Wprowadzeniem do świętowania jubileuszu kanonizacji będzie Oratorium o Świętej Kindze, które zostanie wykonane w sobotę wieczorem o godz. 19.00 przy Ołtarzu Papieskim. Zwieńczeniem sobotniego wieczoru będzie Apel Jasnogórski o godz. 21.00.

Zapraszam Was serdecznie, drodzy Diecezjanie, do udziału całymi rodzinami w tych wydarzeniach. Szczegółowy program uroczystości jubileuszowych jest podany na stronach internetowych mediów diecezjalnych.

Święta Kingo i Święty Janie Pawle II – módlcie się za nami!

 † Andrzej Jeż

BISKUP TARNOWSKI

Gościmy dzisiaj, pochodzącego z naszej diecezji, misjonarza pracującego w Republice Środkowoafrykańskiej, ks. Romana Marka, który głosi Słowo Boże. Przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę na misje.

Zmiana tajemnic Żywego Różańca dzisiaj po Mszy świętej o godz. 7.00.

Zapraszamy dzisiaj na Godzinę Miłosierdzia o godz. 15.00. Zachęcamy do pisania próśb i podziękowań w Księdze Łask.

W czerwcu oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwo czerwcowe ze śpiewem Litanii odprawiamy codziennie po Mszy świętej wieczornej.

We wtorek zapraszamy na Mszę świętą o godz. 18.00, po której będziemy modlić się do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Dołączymy również modlitwę przez wstawiennictwo św. Mikołaja za zakochanych i narzeczonych oraz modlących się o dobrą żonę i dobrego męża.

W czwartek, 13 czerwca, zapraszamy na Mszę świętą o godz. 18.00, po której będziemy się modlić różańcem na fatimskiej procesji różańcowej. Do niesienia figury Matki Boskiej Fatimskiej prosimy członków Róż Żywego Różańca: 6 Róża – zelatorka Maria Zabrzeska; 7 Róża Misyjna – zelatorka Małgorzata Janczura; 8 Róża Matek – zelatorka Józefa Kwiatek i 9 Róża – zelator Stanisław Bodziarczyk. Zelatorów tych Róż prosimy o prowadzenie modlitwy różańcowej (odmawianie poszczególnych dziesiątków różańca).

W sobotę przypada 12. rocznica objęcia diecezji przez ks. bpa Andrzeja Jeża. Obejmijmy naszego Pasterza swoimi modlitwami.

Zapraszamy na pielgrzymkę do Zabawy – wtorek, 18 czerwca 2024. Wyjazd o godz. 12.00. W programie: udział w drodze krzyżowej śladami męczeństwa bł. Karoliny o godz. 15.00 i Msza święta z modlitwą o uzdrowienie o godz. 18.00. Zapisy w zakrystii do końca tygodnia. Koszt 50zł.

Z całego serca dziękujemy za wszelkie złożone ofiary w ubiegłą niedzielę. Niech Bóg błogosławi wszystkim Dobrodziejom! W ostatnich dniach została odnowiona kaplica chrzcielna w naszym kościele. Zostaliśmy również zmuszeni do zakupu nowej kosiarki do trawy.

Ponieważ przedłużają się w Gminie formalności związane z dofinansowaniem prac konserwatorskich przy prezbiterium starego kościoła, od najbliższego tygodnia Msze święte we wtorki o godz. 18.00 i w niedziele o godz. 16.00 będą odprawiane w kościele św. Mikołaja.

Związek Podhalan został poproszony o włączenie się w przeprowadzenie festynu w Ochotnicy Dolnej. Stąd wielka prośba do wszystkich, którzy chcieliby się podzielić fantami na loterię i przez to wesprzeć budowę kościoła w Ochotnicy Dolnej. Fanty te można będzie złożyć w siedzibie Związku Podhalan w Wiejskim Ośrodku Kultury w Tylmanowej w sobotę 15 czerwca w godzinach 17.00-19.00. Już dzisiaj serdecznie dziękujemy za wszelkie podarunki.

W piątek nasz chór parafialny Misericordia wyrusza na pielgrzymkę do Warszawy, podczas której m.in. nawiedzi groby bł. ks. Jerzego Popiełuszki i bł. kard. Stefana Wyszyńskiego, sanktuarium Bożej Opatrzności, a w przyszłą niedzielę o godz. 9.00 uświetni śpiewem liturgię Mszy świętej transmitowanej przez Program 1 Polskiego Radia z Bazyliki Świętego Krzyża.