Trwa tzw. Oktawa Bożego Ciała. Dzisiaj zapraszamy na procesje eucharystyczne: po Mszy świętej o godz. 9.00 i przed Mszą świętą o godz. 16.00. Dzisiaj również zapraszamy na Godzinę Uwielbienia o godz. 15.00. Pragniemy oddać cześć Panu Jezusowi obecnemu w Najświętszym Sakramencie poprzez modlitwę i śpiew.

Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy włożyli wiele trudu w przygotowania do uroczystości Bożego Ciała. W szczególny sposób dziękujemy mieszkańcom Osiedli: Piszczki, Obłaz Wyżny, Makowica, Połanki, Gabrysie, Górki i Zagonie za przygotowanie i przystrojenie ołtarzy. Dziękujemy chórowi parafialnemu Misericordia za uświetnienie uroczystości pięknym śpiewem. Dziękujemy Liturgicznej Służbie Ołtarza, Dziewczęcej Służbie Maryjnej, niosącym sztandary i feretrony oraz baldachim. Dziękujemy dzieciom sypiącym kwiaty i dzwoniącym dzwoneczkami oraz dzieciom I-Komunijnym. Dziękujemy również za udział w uroczystości w strojach regionalnych.

Wszystkich zapraszamy i zachęcamy do udziału w procesjach eucharystycznych tzw. Oktawy Bożego Ciała codziennie, aż do piątku, po wieczornej Mszy świętej.

W czwartek zakończenie Oktawy. Po Mszy świętej i procesji błogosławieństwo dzieci i wianków. Zapraszamy wszystkie dzieci!

W piątek obchodzić będziemy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze święte o godz. 6.45 i 18.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. O godz. 18.00 Msza święta, a po niej procesja eucharystyczna. Serdecznie zapraszamy!

Ze względu na obchodzoną uroczystość w ten piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Piątek to również dzień modlitw o świętość życia kapłańskiego. Naszymi modlitwami obejmijmy kapłanów pracujących w naszej Parafii oraz wszystkich, którzy z niej pochodzą.

To również I piątek miesiąca czerwca. Zachęcamy do przyjęcia Komunii świętej wygradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

Spowiedź:

  • środa – rano od godz. 6.15, wieczorem od godz. 17.00 klasy III-V
  • czwartek – rano od godz. 6.15, wieczorem od godz. 17.00 klasy VI-VIII
  • piątek – rano od godz. 6.15, wieczorem od godz. 17.00

Do chorych kapłani udadzą się w piątek rano.

W sobotę obchodzić będziemy wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

Ze względu na Oktawę Bożego Ciała zmiana tajemnic Żywego Różańca będzie wyjątkowo w drugą niedzielę czerwca (9.06) po Mszy świętej o godz. 7.00.

W przyszłą niedzielę gościć będziemy misjonarza z Republiki Środkowoafrykańskiej, który będzie głosił Słowo Boże. Przy wyjściu z kościoła będzie można złożyć ofiarę na misje.

Zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia w przyszłą niedzielę o godz. 15.00. Zachęcamy do pisania próśb i podziękowań w Księdze Łask.

Komunikat Kurii Diecezjalnej:

V Synod Diecezji Tarnowskiej przypomina nam, że przygotowanie do Pierwszej Komunii Świętej i przyjęcie jej powinno dokonywać się w parafii zamieszkania, a nie w parafii na terenie której znajduje się szkoła, do której uczęszcza dziecko. Daje to bowiem możliwość głębszego zintegrowania się ze swoją wspólnotą parafialną, w której prowadzone jest przygotowanie dzieci i rodziców podczas przeznaczonych dla nich spotkań i nabożeństw. W związku z tym prosimy rodziców dzieci, które w przyszłym roku będą chciały przyjąć Pierwszą Komunię Świętą, o zgłoszenie się do swojej kancelarii parafialnej i zapisanie swojego dziecka na listę kandydatów. Zapisy będą trwały do końca czerwca.

W naszej Parafii prosimy o zgłoszenie się do kancelarii tylko tych rodziców, których dzieci uczęszczają do szkół poza Tylmanową.

Z całego serca dziękujemy za wszelkie złożone ofiary w ubiegłą niedzielę oraz w Boże Ciało. Niech Bóg błogosławi wszystkim Dobrodziejom!