Jutro obchodzić będziemy święto NMP Matki Kościoła. Msze święte w naszym kościele o godz. 6.45 i 18.00.

Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa majowe, które są odprawiane w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedziele i święta o godz. 15.30. Uwaga: Msza święta jest odprawiana zaraz po nabożeństwie majowym!

We wtorek modlitwy za rodziny naszej Parafii przez wstawiennictwo św. Mikołaja włączymy w nabożeństwo majowe.

We czwartek uroczystość Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Módlmy się w intencji kapłanów wypraszając dla nich łaskę gorliwości i świętości. Prośmy również o nowe powołania kapłańskie z naszej Parafii.

W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy uroczystość Najświętszej Trójcy, która kończy okres Komunii świętej wielkanocnej. Trzecie przykazanie kościelne mówi: Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, Komunię świętą przyjmować. Jeśli więc ktoś jeszcze nie wypełnił tego obowiązku, serdecznie zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednanie i do przyjęcia Komunii świętej.

Zbliża się uroczystość Bożego Ciała. Już dzisiaj o przygotowanie ołtarzy prosimy mieszkańców następujących osiedli:

  • ołtarz 1 – osiedle Piszczki
  • ołtarz 2 – osiedla Obłaz Wyżny i Makowica
  • ołtarz 3 – osiedle Gabrysie
  • ołtarz 4 – osiedle Górki i Zagonie

Prosimy również o przygotowanie feretronów i sztandarów.

Z całego serca dziękujemy za wszelkie złożone ofiary w ubiegłą niedzielę. Niech Bóg błogosławi wszystkim Dobrodziejom. Dzisiaj po Mszach świętych można złożyć ofiarę do puszki na sprzątanie kościoła.