KOMUNIKAT  BISKUPA  TARNOWSKIEGO

 Drodzy Diecezjanie!

 Ojciec Święty Franciszek mianował biskupem sosnowieckim biskupa Artura Ważnego, dotychczasowego biskupa pomocniczego diecezji tarnowskiej. Wyrażamy głęboką radość z tego faktu i składamy biskupowi Arturowi serdeczne gratulacje. Gorąco proszę Was, drodzy Diecezjanie, o modlitwę w Jego intencji, aby mógł jak najowocniej służyć Kościołowi i podejmować z apostolską gorliwością stojące przed nim nowe obowiązki i wyzwania, trafnie odczytując współczesne znaki czasu. Proszę o szczególną modlitwę w intencji biskupa Artura w dniu jego ingresu do katedry w Sosnowcu, który będzie miał miejsce w sobotę 22 czerwca.

Niech Jezus Chrystus, Dobry Pasterz, obficie błogosławi biskupowi Arturowi na drogę pełnienia nowych obowiązków, zaś orędownictwo Bożej Rodzicielki oraz świętych i błogosławionych diecezji tarnowskiej, niech wyjednuje potrzebne łaski.

 † Andrzej Jeż

BISKUP TARNOWSKI

Dzisiaj zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy świętej o godz. 7.00.

Również dzisiaj podczas Mszy świętej o godz. 12.30 dzieci z klas III przyjmą po raz pierwszy Komunię świętą. Bardzo prosimy wszystkich Parafian o objęcie modlitwą dzieci I-Komunijne i ich rodziców. Niech Jezus przychodzący do ich serc napełni ich wiarą i miłością do Pana Boga!

Do soboty trwać będzie tzw. Biały Tydzień. Dzieci I-Komunijne wraz z rodzicami zapraszamy na nabożeństwa majowe i Msze święte wieczorowe. Trzeba ucieszyć się obecnością Jezusa w sercu i za tę obecność podziękować.

Nabożeństwa majowe są odprawiane w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedziele i święta o godz. 15.30. Uwaga: Msza święta jest odprawiana zaraz po nabożeństwie majowym!

We wtorek modlitwy za biednych, chorych, cierpiących i ich opiekunów przez wstawiennictwo św. Mikołaja włączymy w nabożeństwo majowe.

W piątek rozpoczyna się Nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego. Nowenną będziemy się modlić przed nabożeństwem majowym.

W sobotę serdecznie zapraszamy na otwarcie sezonu rowerowo-motocyklowego. Msza święta z poświęceniem rowerów, motocykli i innych pojazdów zostanie odprawiona o godz. 11.00. Wcześniej, o godz. 10.00, zapraszamy motocyklistów na krótką przejażdżkę. Po Mszy świętej zachęcamy, by wziąć udział w pikniku, podczas którego będą m.in.: gry i zabawy dla dzieci zorganizowane przez animatorki DSM, miasteczko rowerowe dla dzieci, dmuchańce i malowanie twarzy, będzie można pooglądać motocykle, a także rowery do jazdy terenowej, które zaprezentują członkowie RMK Tylmanowa. Oczywiście będą również suto zastawione stoły, o co postarają się członkinie Parafialnego Caritas i działającego od niedawna Koła Gospodyń Wiejskich w Tylmanowej. Oczywiście ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na pomoc potrzebującym, którą niesie Caritas oraz na KGW. Wszystkich, którzy chcą i mogą, zachęcamy do podzielenia się najdroższym darem – własną KRWIĄ. Podczas trwania pikniku w Wiejskim Ośrodku Kultury będzie można oddać krew. Zatem serdecznie zapraszamy wszystkich z rowerami, hulajnogami, quadami, motocyklami, motorowerami itd. Niech wspólna modlitwa i zabawa połączy wszystkich kochających ruch i podróże!

W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Serdecznie zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia o godz. 15.00. Zachęcamy do pisania próśb i podziękowań w Księdze Łask.

Z całego serca dziękujemy za wszelkie złożone ofiary w ubiegłą niedzielę i w uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Niech Bóg błogosławi wszystkim Dobrodziejom.

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy śp. Weronikę Ligas (lat 84) z Osiedla Potok. Polećmy zmarłą Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie!