Dzisiaj gościmy w naszej parafii świeckiego promotora kultu bł. ks. Jerzego Popiełuszki, p. Marka Kędziorka, który przez słowo świadectwa przybliży nam osobę i duchowe dziedzictwo Męczennika. Można dzisiaj obejrzeć w kościele przejmującą wystawę poświęconą księdzu Popiełuszce, a po Mszy św. przy wyjściu z kościoła można nabyć oryginalne nagrania 16 całych kazań ks. Jerzego, wydanych na płytach.

We wtorek zapraszamy na Mszę świętą o godz. 18.00, podczas której szczególnie będziemy modlić się przez wstawiennictwo św. Mikołaja w intencji naszej Parafii. Na zakończenie indywidualne błogosławieństwo relikwiami naszego Świętego Patrona.

Od środy rozpoczynamy nabożeństwa majowe, które odprawiać będziemy w dni powszednie o godz. 17.30 (zaraz po nabożeństwie Msza święta), a w niedziele i święta o godz. 15.30. Serdecznie wszystkich zapraszamy do wspólnej modlitwy ku czci Matki Bożej. Zachęcamy również do modlitwy przy kapliczkach. Niech zewsząd rozbrzmiewa śpiew Litanii Loretańskiej i pieśni maryjnych!

W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca maja. Zapraszamy na adorację o godz. 17.00 i modlitwę o nowe i święte powołania do służby Bogu w kapłaństwie i zakonie.

W piątek uroczystość NMP Królowej Polski. Msze święte według porządku niedzielnego (7.00; 9.00; 11.00 i 16.00). Jest to dzień, w którym w szczególny sposób pamiętamy w modlitwach o emigrantach. Wielu członków naszych rodzin żyje i pracuje poza granicami naszego kraju. Obejmijmy ich wszystkich naszą modlitwą.

Jest to równocześnie I piątek miesiąca maja. Zachęcamy do przyjęcia Komunii świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

Spowiedź:

  • środa – rano od godz. 6.15, wieczorem od godz. 17.00 klasy IV-VIII
  • czwartek – rano od godz. 6.15, wieczorem od godz. 17.00 młodzież i dorośli

Do chorych kapłani udadzą się w czwartek od godz. 8.30.

I sobota miesiąca – oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu NMP. Różaniec z rozważaniem I-sobotnim o godz. 17.00, po nim nabożeństwo majowe.

W sobotę po Mszy świętej wieczorowej katecheza przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych dzieci, które mają przyjąć sakrament chrztu świętego w maju.

Również w sobotę wspominać będziemy św. Floriana – patrona strażaków. Z tej okazji naszymi modlitwami obejmujemy druhów i druhny OSP w Tylmanowej, a o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza święta w ich intencji.

W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy świętej o godz. 7.00.

Również w przyszłą niedzielę podczas Mszy świętej o godz. 12.30 dzieci z klas III przyjmą po raz pierwszy Komunię świętą. Spowiedź dla dzieci z klas III w sobotę o godz. 9.00. Rodziców i członków rodzin prosimy o przystąpienie do spowiedzi w innym terminie. Bardzo prosimy wszystkich Parafian o objęcie modlitwą dzieci I-Komunijne i ich rodziców. Niech Jezus przychodzący do ich serc napełni ich wiarą i miłością do Pana Boga!

Z całego serca dziękujemy za wszelkie złożone ofiary w ubiegłą niedzielę na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie. Niech Bóg błogosławi wszystkim Dobrodziejom.

Siostry Albertynki zapraszają wszystkich Duchowych Współpracowników na wiosenny dzień skupienia do Sanktuarium Ecce Homo w Krakowie w dniu 5 maja 2024 (niedziela). Chętnych prosimy o zgłoszenie się i zapisanie w zakrystii do środy. Wyjazd w niedzielę o godz. 7.00 (od Kłodnego). Duchowi Współpracownicy  Albertyńscy to grupa świeckich osób wspierających swą modlitwą posługę braci i sióstr św. Brata Alberta, upraszających również nowe powołania do tych Zgromadzeń.