Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Powołania. Prosimy Pana Boga, by i z naszej Parafii powołał młodych ludzi do służby w kapłaństwie i zakonie. Modlimy się również za młodzież, aby nigdy nie zabrakło im odwagi, by oddać swoje życie Bogu. Wszystkich młodych, którzy stoją przed decyzją o wyborze drogi życia zachęcamy do wysłuchania na YouTube na kanale Moc w słabości: Byłem klerykiem i wiem co się dzieje w Seminarium. Może wysłuchanie tego świadectwa pomoże komuś w podjęciu właściwej decyzji. Tak czy inaczej – wszyscy się módlmy za młodych! Nie zostawiajmy ich samym sobie, ale oddawajmy opiece Bożej przez ręce Niepokalanej!

Równocześnie informujemy, że Wydział Teologiczny w Tarnowie Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie serdecznie zaprasza na studia magisterskie z teologii:

–  na specjalność kapłańską przygotowującą przyszłych duchownych do pracy duszpasterskiej i katechetycznej. Rekrutację prowadzi WSD w Tarnowie.

– na specjalność katechetyczno-pastoralną dla osób świeckich i zakonnych przygotowują do nauczania religii w przedszkolach, szkole podstawowej i średniej.

Szczegółowe informacje na stronie: wt-tarnow.upjp2.edu.pl, www.wsd.tarnow.pl, lub w sekretariacie, pod numerem tel.: 14/ 622 33 31. email: wteol@diecezja.tarnow.pl; wt-tarnow@upjp2.edu.pl

We wtorek zapraszamy na Mszę świętą o godz. 18.00, podczas której szczególnie będziemy modlić się przez wstawiennictwo św. Mikołaja o jedność i zgodę w naszych rodzinach, Parafii, Ojczyźnie, na świecie i o jedność chrześcijaństwa. Na zakończenie indywidualne błogosławieństwo relikwiami naszego Świętego Patrona.

W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.45. Zachęcamy do pisania próśb i podziękowań.

W piątek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00 i Koronkę do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.45.

W przyszłą niedzielę podczas Mszy świętej o godz. 11.00 dzieci z klas IV będą dziękować Panu Bogu za łaskę, której dostąpiły rok temu, a więc możliwość przyjmowania Komunii świętej. Serdecznie zapraszamy dzieci i rodziców do wspólnej modlitwy i dziękczynienia. Próba dla dzieci z klas IV w czwartek po wieczorowej Mszy świętej.

Również w przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii świeckiego promotora kultu bł. ks. Jerzego Popiełuszki, p. Marka Kędziorka, który przez słowo świadectwa przybliży nam osobę i duchowe dziedzictwo Męczennika. Będzie można w tym dniu obejrzeć w kościele przejmującą wystawę poświęconą księdzu Popiełuszce, a po każdej Mszy św. przy wyjściu z kościoła będzie można też nabyć oryginalne nagrania 16 całych kazań ks. Jerzego, wydanych na płytach.

Z całego serca dziękujemy za wszelkie złożone ofiary w ubiegłą niedzielę. Niech Bóg błogosławi wszystkim naszym Dobrodziejom.

W czwartek imieniny będzie obchodził ks. prałat Marek Mroczek. Już dzisiaj dostojnemu Solenizantowi składamy życzenia obfitości Bożych łask, zdrowia oraz radości i satysfakcji czerpanych z kapłańskiej posługi wiernym. Niech św. Marek Ewangelista prowadzi Ks. Prałata drogą medytacji Słowa Bożego i adoracji do prawdziwego zjednoczenia z Bogiem, który jest Miłością. A Matka Najświętsza niech troszczy się każdego dnia o świętość życia. Plurimos annos!