Zmiana tajemnic Żywego Różańca – dzisiaj po Mszy świętej o godz. 7.00.

We wtorek zapraszamy na Mszę świętą o godz. 18.00, podczas której szczególnie będziemy modlić się przez wstawiennictwo św. Mikołaja za rodziny naszej Parafii. Na zakończenie indywidualne błogosławieństwo relikwiami naszego Świętego Patrona.

W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.45. Zachęcamy do pisania próśb i podziękowań.

Pielgrzymka do Zabawy – czwartek 18 kwietnia 2024. Wyjazd o godz. 12.00. W programie: udział w drodze krzyżowej śladami męczeństwa bł. Karoliny o godz. 15.00 i Msza święta z modlitwą o uzdrowienie o godz. 18.00. Jeszcze dzisiaj można się zapisać w zakrystii.

W piątek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00 i Koronkę do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.45.

W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Będziemy prosić Boga, by i z naszej Parafii powołał młodych ludzi do służby w kapłaństwie i zakonie. Będziemy się modlić również za młodzież, aby nigdy nie zabrakło im odwagi, by odpowiedzieć na Boże wezwanie i pójść za głosem powołania. Składka w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

Serdecznie dziękujemy za wszelkie złożone ofiary w ubiegłą niedzielę. Niech Bóg błogosławi wszystkim naszym Dobrodziejom.

W najbliższym czasie czekają nas następujące uroczystości:

  • Rocznica I Komunii świętej      – 28 kwietnia (niedziela) o godz. 11.00
  • I Komunia święta – 5 maja (niedziela) o godz. 12.30
  • Otwarcie sezonu rowerowo-motocyklowego – 11 maja (sobota) o godz. 11.00

Rozpoczęliśmy ostatni już etap prac przy kaplicy Matki Bożej w starym kościele. Przewidywany koszt to około 60.000 zł, z czego około 40.000 zł otrzymamy od Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Mamy nadzieję, że po dokonaniu wszystkich formalności, z początkiem wakacji ruszą prace konserwatorskie przy prezbiterium starego kościoła. Z tego względu, na pewno do końca roku kościół św. Mikołaja będzie zamknięty.

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy śp. Stanisława Ziemianka (lat 72) z Osiedla Obłaz Górny. Polećmy zmarłego Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie!