Komunikat Biskupa Tarnowskiego

z okazji Dnia Świętości Życia oraz peregrynacji relikwii bł. Rodziny Ulmów

 

Drodzy Diecezjanie!

 Życie ludzkie jest bezcenną wartością, którą wspólnota Kościoła otacza stałą troską i szacunkiem, ukazując piękno tego daru. Kościół przypomina jednocześnie konsekwentnie, o Bożym prawie odnoszącym się do każdego etapu jego trwania w wymiarze ziemskim, od poczęcia aż do naturalnej śmierci.

Szczególnym czasem podkreślenia wartości ludzkiego życia będą dwa zbliżające się wydarzenia. Pierwszym z nich jest Dzień Świętości Życia, którego centralne uroczystości będą obchodzone 8 kwietnia w Sanktuarium Narodzenia NMP w Okulicach. O godz. 18.00 będzie celebrowana Msza Święta, transmitowana przez nasze diecezjalne radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz.

Drugim wydarzeniem będzie przeżywana w dniach od 13 do 20 kwietnia peregrynacja relikwii bł. Rodziny Ulmów. Będziemy mogli w niej uczestniczyć w siedmiu wybranych kościołach w różnych regionach naszej diecezji, co ułatwi przybycie pielgrzymom na uroczystości. Chcąc dobrze przygotować się do tej peregrynacji, rozpoczęliśmy wczoraj Tydzień Małżeństw i Rodzin, podczas którego otaczamy szczególną modlitwą rodziny naszej diecezji oraz organizujemy wiele spotkań i wykładów, które mają ukazać aktualność przesłania Samarytan z Markowej i przybliżyć biografię tej rodziny.

Serdecznie zachęcam Was do udziału w tych wydarzeniach oraz do podjęcia podczas jutrzejszej uroczystości Zwiastowania Pańskiego pięknego i zawsze aktualnego dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

Bł. Rodzino Ulmów, módl się za nami!

 

Z pasterskim błogosławieństwem

 † Andrzej Jeż

BISKUP TARNOWSKI

Przeżywamy dzisiaj uroczystość odpustową ku czci Miłosierdzia Bożego. Kazania odpustowe głosi ks. Prałat Grzegorz Ociepka, Wikariusz Biskupi ds. Duchowieństwa, którego serdecznie witamy i dziękujemy za obecność, wspólną modlitwę oraz głoszone Słowo Boże.

Zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia dzisiaj o godz. 15.00.

Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia dzisiejszej uroczystości. Dziękujemy chórowi parafialnemu Misericordia, Liturgicznej Służbie Ołtarza, niosącym baldachim i feretrony. Dziękujemy wszystkim, którzy pielęgnując tradycyjne zwyczaje przyszli dzisiaj do kościoła w regionalnych strojach góralskich.

Ze względu na uroczystości odpustowe zmiana tajemnic Żywego Różańca będzie w przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 7.00.

Jutro obchodzić będziemy uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Zapraszamy na Msze święte o godz. 6.45 i 18.00, podczas których będzie można złożyć deklarację przystąpienia do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Modlitwą i umartwieniem wypraszamy u Boga łaskę narodzin dla poczętych w łonie matki dzieci. Deklaracje Duchowej Adopcji można już dziś zabrać ze stolika przy wyjściu z kościoła.

W środę będziemy gościć ks. Stanisława Wojdaka, wieloletniego misjonarza w Republice Środkowoafrykańskiej, który dzisiaj pełni funkcję ojca duchownego misjonarzy. Misjonarz będzie chciał się spotkać z dziećmi w szkole, a podczas wieczornej Mszy świętej wygłosi do nas homilię. Po Mszy świętej zapraszamy Grupę Dorosłych oraz wszystkich zainteresowanych tematyką misyjną na spotkanie na plebanii.

W czwartek na Mszę świętą wieczorną zapraszamy dzieci przygotowujące się do przyjęcia po raz pierwszy Komunii świętej. Po Mszy świętej próba.

Organizujemy pielgrzymkę do Zabawy 18 kwietnia 2024. Wyjazd o godz. 12.00. W programie: udział w drodze krzyżowej śladami męczeństwa bł. Karoliny o godz. 15.00 i Msza święta z modlitwą o uzdrowienie o godz. 18.00. Chętnych prosimy o zapisanie się w zakrystii do przyszłej niedzieli.

Serdecznie dziękujemy za wszelkie złożone ofiary w uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego i Poniedziałek Wielkanocny. Dzisiaj można złożyć ofiarę do puszek na Caritas.

W sobotę jubileusz 50-lecia ślubów zakonnych świętowała nasza rodaczka z Osiedla Rzeka, s. Macieja Chrobak – karmelitanka. Życząc czcigodnej Jubilatce łaski Bożej i opieki Maryi każdego dnia obejmujemy ją naszą serdeczną modlitwą.

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy śp. Piotra Rozmusa (lat 79) z Osiedla Kłodne. Polećmy zmarłego Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie!