Zmiana tajemnic Żywego Różańca dzisiaj po Mszy świętej o godz. 7.00.

We wtorek zapraszamy na Mszę świętą o godz. 18.00, podczas której szczególnie będziemy modlić się przez wstawiennictwo św. Mikołaja za biednych, chorych, cierpiących i ich opiekunów. Na zakończenie indywidualne błogosławieństwo relikwiami naszego Świętego Patrona.

We wtorek zapraszamy na „Trochę inne rekolekcje”. O godzinie 19.00 w sali Wiejskiego Ośrodka Kultury odbędzie się spotkanie na temat: Pokuta – Droga do radości. Poprowadzi je ks. Tomasz Chrupek – dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Młodzieży Kurii Diecezjalnej w Tarnowie.

W środę na Mszę świętą o godz. 18.00 i spotkanie zapraszamy dzieci przygotowujące się do przyjęcia po raz pierwszy Komunii świętej. Rodziców zachęcamy, aby, jeśli to możliwe, wzięli udział w rekolekcyjnym spotkaniu we wtorek.

Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne:

  • Droga krzyżowa – w piątki o godz. 7.15, 17.30 i 19.00
  • Gorzkie Żale – w niedziele o godz. 15.00

W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca marca. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. Będziemy się modlić o nowe i święte powołania do służby Bogu w kapłaństwie i zakonie, zwłaszcza z naszej Parafii.

W piątek świętować będą wszystkie Panie, którym już dzisiaj składamy najserdeczniejsze życzenia: niech nasza Święta i Niepokalana Pani otoczy Was swoją opieką i miłością. Pamiętać będziemy w modlitwie!

W przyszłą niedzielę rozpocznie się Nowenna do św. Józefa, którą będziemy się modlić: w niedziele po Mszy świętej o godz. 9.00, a w dni powszednie po Mszy świętej wieczornej.

Chcielibyśmy zorganizować wyjazd do sanktuarium bł. Karoliny Kózkówny w Zabawie, aby tam uczestniczyć w drodze krzyżowej szlakiem męczeństwa o godz. 15.00 oraz we Mszy świętej w Sanktuarium o godz. 18.00. Wyjazd z parkingu przy kościele 18 marca (poniedziałek) o godz. 12.00. Chętnych prosimy o zapisanie się w zakrystii.

Jak co roku wraz z Wiejskim Ośrodkiem Kultury w Tylmanowej organizujemy konkurs na „Rodzinną palmę”. Palma musi być zrobiona własnoręcznie przez rodziców i dzieci. Trzy kategorie konkursu: najpiękniejsza, najwyższa i tradycyjna (czyli wykonana tak, jak to czynili dziadkowie). Rozstrzygnięcie konkursu w Niedzielę Palmową po Mszy świętej o godz. 11.00. Szczegółowy regulamin konkursu można znaleźć na stronie internetowej WOK Tylmanowa.

Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na składkę w ubiegłą niedzielę oraz na misje z okazji Dnia Solidarności z Misjonarzami. Dziękujemy również za ofiary na misje z I piątku. Niech Bóg błogosławi wszystkim dobrodziejom!

Mamy nadzieję, że kończy się już sezon grzewczy. Ale do ogrzewania kościoła zakupiliśmy w lutym gaz na kwotę około 18.000 zł. W przyszłą niedzielę będzie składka przeznaczona właśnie na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła. Będziemy bardzo wdzięczni za zrozumienie i hojność.