We wtorek zapraszamy na Mszę świętą o godz. 18.00, podczas której szczególnie będziemy modlić się przez wstawiennictwo św. Mikołaja o jedność w rodzinach, Parafii, Ojczyźnie, na świecie i jedność chrześcijaństwa. Na zakończenie indywidualne błogosławieństwo relikwiami naszego Świętego Patrona.

We wtorek zapraszamy na „Trochę inne rekolekcje”. O godzinie 19.00 w sali Wiejskiego Ośrodka Kultury odbędzie się spotkanie na temat: ModlitwaJak rozmawiać z Bogiem? Poprowadzi je pan Maciej Tabor. Jest on członkiem wspólnoty Strumienie Wody Żywej działającej w Nowym Wiśniczu, a także prowadzącym Kursy Alfa. Bardzo zaangażowany w życie religijne swojej parafii, choć nie tylko.  Ale więcej informacji – podczas spotkania.

Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne:

  • Droga krzyżowa    – w piątki o godz. 7.15, 17.30 i 19.00
  • Gorzkie Żale           – w niedziele o godz. 15.00

W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Zachęcamy do przyjęcia Komunii świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Msze święte w piątek o godz. 6.45 i 18.00.

I piątek to również dzień modlitwy w intencji misji i misjonarzy. Składka jest przeznaczona na pomoc misjom.

Spowiedź:

– codziennie spowiadamy pół godziny przed Mszą świętą rano i wieczorem

– w środę            – od godz. 17.00 – klasy IV-VI

– w czwartek      – od godz. 17.00 – klasy VII-VIII

– piątek                – od godz. 17.00 zapraszamy dorosłych

Do chorych kapłani udadzą się w piątek od godz. 8.30.

I sobota miesiąca – oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu NMP. Zapraszamy na różaniec i nabożeństwo I-sobotnie o godz. 17.00.

W sobotę po Mszy świętej katecheza przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych dzieci, które mają przyjąć sakrament chrztu świętego w marcu i kwietniu.

Zmiana tajemnic Żywego Różańca w przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 7.00. Na zmianę zapraszamy wszystkich członków Róż Żywego Różańca i Róż Rodziców.

Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na składkę w ubiegłą niedzielę na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę na misje z okazji Dnia Solidarności z Misjonarzami. Niech Bóg błogosławi wszystkim dobrodziejom!

Zbliża się wiosna. Zatem prosimy, by w miarę możliwości zacząć porządkować groby bliskich na cmentarzu. Przy tym prosimy, by zwrócić uwagę na segregację śmieci: do kontenera wrzucamy szkło i plastiki (również plastikowe doniczki), a odpady naturalne w miejsce do tego przeznaczone.

W środę imieniny będzie obchodził ks. Roman Górowski, któremu już dzisiaj składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa, światła Ducha Świętego i opieki Matki Bożej każdego dnia kapłańskiego życia.