Dzisiaj obchodzony jest Światowy Dzień Chorego. Polecajmy Bożemu Miłosierdziu w naszej modlitwie wszystkich chorych. Jednocześnie serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy umożliwili chorym i starszym uczestniczenie we wczorajszej Mszy świętej z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych.

Dzisiaj również rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Obejmijmy naszą modlitwą, a może również pokutą i umartwieniem wszystkich, którzy cierpią z powodu uzależnienia od alkoholu: zarówno pijących, jak i ich rodziny. Przy wyjściu z kościoła można zabrać tekst modlitwy o uwolnienie od uzależnień i modlitwy dla członków rodziny osoby uzależnionej. Głęboko wierzymy, że modląc się za naszych bliskich, którzy wpadli w sidła różnych uzależnień: od alkoholu, nikotyny, narkotyków, pornografii, różnych form nieczystości, gier komputerowych itd., wyprosimy im łaskę opamiętania i nawrócenia.

Serdecznie zapraszamy dzisiaj na ostatnie Nabożeństwo 40-godzinne w godzinach od 12.00-16.00. O godz. 15.00 rozpocznie się Godzina Miłosierdzia. Zachęcamy do wpisywania próśb i podziękowań w Księdze Łaski.

We wtorek zapraszamy na Mszę świętą o godz. 18.00, podczas której szczególnie będziemy modlić się przez wstawiennictwo św. Mikołaja za zakochanych i narzeczonych oraz modlących się o dobrą żonę i dobrego męża. Na zakończenie indywidualne błogosławieństwo relikwiami naszego Świętego.

W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa, która rozpoczyna okres Wielkiego Postu i czas Komunii świętej wielkanocnej. Msze święte z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00.

W Środę Popielcową ofiarami na tacę wspieramy Caritas. W tym roku  wobec cierpienia Ukrainy, którą już od ponad dwóch lat wyniszcza eskalacja wojny, zebrane ofiary zostaną przeznaczone także na pomoc  humanitarną w tych rejonach Ukrainy, które najbardziej ucierpiały z powodu wojny oraz na wsparcie uchodźców w Polsce, znajdujących się w najtrudniejszej sytuacji.

Przypominamy, że wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich katolików od 14. roku życia aż do śmierci we wszystkie piątki roku (z wyjątkiem uroczystości liturgicznych) oraz w Popielec. Ponadto katolicy w wieku od 18. do 60. roku życia zobowiązani są do podjęcia postu ścisłego ograniczającego ilość posiłków do dwóch lekkich i jednego sytego w Popielec i Wielki Piątek. Kościół zachęca, by praktykę postu ścisłego podjęli również ci, którzy prawnie nie są do niego zobowiązani.

Przypominamy również, że okres Wielkiego Postu jest czasem pokuty, w którym katolicy ani nie organizują, ani nie uczestniczą w zabawach i dyskotekach.

Zapraszamy wszystkich, również dzieci, na nabożeństwa wielkopostne:

  • Droga krzyżowa – w piątki o godz. 7.15, 17.30 i 19.00
  • Gorzkie Żale – w niedziele o godz. 15.00

Przypominamy, że za pobożny udział w Gorzkich Żalach, a także za odprawienie Drogi krzyżowej można zyskać odpust zupełny. W niedziele Wielkiego Postu będzie można odprawić indywidualnie drogę krzyżową po Mszy świętej o godz. 12.00.

Jest jeszcze 7 ostatnich miejsc na pielgrzymkę do Portugalii w dniach 3-10 października 2024. Ponieważ kończy się już czas zapisów, prosimy tych, którzy jeszcze nie podali swoich danych lub nie wpłacili zaliczki o uregulowanie zaległości do 15 lutego.

Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na składkę w ubiegłą niedzielę. Niech Bóg błogosławi wszystkim dobrodziejom! W przyszłą niedzielę składka na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.