Zmiana tajemnic Żywego Różańca dzisiaj po Mszy świętej o godz. 7.00.

Serdecznie zapraszamy na 40-godzinne Nabożeństwo dzisiaj i w przyszłą niedzielę w godzinach od 12.00-16.00.

We wtorek zapraszamy na Mszę świętą o godz. 18.00, podczas której szczególnie będziemy modlić się przez wstawiennictwo św. Mikołaja za biednych, chorych, cierpiących i ich opiekunów. Na zakończenie indywidualne błogosławieństwo relikwiami naszego Świętego.

W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.45. Prosimy o pisanie próśb i podziękowań.

Zapraszamy na spotkania formacyjne:

  • Młodzież z klas VIII – poniedziałek o godz. 18.00
  • Dzieci z klas III wraz z rodzicami – środa o godz. 18.00

W sobotę o godz. 11.00, z okazji Światowego Dnia Chorych, zostanie odprawiona Msza święta w intencji chorych, podczas której będzie można przyjąć sakrament namaszczenia chorych. Pół godziny przed tą Mszą świętą będzie można skorzystać z sakramentu pokuty. Chciejmy się zatroszczyć, aby wszyscy, którzy chcieliby uczestniczyć w tej Mszy świętej, mieli taką możliwość. Sakramentu namaszczenia chorych udziela się nie tylko chorym pozostającym w niebezpieczeństwie śmierci, ale również osobom w podeszłym wieku, nawet wtedy, gdy nie są poważnie chore. Zachęcamy więc osoby w podeszłym wieku oraz cierpiących na różne choroby do przyjęcia sakramentu chorych, który udziela choremu łaski Ducha Świętego, dzięki której człowiek może nie tylko znosić dolegliwości choroby, ale także je przezwyciężać i odzyskać zdrowie, jeżeli to jest pożyteczne dla zbawienia jego duszy.

W przyszłą niedzielę zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia o godz. 15.00. Zachęcamy do wpisywania próśb i podziękowań w Księdze Łask.

W okresie od 1 stycznia do 30 kwietnia dokonujemy rozliczeń podatkowych. Polskie prawo daje nam możliwość przekazania w tym roku 1,5% naszego podatku na rzecz wybranej przez nas organizacji pożytku publicznego. Wielkość naszego podatku nie ulega zmianie – my jedynie decydujemy o jego przeznaczeniu. Zwracamy się z serdeczną prośbą i apelem do wszystkich, którzy składają zeznania podatkowe o przekazanie w tym roku 1,5% należnego podatku na cele realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej.

Jest jeszcze kilka ostatnich miejsc na pielgrzymkę do Portugalii w dniach 3-10 października 2024. Ponieważ kończy się już czas zapisów, prosimy tych, którzy jeszcze nie podali swoich danych lub nie wpłacili zaliczki o uregulowanie zaległości do 15 lutego.

Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na składkę w ubiegłą niedzielę i w piątek. Niech Bóg błogosławi wszystkim dobrodziejom!