Dzisiaj rozpoczynamy 40-godzinne Nabożeństwo. Przez trzy kolejne niedziele będziemy adorować Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Za pobożne nawiedzenie Najświętszego Sakramentu w celu adoracji przez przynajmniej pół godziny można zyskać odpust zupełny.

Porządek adoracji jest następujący:

  • Od 12.00 do 13.00 – mieszkańcy Osiedli od Kłodnego do Kozielców
  • Od 13.00 do 14.00 – mieszkańcy od Osiedla Górki do Rzeki Górnej
  • Od 14.00 do 15.00 – mieszkańcy od Łęgu Dolnego do Osiedla Kaletówki
  • Od 15.00 do 16.00 – mieszkańcy Osiedli od Wybrańców do Łęgu Górnej

Jeśli jednak ktoś mógłby przyjść o innej godzinie – serdecznie zapraszamy. Każdy czas jest dobry na spotkanie z Jezusem.

We wtorek zapraszamy na Mszę świętą o godz. 18.00, podczas której szczególnie będziemy modlić się przez wstawiennictwo św. Mikołaja w intencji naszej Parafii. Na zakończenie indywidualne błogosławieństwo relikwiami naszego Świętego.

W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.45. Prosimy o pisanie próśb i podziękowań.

W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca lutego. Serdecznie zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, podczas której modlić się będziemy o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne z naszej Parafii.

W piątek obchodzić będziemy święto Ofiarowania Pańskiego, zwane inaczej świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Msze święte o godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00. Poświęcenie gromnic podczas każdej Mszy świętej.

Święto Ofiarowania Pańskiego to dzień, w którym modlimy się za wszystkie siostry zakonne. Wdzięczną modlitwą otaczamy zwłaszcza pracujące w naszej parafii Siostry Albertynki oraz siostry pochodzące z naszej parafii. Od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

Składka w piątek przeznaczona jest na zakony klauzurowe w naszej diecezji.

Jest to równocześnie I piątek miesiąca lutego. Zachęcamy więc do przyjęcia Komunii świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

Spowiedź:

– codziennie spowiadamy pół godziny przed Mszą świętą rano i wieczorem, a poza tym:

– w środę                 – od godz. 17.00 – klasy IV-VI

– w czwartek           – od godz. 17.00 – klasy VII-VIII

– piątek                    – od godz. 17.00

Do chorych kapłani udadzą się w piątek:

  • Ks. Roman i Ks. Proboszcz – od godz. 8.00
  • Marek – od godz. 10.00

I sobota miesiąca – oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu NMP. Zapraszamy na różaniec i nabożeństwo I-sobotnie o godz. 17.00.

W sobotę po Mszy świętej katecheza przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych dzieci, które mają przyjąć sakrament chrztu świętego w lutym.

Zmiana tajemnic Żywego Różańca w przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 7.00. Na zmianę zapraszamy wszystkich członków Róż Żywego Różańca i Róż Rodziców.

Jest jeszcze kilka miejsc na pielgrzymkę do Portugalii w dniach 3-10 października 2024. Szczegółowy program pielgrzymki zamieszczony jest na naszej stronie internetowej i na plakacie. Przy zapisach prosimy, aby mieć ze sobą dowód osobisty.

Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na składkę w ubiegłą niedzielę. Niech Bóg błogosławi wszystkim dobrodziejom!

W sobotę (3.02) 114 Batalion Lekkiej Piechoty z Limanowej będzie odbywał ćwiczenia wojskowe na terenie Tylmanowej. Ćwiczenia nie będą powodem żadnych trudności dla codziennego życia mieszkańców. Prosimy się nie niepokoić!

Gościmy dzisiaj przedstawicieli trzeciego zakonu paulistów, którzy zaproponują nam książkę pt. Ewangelia na każdy dzień 2024 r.