Dzisiaj o godz. 17.00 w Remizie OSP w Tylmanowej Grupa Młodzieżowa działająca pod kierunkiem ks. Romana zaprasza na przedstawienie Jasełek.

Dzisiaj również obchodzimy Dzień Babci, a jutro Dzień Dziadka. Wszyscy wiemy, jak dziadkowie są bliscy sercu każdego z nas. Niech wyrazem naszej wdzięczności za dobro, które od nich otrzymaliśmy, będą nasze odwiedziny, może telefon z życzeniami, a na pewno modlitwa: i za tych, którzy są jeszcze wśród nas, i z tych, którzy przeszli już do wieczności.

 

We wtorek zapraszamy na Mszę świętą o godz. 18.00, podczas której szczególnie będziemy modlić się przez wstawiennictwo św. Mikołaja o jedność w rodzinach, w naszej Parafii, w Ojczyźnie, na świecie i o jedność chrześcijaństwa. Na zakończenie indywidualne błogosławieństwo relikwiami naszego Świętego.

W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.45. Prosimy o pisanie próśb i podziękowań.

W przyszłą niedzielę podczas Mszy świętej o godz. 11.00 śpiewać będą połączone chóry: Chór Parafialny Misericordia z Tylmanowej i Chór Parafialny z Ochotnicy Dolnej z towarzyszeniem Orkiestry Dętej z Ochotnicy Dolnej. Po Mszy świętej krótki koncert kolęd i pastorałek, na który wszystkich serdecznie zapraszamy.

Również w przyszłą niedzielę podczas Mszy świętej o godz. 11.00 gościć będziemy reprezentacje Związków Podhalan z różnych miejscowości. Okazją jest opłatek Związku Podhalan w Tylmanowej. Prosimy więc wszystkich o przyjście do kościoła w regionalnych strojach.

W przyszłą niedzielę rozpoczyna się 40-godzinne Nabożeństwo. Przez trzy kolejne niedziele będziemy adorować Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Za pobożne nawiedzenie Najświętszego Sakramentu w celu adoracji przez przynajmniej pół godziny można zyskać odpust zupełny.

Porządek adoracji jest następujący:

  • Od 12.00 do 13.00 – mieszkańcy Osiedli od Kłodnego do Kozielców
  • Od 13.00 do 14.00 – mieszkańcy od Osiedla Górki do Rzeki Górnej
  • Od 14.00 do 15.00 – mieszkańcy od Łęgu Dolnego do Osiedla Kaletówki
  • Od 15.00 do 16.00 – mieszkańcy Osiedli od Wybrańców do Łęgu Górnej

Jeśli jednak ktoś mógłby przyjść o innej godzinie – serdecznie zapraszamy. Każdy czas jest dobry na spotkanie z Jezusem.

Trwają zapisy na pielgrzymkę do Portugalii w dniach 3-10 października 2024. Szczegółowy program pielgrzymki zamieszczony jest na naszej stronie internetowej i na plakacie. Przy zapisach prosimy, aby mieć ze sobą dowód osobisty.

Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na składkę w ubiegłą niedzielę. Niech Bóg błogosławi wszystkim dobrodziejom! W zakrystii można nabyć płyty Dziewczęcego Chóru Katedralnego Puellae Orantes z Tarnowa w cenie 50zł.

W przyszłą niedzielę (28.01) gościć będziemy przedstawicieli trzeciego zakonu paulistów, którzy zaproponują nam książkę pt. Ewangelia na każdy dzień 2024 r. w cenie 15 zł. oraz egzemplarze z większym drukiem po 30 zł. Będą także Ewangelie dla dzieci. Mamy nadzieję, że nabywając te książki, z których zresztą korzystają również nasi kapłani, częściej będziemy sięgać po Ewangelię, a przez to lepiej rozumieć Słowo Boże i żyć nim na co dzień.