Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Chrztu Pańskiego. Dziękujemy Panu Bogu za dar chrztu świętego, który uczynił nas dziećmi Bożymi i członkami Kościoła Świętego. Dzisiejsze święto kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia. Tradycyjnie jednak będziemy śpiewać kolędy do 2 lutego.

Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy wczoraj wzięli udział w organizowaniu i przebiegu uroczystości Trzech Króli, a zwłaszcza Orszaku. Dziękujemy pani kierownik Wiejskiego Ośrodka Kultury, Anecie Wolańskiej wraz ze współpracownikami, za przygotowanie i koordynowanie przebiegu Orszaku. Dziękujemy poszczególnym grupom parafialnym, które złożyły hołd Jezusowi przy naszej Szopce. Dziękujemy dzieciom i ich rodzicom, które tak pięknie wyglądały w królewskich koronach. Niech Chrystus, który objawił się światu błogosławi również naszym rodzinom!

W najbliższym tygodniu kontynuujemy wizyty kolędowe. Prosimy o zapoznanie się z harmonogramem kolędy.

We wtorek zapraszamy na Mszę świętą o godz. 18.00, podczas której szczególnie będziemy modlić się przez wstawiennictwo św. Mikołaja w intencji zakochanych, narzeczonych, o dobrego męża i dobrą żonę. Na zakończenie błogosławieństwo relikwiami naszego Świętego.

W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.45. Prosimy o pisanie próśb i podziękowań.

W przyszłą niedzielę podczas Mszy świętej o godz. 11.00 śpiewać będzie Dziewczęcy Chór Katedralny Puellae Orantes z Tarnowa. Chór ten należy do ścisłej czołówki chórów w Polsce i w Europie. Koncertował w wielu krajach świata, a ostatnio nawet w Japonii. Po Mszy świętej będziemy mogli wysłuchać koncertu kolędowego w ich wykonaniu. Serdecznie wszystkich zapraszamy!

W przyszłą niedzielę zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia o 15.00. Zachęcamy do pisania próśb i podziękowań w Księdze Łask.

Nasza Parafia organizuje pielgrzymkę do Portugalii w dniach 3-10 października 2024. Podczas całej pielgrzymki zatrzymamy się w Fatimie, gdzie codziennie rano będziemy uczestniczyć we Mszy świętej w kaplicy Matki Bożej, a wieczorem w procesji fatimskiej. W ciągu dnia odwiedzimy wiele ciekawych miejsc w Portugalii, włącznie z Porto. Zapisy do 15 lutego 2024! Szczegółowy program pielgrzymki zamieszczony jest na naszej stronie internetowej i na plakacie. Można również zabrać sobie wydrukowany program przy wyjściu z kościoła.

Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone w Nowy Rok i święto Objawienia Pańskiego. Dziękujemy również za wczorajsze ofiary na Caritas. Niech Bóg błogosławi wszystkim dobrodziejom!