Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Msze święte o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 16.00. Jest to dzień, w którym w szczególny sposób modlimy się za nasze rodziny wypraszając dla nich łaskę wiary i świętego życia.

Dzisiaj również ostatni dzień roku 2023. Podczas adoracji na zakończenie Mszy świętej o godz. 11.00 podziękujemy Bogu za wszelkie łaski, jakimi nas obdarował w kończącym się roku, ale również będziemy prosić o miłosierdzie dla nas wszystkich, którzy popełniając grzechy zawiedliśmy Pana Boga.

W ubiegłym roku w naszym kościele zostało ochrzczonych 37 dzieci (17 dziewczynek, 20 chłopców). Sakrament małżeństwa zawarło 15 par. Do wieczności odeszło 24 osób (12 kobiet, 12 mężczyzn). Za wszelkie udzielone nam łaski niech będzie Bóg uwielbiony!

Jutro pierwszy dzień nowego roku 2024. Kościół kieruje nasze oczy na postać Świętej Bożej Rodzicielki – Maryi. Modlimy się, by Maryja była naszą pomocą i przewodniczką, opiekunką i orędowniczką każdego dnia roku 2024. Będziemy prosić również przez Jej wstawiennictwo o pokój na całym świecie, a zwłaszcza o ustanie wojny na Ukrainie i w Ziemi Świętej. Prosimy o pokój i zgodę w naszej Ojczyźnie. Msze świętej o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 16.00. Kazania podczas Mszy świętych wygłosi ks. prałat Tomasz Atłas.

We wtorek serdecznie zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00, podczas której przez wstawiennictwo św. Mikołaja będzie prosić Boga w intencji chorych, biednych, samotnych oraz wszystkich, którzy spieszą im z pomocą. Na zakończenie Mszy świętej błogosławieństwo relikwiami św. Mikołaja.

W czwartek zapraszamy na adorację w intencji świętych powołań do kapłaństwa i zakonu z naszej parafii o godz. 17.00.

W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca stycznia. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. Spowiedź – w piątek rano od godz. 6.15 i wieczorem od godz. 17.00. Chciejmy przyjąć Komunię świętą wynagradzającą Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Składka w I piątek przeznaczona jest na misje.

W tym miesiącu kapłani nie będą odwiedzać chorych na pierwszy piątek.

W sobotę obchodzić będziemy uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli). Msze święte o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 16.00. Starajmy się, jak trzej królowie zawsze i całym życiem oddawać cześć Chrystusowi. Chciejmy przyjąć Jezusa do naszych serc i do naszych domów. Zewnętrznym znakiem tego przyjęcia niech będą wypisane na drzwiach domu poświęconą kredą znaki: K+M+B 2024.

Przed każdą Mszą świętą członkowie Parafialnego Zespołu Caritas będą rozprowadzać zestawy świąteczne, w których znajdziemy węgielek, kadzidło i kredę. Ofiary będą przeznaczone na działalność Caritas. Już dzisiaj dziękujemy za nie z całego serca!

Przed Mszą świętą o godz. 11.00 serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w orszaku Trzech Króli, który wyruszy o godz. 10.30 z Wiejskiego Ośrodka Kultury. Orszak w kościele złoży hołd Nowonarodzonemu w Szopce, a poszczególne grupy na Jego cześć odśpiewają kolędę. Zachęcamy również dzieci, by się przebrały w królewskie stroje, a wszystkich zachęcamy do przybrania strojów regionalnych. W szczególny sposób zapraszamy dzieci – kolędników misyjnych. Korony królewskie można będzie otrzymać przed WOK-em i przed kościołem.

Dzień 6 stycznia jest obchodzony jako Diecezjalny Dzień Misyjny. Składka będzie przeznaczona na misyjne cele diecezjalne i ogólnopolskie.

Jest to również patronalne święto Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci. Chcemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy tak serdecznie przyjęli kolędników misyjnych i poprzez ofiary wsparli dzieci w misyjnych krajach. Dziękujemy również kolędnikom, jak i ks. Romanowi i s. Marii, którzy przygotowali dzieci do kolędy misyjnej.

Zmiana tajemnic Żywego Różańca w przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 7.00.

W najbliższym tygodniu kontynuujemy kolędę. Prosimy o zapoznanie się z harmonogramem kolędy na wydrukowanych kartkach lub na stronie internetowej naszej Parafii.

Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone w okresie Świąt Bożego Narodzenia. Niech Bóg błogosławi wszystkim dobrodziejom!

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy śp. Tomasza Kulasika (lat 86) z Osiedla Zaziąbły. Polećmy zmarłego miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie!