Przeżywamy dzisiaj uroczystość Narodzenia Pańskiego. Dziękujemy Panu Bogu, że jest Emmanuelem – czyli Bogiem z nami. Niech te święta skierują nasze myśli ku Bogu i sprawią, że i w naszym sercu narodzi się i będzie żył sam Jezus Chrystus. Msze święte dzisiaj o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 16.00.

Podczas Mszy świętej o godz. 11.00 odbędzie się posłanie kolędników misyjnych, którzy właśnie w Boże Narodzenie odwiedzą nasze domy zwiastując Dobrą Nowinę i zbierając ofiary przeznaczone na pomoc dzieciom w krajach misyjnych.

Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy włożyli wiele trudu w przygotowanie naszej świątyni na dzisiejszą uroczystość. Dziękujemy wszystkim, siostrze Irminie i panu Franciszkowi Kurnycie za udekorowanie choinek i za piękną szopkę. Serdecznie dziękujemy chórowi parafialnemu na czele z siostrą Lorettą za śpiew podczas Pasterki. Dziękujemy również Liturgicznej Służbie Ołtarza – ministrantom i lektorom. Niech dla wszystkich nagrodą będzie radość z przyjścia Zbawiciela do każdego z nas.

We wtorek święto Szczepana męczennika, tzw. drugi dzień świąt. Msze święte o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 12.30 (z chrztami). W drugi dzień świąt nie będzie Mszy świętej o godz. 16.00. Poświęcenie owsa na sumie.

W środę święto św. Jana Apostoła. Poświęcenie wina, które przynosimy ze sobą, będzie na Mszy świętej rano i wieczorem.

W czwartek rozpoczynamy wizytę duszpasterską, zwaną kolędą. Bardzo prosimy o zapoznanie się z planem kolędy, który zamieszczony jest przy wyjściu z kościoła oraz na stronie internetowej naszej Parafii.

W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Msze święte jak w każdą niedzielę o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 16.00. Jest to dzień, w którym w szczególny sposób modlimy się za nasze rodziny wypraszając dla nich łaskę wiary i świętego życia.

Przyszła niedziela to również ostatni dzień roku 2023. Podczas każdej Mszy świętej będziemy dziękować Panu Bogu za łaski, którymi tak obficie nas obdarował. Będziemy również prosić o Jego opiekę i błogosławieństwo na każdy dzień roku 2024.

Naszym drogim Parafianom życzymy, by narodzony w betlejemskiej szopie Mesjasz – Król Pokoju, wprowadził w nasze życie pokój i miłość. Niech znikną wszelkie podziały, złości i nienawiści. Niech nasze oczy – widzą dobro i nim się zachwycają; niech nasze uszy słyszą tylko dobre słowa błogosławieństwa; niech nasze serca kochają każdego człowieka miłością Dzieciątka Jezus. Błogosławionych Świąt!