Dzisiaj ostatnia niedziela Adwentu. Jest to równocześnie Wigilia Bożego Narodzenia. Msze święte dzisiaj będą odprawione o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 12.30. Nie będzie Mszy świętej o godz. 16.00. Podczas wszystkich Mszy świętych będziemy błogosławić opłatki na stół wigilijny.

Wieczorem zasiądziemy do wigilijnej wieczerzy. Będziemy składać sobie życzenia świąteczne. Nie zapomnijmy o wspólnej, rodzinnej modlitwie, przeczytaniu fragmentu z Pisma świętego o narodzeniu Pana Jezusa. Niech czas Wigilii i Świąt Bożego Narodzenia nie będzie zakłócony ani przez kłótnie i niesnaski, ani przez alkohol. Chciejmy przeżyć ten czas w miłości i pokoju, z otwartym na Boga sercem.

Dzisiaj w nocy o godz. 24.00 serdecznie zapraszamy na uroczystą Mszę świętą pasterską, którą rozpoczniemy obchody Bożego Narodzenia. Składka podczas Pasterki jest przeznaczona na Fundusz Obrony Życia.

Jutro przeżywać będziemy uroczystość Narodzenia Pańskiego. Dziękujemy Panu Bogu, że zesłał nam swojego Syna, Wcielone Słowo. Dziękujemy za to, że jest Emmanuelem – Bogiem z nami. Niech te święta skierują nasze myśli ku Bogu i sprawią, że i w naszym sercu narodzi się i będzie żył sam Jezus Chrystus. Msze święte w Boże Narodzenie o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 16.00.

Podczas Mszy świętej o godz. 11.00 odbędzie się posłanie kolędników misyjnych, którzy właśnie w Boże Narodzenie odwiedzą nasze domy zwiastując Dobrą Nowinę i zbierając ofiary przeznaczone na pomoc dzieciom w krajach misyjnych.

We wtorek święto Szczepana męczennika, tzw. drugi dzień świąt. Msze święte o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 12.30 (z chrztami). W drugi dzień świąt nie będzie Mszy świętej o godz. 16.00. Poświęcenie owsa na sumie.

W środę święto św. Jana Apostoła. Poświęcenie wina, które przynosimy ze sobą, będzie na Mszy świętej rano i wieczorem.

W czwartek rozpoczynamy wizytę duszpasterską, zwaną kolędą. Bardzo prosimy o zapoznanie się z planem kolędy, który zamieszczony jest przy wyjściu z kościoła oraz na stronie internetowej naszej Parafii.

W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Msze święte jak w każdą niedzielę o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 16.00. Jest to dzień, w którym w szczególny sposób modlimy się za nasze rodziny wypraszając dla nich łaskę wiary i świętego życia.

Przyszła niedziela to również ostatni dzień roku 2023. Podczas każdej Mszy świętej będziemy dziękować Panu Bogu za łaski, którymi tak obficie nas obdarował. Będziemy również prosić o Jego opiekę i błogosławieństwo na każdy dzień roku 2024.

Przy wyjściu z kościoła zachęcamy by nabyć świąteczną prasę katolicką: Gość Niedzielny, Niedziela, a dla dzieci: Promyczek dobra, Mały Gość Niedzielny.

Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę. Niech Bóg obdarzy swoim błogosławieństwem wszystkich dobrodziejów!

Dzisiaj swoje imieniny obchodzi posługująca w zakrystii s. Irmina. Składamy jej najserdeczniejsze życzenia obfitości łask Bożych, zdrowia i radości z życia charyzmatem albertyńskim. Niech Święci Patronowie prowadzą Siostrę drogą do świętości, na końcu której czeka na nas Zbawiciel, nasz Pan – Jezus Chrystus.