Dzisiaj – niedziela radości. Przy wyjściu z kościoła można zabrać z sobą karteczkę z fragmentem Pisma Świętego. Niech Słowo Boże skierowane osobiście do każdego z nas wniesie w nasze życie promyk Bożej światłości i radości. Fragmenty zostały wybrane przez Grupę Modlitewną Dorosłych.

Przed nami ostatni tydzień Adwentu. Zapraszamy na Msze roratnie ku czci Najświętszej Maryi Panny o godz. 6.45. W sobotę po ostatniej Mszy roratniej wylosujemy troje dzieci, które zabiorą na zawsze bożonarodzeniowe szopki. Zapraszamy wszystkie dzieci, które tak pobożnie uczestniczą w roratach, bo również dla pozostałych znajdą się niespodzianki.

Nowennę do Dzieciątka Jezus odmawiamy codziennie po roratach.

We wtorek zapraszamy na Mszę świętą o godz. 18.00 oraz na nabożeństwo do św. Mikołaja, podczas którego modlić się będziemy za rodziny naszej Parafii. Na zakończenie błogosławieństwo relikwiami naszego Świętego.

W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.45. Zachęcamy do pisania próśb i podziękowań do Matki Bożej.

Do pobożnego przeżycia świąt Bożego Narodzenia przygotowujemy się poprzez przystąpienie do sakramentu pokuty i pojednania. Pragniemy wszystkim przypomnieć o obowiązku dobrego przygotowania się do spowiedzi poprzez rachunek sumienia. Trzeba, przy pomocy pytań z książeczki, przypomnieć sobie wszystkie grzechy popełnione od ostatniej spowiedzi. Zlekceważenie rachunku sumienia może sprawić, że spowiedź będzie nieważna, a z pewnością niegodna. Pamiętajmy również o ostatnim warunku dobrej spowiedzi, którym jest zadośćuczynienie Panu Bogu i bliźnim. To zobowiązuje nas nie tylko do odmówienia zadanej przez kapłana pokuty, ale również do pojednania się z ludźmi, do przeproszenia, odwołania kłamstw, oszczerstw i plotek.

Spowiadamy w naszym kościele codziennie pół godziny przed Mszą świętą rano i wieczorem. Całodniowa spowiedź świąteczna odbędzie się w piątek w godz. 10.00-12.00; 14.30-16.00; 16.30-18.00. Bardzo prosimy o skorzystanie w tej okazji.

Ponieważ ks. Proboszcz i ks. Wikariusz będą spowiadać w sąsiednich parafiach od wtorku do soboty całe dni, naszych chorych odwiedzi z posługą sakramentów świętych ks. Marek. Uczyni to według następującego porządku:

  • środa od godz. 9.00 – chorzy księdza Wikariusza
  • czwartek od godz. 9.00 – chorzy księdza Proboszcza
  • sobota od godz. 9.00 – chorzy księdza Marka

W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy ostatnią niedzielę Adwentu, która równocześnie będzie Wigilią Bożego Narodzenia. Msze święte będą odprawione o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 12.30. Nie będzie Mszy świętej o godz. 16.00. Podczas wszystkich Mszy świętych będziemy błogosławić opłatki na stół wigilijny.

Zachęcamy, by przeżyć dzień Wigilii zgodnie z naszą tradycją: zachować post przez cały dzień, wieczorem zasiąść do stołu rodzinnego. Przy łamaniu się opłatkiem składamy sobie życzenia, ale nie zapomnijmy o wspólnej, rodzinnej modlitwie, przeczytaniu fragmentu z Pisma świętego o narodzeniu Pana Jezusa. Zachęcamy, by do wieczerzy wigilijnej nie podawać żadnego alkoholu! Zachęcamy, by w ogóle Święta przeżyć w klimacie trzeźwości. Radość z przyjścia Boga na świat nie powinna zostać przysłonięta grzechem pijaństwa.

W zakrystii można nabywać opłatki na stół wigilijny. Ofiary składane przy tej okazji są wyrazem naszej wdzięczności za pracę sióstr w naszej parafii.

Również w zakrystii można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom „Caritas” w cenie 10 zł.

Przy wyjściu z kościoła zachęcamy by nabyć prasę katolicką: Gość Niedzielny, Niedziela, a dla dzieci: Promyczek dobra, Mały Gość Niedzielny. Niech dobra prasa towarzyszy nam w dobrym przygotowaniu się do Świąt. Można również zabrać ze sobą plan kolędy.

Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę i na Kościół na Wschodzie. Niech Bóg obdarzy swoim błogosławieństwem wszystkich dobrodziejów!