Serdecznie zapraszamy na Msze roratnie ku czci Najświętszej Maryi Panny w dni powszednie o godz. 6.45. Zapraszamy wszystkich dorosłych, a dzieci prosimy, by na roraty przynosiły ze sobą lampiony oraz serduszka, na których będą wypisane dobre uczynki, które wykonały danego dnia. Każdego dnia losujemy szopki, które dzieci na jeden dzień biorą do domu.

Dzisiaj zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia o godz. 15.00. Zachęcamy do wpisywanie próśb i podziękowań w Księdze Łask przy ołtarzu św. Faustyny.

We wtorek zapraszamy na Mszę świętą o godz. 18.00 oraz na nabożeństwo do św. Mikołaja, podczas którego modlić się będziemy o rozeznanie powołania, a także w intencji narzeczonych z prośbą o dobrego męża i dobrą żonę. Na zakończenie błogosławieństwo relikwiami naszego Świętego.

W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.45. Na Mszę świętą o godz. 18.00 zapraszamy młodzież klas VIII przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

W sobotę rozpoczniemy Nowennę do Dzieciątka Jezus. Modlitwy Nowenny odmawiać będziemy codziennie na zakończenie Mszy świętej roratniej, a w niedzielę po Mszy świętej o godz. 7.00.

W ubiegłym tygodniu, po przejściu przygotowującego kursu w Szczawnicy, do grona lektorów zostało przyjętych 20 młodzieńców. Serdecznie im gratulujemy i życzymy, by ten kolejny etap służby Bogu przy ołtarzu jeszcze bardziej zbliżył ich serca do Jezusa Chrystusa – naszego Pana i Zbawiciela. Cieszymy się również dziewczynkami, które dołączyły do Dziewczęcej Służby Maryjnej. Niech Matka Najświętsza prowadzi was do Jezusa.

Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę i w odpust. Niech dobry Bóg wynagradza obfitym błogosławieństwem wszystkich naszych Dobrodziejów. Dziękujemy również za ofiary złożone na budowę kościoła w Ochotnicy Dolnej. Na ten cel zebrano 11.110 zł.

Dzisiaj w Kościele w Polsce obchodzony jest dzień Solidarności z Kościołem na Wschodzie. Mając na sercu cierpienia, jakich doświadczają nasi bracia w wierze choćby w Ukrainie, chciejmy wesprzeć ich naszą modlitwą i ofiarą do puszki przy wyjściu z kościoła.

W zakrystii można nabywać opłatki na stół wigilijny. Ofiary składane przy tej okazji są wyrazem naszej wdzięczności za pracę sióstr w naszej parafii.

Również w zakrystii można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom „Caritas” w cenie 10 zł.

Dzisiaj swoje imieniny obchodzi s. Loretta, nasza organistka. Składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Bożej Loretańskiej. W bazylice w Loreto znajdują się relikwie domku nazaretańskiego. Niech Pani tego świętego domku sprawi, by serce Siostry Solenizantki stało się świętym domem Boga. Niech z tego serca promieniują radość, miłość i pokój, a więc owoce obecności Ducha Świętego.