Serdecznie witamy ks. dra Roberta Dytko, proboszcza w parafii Zagórzany, który przewodniczy naszym adwentowym rekolekcjom. Modlimy się o światło Ducha Świętego dla Ojca Rekolekcjonisty i dla nas wszystkich, byśmy z otwartymi sercami przyjmowali kierowane do nas Słowo Boże. Niech to będzie czas naszej przemiany i nawrócenia, czas przygotowania nie tylko do odpustu, ale i do świąt Narodzenia Pańskiego.

Serdecznie wszystkich zapraszamy do uczestniczenia w rekolekcjach, które trwać będą do wtorku włącznie. Msze święte z kazaniami rekolekcyjnymi będą odprawiane w poniedziałek i wtorek o godz. 7.00 i 18.00 dla dorosłych oraz o godz. 9.00 dla dzieci młodszych (klasy 0, I, II, III i IV) i o godz. 11.00 dla dzieci starszych (klasy V, VI, VII i VIII).

Zmiana tajemnic Żywego Różańca dzisiaj po Mszy świętej o godz. 7.00.

Trwa nowenna do św. Mikołaja. Modlitwy nowennowe odmawiamy po wieczornej Mszy świętej.

W środę przeżywać będziemy uroczystość odpustową ku czci św. Mikołaja. Msze święte o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.00. Uroczystej sumie odpustowej o godz. 11.00 przewodniczył będzie ks. dr Robert Dytko. Naszemu świętemu Patronowi oddajmy w opiekę nas samych, nasze rodziny, zwłaszcza dzieci i młodzież, a także naszą Parafię i całą Ojczyznę. Módlmy się, by św. Mikołaj wyprosił dla każdego z nas dar wiary, miłości i pokoju.

Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy liturgiczny czas Adwentu. Czekamy i przygotowujemy się na przyjście Pana Jezusa w Bożym Narodzeniu i na końcu czasów. Msze święte roratnie podczas rekolekcji odprawiane będą o godz. 7.00. W czwartek i sobotę roraty o godz. 6.45. Pół godziny przed roratami śpiewać będziemy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Serdecznie zapraszamy na roraty dzieci (oczywiście podczas rekolekcji dzieci nie przychodzą na godzinę 7.00, ale na swoje nabożeństwa rekolekcyjne). Prosimy, by na roraty przynosiły ze sobą lampiony oraz serduszka, na których będą wypisane dobre uczynki, które wykonały danego dnia. Każdego dnia będziemy losować szopki, które dzieci na jeden dzień będą brały do domu (pierwsze losowanie będzie w czwartek). Zachęcamy, by przy szopce dzieci wraz z rodzicami odmawiały modlitwy wieczorne i poranne. Jest to również okazja dla rodziców do opowiedzenia dzieciom historii o narodzeniu Pana Jezusa. Spośród dzieci, które najczęściej będą na roratach wylosujemy trzy osoby, które zabiorą szopki na zawsze do domu.

W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00. W modlitwie prośmy Boga o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne oraz o wierność w powołaniu dla kapłanów i sióstr zakonnych pochodzących z naszej parafii.

W piątek obchodzić będziemy uroczystość Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Msze święte o godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00. Podczas Mszy świętej o godz. 18.00 odbędzie się uroczyste przyjęcie dziewczynek do Dziewczęcej Służby Maryjnej. Na tę Mszę świętą zapraszamy również Róże Rodziców, które dokonają odnowienia swoich postanowień zawierzając siebie i swoje dzieci opiece Maryi.

Ze względu na przypadającą w piątek uroczystość, tego dnia nie obowiązuje tzw. post piątkowy, czyli wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W piątek zapraszamy na Godzinę Łaski od 12.00-13.00. Ten czas modlitwy związany jest z objawieniami Matki Bożej we włoskiej miejscowości Montichiari. Właśnie 8 grudnia 1947 roku Maryja powiedziała: Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie, ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny Łaski.

Jeśli ktoś nie może w tym czasie nawiedzić kościoła, a będzie modlił się w południe w domu, ten także otrzyma za moim pośrednictwem wiele łask. Każdy, kto będzie modlić się w tej intencji i wylewał łzy pokuty, odnajdzie pewną drabinę niebieską, przez me macierzyńskie Serce będzie też miał zapewnioną opiekę i łaskę.

Znajdźmy więc czas dla Maryi prosząc o łaski dla całego świata.

W przyszłą niedzielę Godzina Miłosierdzia o godz. 15.00. Zachęcamy do wpisywanie próśb i podziękowań w Księdze Łask przy ołtarzu św. Faustyny.

Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę i w piątek na misje. Niech dobry Bóg wynagradza swoją opieką wszystkich naszych Dobrodziejów.

Dzisiaj można złożyć ofiarę do puszki wspierając budowę kościoła pw. bł. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Ochotnicy Dolnej. Z całego serca wszystkim za te ofiary dziękujemy!

Siostry Albertynki kierują do nas słowo: Z całego serca dziękujemy wszystkim mieszkańcom Tylmanowej za dary materialne i ofiary pieniężne. Wdzięczność wyrażamy w modlitwie. Pragniemy też poinformować, że opłatki będzie można nabyć w zakrystii od przyszłej niedzieli.

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy śp. Stanisława Ciesielkę (lat 87) z Osiedla Stachówka. Polećmy zmarłego Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie!