We wtorek ostatnie w tym roku nabożeństwo różańcowe o godz. 17.15. We wtorek do nabożeństwa dołączamy modlitwę do św. Mikołaja w intencji naszej Parafii. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przez październik z gorliwością modlili się na różańcu. Dziękujemy rodzicom, którzy przyprowadzali swoje dzieci na nabożeństwa różańcowe. Prosimy, by nie zaprzestawać modlitwy różańcowej. Niech ona łączy nas z Bogiem przez wstawiennictwo Matki Bożej, Królowej Różańca świętego.

W środę przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Będziemy dziękować Bogu za wszystkich świętych ludzi, których Kościół stawia nam za wzór postępowania. Będziemy również modlić się za naszych bliskich zmarłych. Msze święte w naszym kościele będą odprawione o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i o godz. 14.00. Po Mszy świętej o godz. 14.00 odśpiewamy Nieszpory za zmarłych i wyruszymy na cmentarz w procesji różańcowej.

Serdecznie dziękujemy mieszkańcom Osiedli Brzegi i Łęg Górny za uprzątnięcie z cmentarza liści i plastikowych śmieci.

Młodzież rozprowadza znicze na groby. Nasze ofiary będą wsparciem na działalność Grupy Młodzieżowej w naszej Parafii.

Przy wejściu na cmentarz w uroczystość Wszystkich Świętych będzie można złożyć ofiarę na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie. Już dzisiaj serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary.

Spowiedź przed uroczystością Wszystkich Świętych i przed I piątkiem w poniedziałek i wtorek rano od godz. 6.15 i wieczorem od godz. 16.45. Bardzo prosimy, by pojednać się z Panem Bogiem, a przyjęte Komunie święte ofiarować za zmarłych.

Od uroczystości Wszystkich Świętych przez osiem kolejnych dni (tzw. Oktawę) można zyskać i ofiarować za zmarłych odpust zupełny. Jest to dla zmarłych nieoceniona pomoc. Dlatego nie powinniśmy zaniedbać możliwości zyskiwania odpustów.

Warunki zyskania odpustu są następujące:

– stan łaski uświęcającej

– przyjęcie Komunii świętej

– wyzbycie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet lekkiego

– nawiedzenie cmentarza lub kościoła połączone z modlitwą za zmarłych: „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga

– modlitwa w intencjach Ojca Świętego.

W czwartek obchodzić będziemy wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych, tzw. Dzień Zaduszny. Msze święte w naszym kościele odprawione będą o godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00.

W oktawie, a więc do 8 listopada, będziemy modlić się na różańcu za zmarłych poleconych w wypominkach listopadowych o godz. 17.15. Po różańcu i wypominkach będzie odprawiona Msza święta.

I piątek miesiąca. Jest to dzień wynagradzania Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za nasze grzechy. Chciejmy w tej intencji przyjąć Komunię świętą. Msze święte w piątek o godz. 6.45 i 18.00. Jest to również dzień modlitwy w intencji misji i misjonarzy. Składka jest przeznaczona na pomoc misjom.

Do chorych kapłani udadzą się w piątek rano.

I sobota miesiąca – oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu NMP. Zapraszamy na różaniec za zmarłych i nabożeństwo I-sobotnie o godz. 17.00. Po nich będzie odprawiona Msza święta.

W sobotę po Mszy świętej katecheza przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych dzieci, które mają przyjąć sakrament chrztu świętego w listopadzie.

Zmiana tajemnic Żywego Różańca w przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 7.00. Na zmianę zapraszamy wszystkich członków Róż Żywego Różańca i Róż Rodziców. Dzisiaj w naszej Parafii gościmy ks. dra Macieja Będzińskiego, Dyrektora Krajowego Papieskich Dzieł Misyjnych, który zaraz po ogłoszeniach skieruje do nas kilka słów.

Dzisiaj w naszej Parafii obchodzimy jubileusz 60-lecia posługi Sióstr Albertynek. Pragniemy z całego serca podziękować Panu Bogu za ten nieoceniony dar pracy, obecności i modlitwy Sióstr. Z pewnością nawet sobie nie zdajemy sprawy, jak wiele dobra zawdzięczamy Siostrom. Niech dobry Bóg obficie im błogosławi! Niech obdarza swoją opieką, a całe Zgromadzenie obdarzy nowymi i świętymi powołaniami!