Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Misyjny. W naszych modlitwach pamiętajmy o misjonarzach głoszących Ewangelię na całym świecie. Miejmy świadomość, że każdy z nas jest również misjonarzem. Gdziekolwiek jesteśmy dawajmy świadectwo życia Bożymi Przykazaniami, zwłaszcza przykazaniami miłości Boga i bliźniego.

Dzisiejsza uroczystość św. Jana Pawła II niech się stanie okazją do przypomnienia sobie tej wspaniałej osoby, ale również Jego nauczania, na którym wielu z nas się wychowało. Oby słowa świętego Papieża nie poszły z zapomnienie, jak dzisiaj chce tak wielu. Nie pozwólmy na deptanie tak wielkiego autorytetu, ale wczytujmy się i wsłuchujmy w słowa św. Jana Pawła II, a przez Jego wstawiennictwo wypraszajmy łaskę wiary dla naszych rodzin i całego Narodu.

Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej. W naszym kościele nabożeństwo różańcowe odprawiane jest w dni powszednie o godz. 17.15. Bezpośrednio po nim Msza święta. W niedziele – po Mszy świętej o godz. 16.00.

We wtorek modlitwy do św. Mikołaja o jedność w rodzinach, Parafii, Ojczyźnie, na świecie i jedność chrześcijaństwa odmówimy podczas nabożeństwa różańcowego.

We wtorek zapraszamy na Spotkanie Biblijne, które rozpocznie się o godz. 19.00 w sali na plebanii.

W przyszłą niedzielę podczas Mszy świętej o godz. 11.00 będziemy przeżywać uroczystość jubileuszu 60. rocznicy posługi Sióstr Albertynek w Tylmanowej. Zaproszone są władze zakonu, a także siostry pochodzące z naszej Parafii oraz siostry, które pełniły w Tylmanowej posługę przełożonych. Serdecznie wszystkich zapraszamy na tę uroczystość. Niech nasza obecność i modlitwa będzie wyrazem wdzięczności za tyle lat pracy Sióstr dla dobra nas wszystkich.

Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę i na Dzieło Nowego Tysiąclecia. Niech Bóg obficie błogosławi naszym Dobroczyńcom.

O posprzątanie cmentarza i wywiezienie trawy serdecznie prosimy mieszkańców Osiedli: Łęg Górny i Brzegi. Zapraszamy w sobotę o godz. 8.00.

Od dzisiaj grupa młodzieżowa rozprowadzać będzie znicze na groby. Dochód jest przeznaczony na działalność grupy.

W kancelarii parafialnej można składać wypominki. Kartki wypominkowe są do wzięcia w przedsionku kościoła.

Z sakramentu pokuty i pojednania można skorzystać w naszym kościele w dni powszednie rano od 6.15 do 6.45 i wieczorem od 16.45 do 17.45. Zachęcamy, by nie odkładać spowiedzi na ostatnie dni przed uroczystością Wszystkich Świętych, ale już teraz pojednać się z Panem Bogiem.

Do końca tygodnia można przynosić stare, zużyte telefony i smartfony. W ten sposób możemy wspomóc budowę studni w Czadzie, a więc pomóc ludziom w Afryce.

Natomiast Urząd Gminy organizuje zbiórkę pozostałych elektrośmieci przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. mjra H. Sucharskiego w Tylmanowej w środę 25.10.2023 w godz. 7.00-12.00. Pieniądze z tej zbiórki zostaną przekazane na Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno- Wychowawczy w Ochotnicy Dolnej.

W tym tygodniu zmarli:

  • śp. Stanisław Ziemianek (lat 90) z Osiedla Hardopadły – jego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 13.00;
  • śp. Aniela Kozielec (lat 89) z Osiedla Ligasy – jej pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 11.00;
  • śp. Stanisława Tworek (lat 75) z Osiedla Zaziąbły – jej pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 14.00.

Polećmy zmarłych Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezus, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie!