Dzisiaj zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia o godz. 15.00. Zachęcamy do pisania próśb i podziękowań. Różaniec odmówimy o godz. 15.30.

Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej. W naszym kościele nabożeństwo różańcowe odprawiane jest w dni powszednie o godz. 17.15. Bezpośrednio po nim Msza święta. W niedziele – po Mszy świętej o godz. 16.00. Serdecznie wszystkich zapraszamy i zachęcamy do odmawiania różańca.

We wtorek modlitwy do św. Mikołaja za zakochanych i narzeczonych oraz modlących się o dobrą żonę i dobrego męża odmówimy podczas nabożeństwa różańcowego.

We wtorek zapraszamy na Spotkanie Biblijne, które rozpocznie się o godz. 19.00 w sali na plebanii.

W środę zapraszamy na spotkanie Grupę Dorosłych o godz. 19.00. Temat spotkania: „Św. Jan Paweł II – przywrócić pamięć”.

Zarówno Spotkania Biblijne, jak i Grupy Dorosłych mają charakter spotkań otwartych. Zatem mile widziani są wszyscy, którzy chcą pogłębić swoją wiarę i wiedzę religijną. Serdecznie zapraszamy!

W środę o godz. 16.00 odbędzie się pierwsze spotkanie kandydatów na ministrantów. Serdecznie zapraszamy chłopców z klas III, ale również starszych, którzy chcieliby pełnić służbę przy ołtarzu.

W środę na różaniec i Mszę świętą zapraszamy młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania z klas VIII.

W piątek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00. Po nim Msza święta, po której ostatnia w tym roku procesja fatimska. Różaniec odmówimy podczas procesji. Do niesienia figury i odmawiania poszczególnych dziesiątków różańca prosimy członków Róż: 22 (Marii Zabrzeskiej), 23 (Stanisławy Chlebek), 24 Misyjna (Anny Gabryś) i Róża Marii Marondel.

W sobotę przypada Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji w piątek o godz. 8.00 zostanie odprawiona Msza święta w intencji nauczycieli i pracowników Szkoły Podstawowej im. Ks. Jana Twardowskiego w Tylmanowej z intencji Rady Rodziców. Serdecznie zapraszamy.

W sobotę Wiejski Ośrodek Kultury zaprasza na Rajd Papieski na Wojtyłową Gazdówkę. Szczegóły na plakacie w gablocie przed kościołem.

W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Dzień Papieski pod hasłem: „Św. Jana Paweł II – Cywilizacja życia”. Chciejmy sobie często przypominać nauczanie naszego świętego Papieża. Niech będzie ono dla każdego z nas inspiracją i motywacją do przezwyciężania wszelkich słabości, a przede wszystkim do świadczenia o Bogu, który jest Panem Życia. Przed kościołem będzie można złożyć ofiarę na Dzieło Nowego Tysiąclecia, które zapewnia stypendia zdolnej i ubogiej młodzieży.

Jeśli tylko nie będzie deszczu, o godz. 17.00 spod kościoła wyruszy pielgrzymka na Błyszcz organizowana przez Grupę Młodzieżową pod kierunkiem ks. Romana. Podczas pielgrzymki odmawiany będzie różaniec i droga światła. Wszystkich uczestników prosimy o dostosowanie ubrania do wyjścia w góry, zabrania z sobą ciepłych napojów oraz zabranie latarek.

W przyszłą niedzielę w całej Polsce odbędą się wybory parlamentarne i narodowe referendum. Zachęcamy do wzięcia udziału w wyborach, co zresztą jest obowiązkiem nie tylko każdego obywatela, ale również każdego katolika. Jesteśmy przecież wszyscy odpowiedzialni za dom, w którym żyjemy, a któremu na imię POLSKA. Zachęcamy również do zapoznania się z wydanym przez Konferencję Episkopatu Polski „Vademecum wyborczym katolika”. Jest ono zamieszczone na tablicy ogłoszeń i na naszej stronie internetowej.

Trwa zbiórka starych, zużytych, niepotrzebnych telefonów komórkowych, tabletów i laptopów. Będą one oddane jako elektroniczny złom, a zyskane pieniądze zostaną przeznaczone na budowę studni w Czadzie. Bardzo serdecznie zachęcamy do włączenia się w tę akcję pomocy naszym braciom i siostrom w Afryce. Zużyte telefony, tablety i laptopy można składać do końca października w pojemniku umieszczonym w przedsionku kościoła.

Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę i na pomoc rodzinie poszkodowanej w pożarze. Na ten cel zebrano 16.072,25 zł. Niech Bóg obficie błogosławi naszym Dobroczyńcom.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom wczorajszego zakończenia sezonu motocyklowego. Dziękujemy Parafialnemu Zespołowi Caritas za przygotowania poczęstunku, a motocyklistom za złożone ofiary na Caritas w wysokości prawie 1.200 zł.

W zakrystii można nabyć Kalendarz Rolników w cenie 30 zł.

W kancelarii parafialnej można składać wypominki. Kartki wypominkowe są do wzięcia w przedsionku kościoła.

W naszej parafii już od 60 lat pracują Siostry Albertynki. Uroczystość jubileuszu pobytu i pracy Sióstr w naszej parafii odbędzie się w ostatnią niedzielę października (29.10) podczas Mszy świętej o godz. 11.00. Wtedy w szczególny sposób będziemy Siostrom dziękować za ich posługę. Dzisiaj, jak co roku, prosimy aby naszą wdzięczność wyrazić poprzez zbiórkę tego, co Bóg w swojej hojności nam dał. Podzielmy się z Siostrami, a z pewnością Bóg hojnie nam to wynagrodzi!