We wtorek zapraszamy na Mszę świętą o godz. 18.00, po której modlić się będziemy przez wstawiennictwo św. Mikołaja o jedność w rodzinach, Parafii, Ojczyźnie, na świecie i jedność chrześcijaństwa. Na zakończenie indywidualne błogosławieństwo relikwiami św. Mikołaja.

W czwartek na godzinę 17.00 zapraszamy dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii świętej z klas III wraz z rodzicami. Spotkanie z dziećmi odbędzie się w kościele. Rodziców zapraszamy na spotkanie w WOK-u. Po spotkaniu wszyscy będziemy uczestniczyć w Mszy świętej.

W sobotę dzieci ze scholi i Dziewczęcej Służby Maryjne wyruszą na pielgrzymkę do Sanktuarium Św. Rity w Nowym Sączu, gdzie o godz. 9.30 będzie Msza święta. Po modlitwie do Patronki od spraw trudnych przewidziane jest zwiedzania skansenu i Miasteczka Galicyjskiego w Nowym Sączu. Wyjazd z parkingu przy kościele o godz. 8.30.

Od przyszłej niedzieli rozpoczyna się miesiąc październik – miesiąc Różańca. W naszym kościele nabożeństwo różańcowe odprawiane będzie w dni powszednie o godz. 17.15, po nim Msza święta. W niedziele po Mszy świętej o godz. 16.00. Serdecznie wszystkich zapraszamy i zachęcamy do odmawiania różańca. Szczególnie zapraszamy dzieci i młodzież. Jeśli ktoś nie może uczestniczyć w nabożeństwie różańcowym w kościele, prosimy, aby odmawiać różaniec w domu lub przy kapliczkach. Zachęcamy do rodzinnej wspólnej modlitwy różańcowej.

W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy świętej o godz. 7.00.

W środę na godz. 19.00 zapraszamy na spotkanie Grupę Dorosłych. Temat spotkania: „Różaniec – modlitwą rodziny”.

Od października zapraszamy na Spotkania Biblijne, które odbywać się będą we wtorki w sali na plebanii o godz. 19.00. Podczas tych spotkań rozważać będziemy fragmenty Pisma Świętego, uczyć się je czytać i modlić się nimi.

W naszej parafii jest organizowana pielgrzymka do Torunia, Gniezna, Lichenia, Kalisza i Gidel w dniach 20-22 października 2023. Wyjazd z parkingu przy kościele o godz. 14.00, powrót około godz. 22.00. Koszt wyjazdu – 500 zł. W cenę wliczony jest przejazd oraz noclegi ze śniadaniem. Zapisy w zakrystii z zaliczką 200 zł do końca tego tygodnia.

Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę. Niech Bóg obficie błogosławi naszym Dobroczyńcom. Dzisiaj po Mszach świętych można złożyć ofiarę do puszek na sprzątanie kościoła.

Państwo Zaziąbłowie z Górzan pragną serdecznie podziękować strażakom, sąsiadom i wszystkim, którzy pospieszyli z pomocą w gaszeniu pożaru i obronie budynków mieszkalnych. Podziękowanie kierują również wobec wszystkich pomagających w uprzątnięciu wszystkich zniszczonych rzeczy. Swoją wdzięczność wyrażają w modlitwie, a w intencji wszystkich dobrodziejów została zamówiona Msza święta w dzisiejszą niedzielę o godz. 9.00.

Ze względu na spore straty poniesione w wyniku pożaru, jako wspólnota parafialna pragniemy się włączyć w pomoc. Dlatego w przyszłą niedzielę po Mszach świętych będzie można złożyć ofiarę do puszek z przeznaczeniem na pomoc dla państwa Zaziąbłów. Już dzisiaj serdecznie dziękujemy za otwarte serca!