Dzisiaj po Mszy świętej o godz. 7.00 zmiana tajemnic Żywego Różańca.

W poniedziałek rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny. Wszystkich uczniów, nauczycieli, a także rodziców zapraszamy na Mszę świętą o godz. 8.00. Chcemy wypraszać światło Ducha Świętego i opiekę Matki Bożej dla wszystkich dzieci i młodzieży, jak również dla tych, którzy troszczą się o wychowanie i kształcenie młodego pokolenia.

We wtorek zapraszamy na Mszę świętą o godz. 18.00, po której modlić się będziemy przez wstawiennictwo św. Mikołaja za biednych, chorych, cierpiących i ich opiekunów. Na zakończenie indywidualne błogosławieństwo relikwiami św. Mikołaja.

W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.45. Zachęcamy do pisania próśb do Matki Bożej.

W czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00 w intencji uproszenia łaski nowych i świętych powołań kapłańskich i zakonnych z naszej Parafii.

W piątek obchodzić będziemy uroczystość Narodzenia NMP, głównej Patronki naszej Diecezji. Poświęcenie ziarna siewnego po Mszach świętych o godz. 6.45 i 18.00.

W sobotę na godz. 9.00 zapraszamy na spotkanie dzieci, które śpiewają w scholi dziecięcej. Bardzo mile będą widziane dzieci, które chciałyby się zaangażować w działalność scholi.

W przyszłą niedzielę zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia o godz. 15.00.

Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę. Niech Bóg obficie błogosławi naszym Dobroczyńcom. W przyszłą niedzielę składka inwestycyjna.

Do 18 września trwa rekrutacja na studia magisterskie z teologii na Wydziale Teologicznym Sekcja w Tarnowie na specjalność katechetyczno-pastoralną dla osób świeckich i zakonnych przygotowują do nauczania religii w przedszkolach, szkole podstawowej i średniej oraz na 2-letnie Podyplomowe Studia Teologiczno-Katechetyczne dla Nauczycieli.

Ze względu na otwierające się miejsca pracy dla katechetów tym bardziej zachęcamy do podjęcia studiów na tarnowskim Wydziale. Szczegółowe informacje na stronie Wydziału.

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Ochotnicy Dolnej informuje o możliwości skorzystania z usług asystenckich w ramach Programu „Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością” – edycja 2024.

Szczegółowe informacje na tablicy ogłoszeń lub na stronach GOPS Ochotnica Dolna i Urzędu Gminy.

W ubiegłym tygodniu zmarli: śp. Ludwik Mikołajczyk (lat 76) z Osiedla Kłodne i pochodząca z naszej Parafii śp. Józefa Ciesielka (lat 65). Polećmy zmarłych Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie!