Dzisiaj zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia o godz. 15.00. O godz. 15.30 odmówimy różaniec podczas procesji fatimskiej. Po różańcu Msza święta.

We wtorek przeżywać będziemy uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to uroczystość obowiązkowa, to znaczy, że obowiązkiem człowieka wierzącego jest uczestniczenie we Mszy świętej. Msze święte w naszym kościele będą odprawione według porządku niedzielnego, tzn. o godz. 7.00; 9.00; 11.00 i 16.00. Poświęcenie ziół i kwiatów podczas każdej Mszy świętej.

Wydział Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin Kurii Diecezjalnej w Tarnowie zaprasza do wzięcia udziału w Diecezjalnym Studium Rodziny. Zajęcia będą odbywać się od września do czerwca w jedną sobotę miesiąca w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie. Uczestnicy zajęć otrzymają wiadomości m. in. za zakresu: naturalnych metod rozpoznawania płodności, psychologii małżeństwa i rodziny, prawa kanonicznego, teologii. Szczegółowe informacje na stronie www.drtarnow.pl i w kancelarii parafialnej. Chętnych prosimy o zgłoszenie się do Ks. Proboszcza w terminie do 27 sierpnia.

Mimo, że w ubiegłym tygodniu nie odbyła się Msza święta na Błyszczu, chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim, którzy włożyli wiele wysiłku w przygotowanie uroczystości. Serdecznie dziękujemy władzom Gminy Ochotnica Dolna na czele z panem Wójtem Tadeuszem Królczykiem za wyrównanie drogi i porządki wokół szlaku i na samym Błyszczu, za duży wkład finansowy oraz za organizację nagłośnienia i toalet. Dziękujemy Wiejskiemu Ośrodkowi Kultury na czele z panią kierowniczką Anetą Wolańską za wszelką pomoc logistyczną i za udostępnienie kuchni WOK. Dziękujemy Związkowi Podhalan za ich wielkie zaangażowanie. Dziękujemy Ochotniczej Straży Pożarnej i wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w organizację uroczystości. Na koniec pragniemy podziękować naszemu chórowi parafialnemu „Misericordia” prowadzonego przez s. Lorettę za przygotowanie oprawy muzycznej liturgii. Cieszymy się, że chór mógł wziąć udział we Mszy świętej w Krościenku i wszystkich nas reprezentować. Wszyscy widzimy ilu ludzi i ile pracy wymagała organizacja uroczystości, która niestety, ze względu na pogodę, na Błyszczu się nie odbyła. U Boga jednak nic nie ginie. Ofiarujmy więc ten nasz wysiłek Panu Bogu. Miejmy nadzieję, że w przyszłym roku będziemy mogli odprawić Mszę świętą na Błyszczu i nic nam już w tym nie przeszkodzi.

Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę. Dzisiaj przed kościołem można ofiarą do puszki wesprzeć Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, które działa w Szczawnicy. Celem tej pomocy jest dalsza budowa budynku mieszkalno-usługowego dla osób niepełnosprawnych w Szlachtowej.

Wiejski Ośrodek Kultury w Tylmanowej, Radio RDN Nowy Sącz oraz Gmina Ochotnica Dolna zapraszają do kina plenerowego przy WOK Tylmanowa, które odbędzie się 15 sierpnia o godz. 20.00. Będzie można zobaczyć rodzinny film pt. „Wakacje Mikołajka”. Szczegóły na stronach organizatorów.

Biuro Pielgrzymkowe Online Travel, z którym byliśmy we Włoszech, organizuje pielgrzymkę do Medjugorie i sanktuariów Chorwacji w terminie 12-19 września 2023. Szczegółowy program zamieszczony jest w gablocie i na naszej stronie internetowej. Zapisać się można w kancelarii parafialnej lub bezpośrednio w Biurze.

Wszystkim drogim Parafianom i Gościom życzymy obfitości Bożych łask w rozpoczynającym się tygodniu, a przebywającym na urlopach życzymy miłego wypoczynku. Niech Bóg wszystkim błogosławi!