We wtorek rozpoczyna się miesiąc sierpień. Idąc za apelem księży Biskupów prosimy o zachowanie w tym miesiącu nie tylko trzeźwości, która jak słyszeliśmy obowiązuje nas każdego dnia w ciągu roku, ale o zachowanie całkowitej abstynencji. Chciejmy to wyrzeczenie ofiarować za tych wszystkich z naszych rodzin, którzy borykają się z problemem alkoholowym. Niech nasza ofiara połączona z modlitwą wybłaga im łaskę opamiętania i życia w trzeźwości.

We wtorek o godz. 18.00 Msza święta, po której modlić się będziemy przez wstawiennictwo św. Mikołaja za biednych, chorych, cierpiących i ich opiekunów. Po Mszy świętej indywidualne błogosławieństwo relikwiami naszego Świętego.

W najbliższym tygodniu przypada I czwartek miesiąca sierpnia. Zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 i modlitwy o nowe i święte powołania do kapłaństwa i życia zakonnego z naszej parafii.

I piątek miesiąca sierpnia. Zachęcamy do przyjęcia Komunii świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapraszamy na adorację od godz. 17.00.

I piątek to również dzień modlitwy w intencji misji i misjonarzy. Składka jest przeznaczona na pomoc misjom.

Spowiedź:

  • środa – rano od godz. 6.15, wieczorem od godz. 17.00
  • czwartek – rano od godz. 6.15, wieczorem od godz. 17.00
  • piątek – rano od godz. 6.15, wieczorem od godz. 17.00

Do chorych kapłani udadzą się w piątek przed południem.

W sobotę zapraszamy na nabożeństwo I-sobotnie z rozważaniami i różańcem o godz. 17.00. Po nabożeństwie Msza święta, a po niej katecheza przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych dzieci, które przyjmą chrzest w sierpniu.

W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy świętej o godz. 7.00.

Również w przyszłą niedzielę przeżywać będziemy święto Przemienienia Pańskiego. Tradycyjna Msza święta na Błyszczu zostanie odprawiona o godz. 14.00.

W tym roku specjalnym gościem będzie Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej – Andrzej Duda, który o godz. 13.30 uhonoruje pośmiertnie Sługę Bożego ks. Franciszka Blachnickiego Orderem Orła Białego.

Z tego powodu podczas uroczystości na Błyszczu obowiązywać będą szczególne środki bezpieczeństwa. Wszelkie pojazdy będą wpuszczane do godz. 11.00, i to nie na samą górę. Uczestnicy Mszy świętej będą musieli poddać się kontroli Służb Ochrony Państwa i będą mogli wejść do godz. 12.00. Prosimy zabrać ze sobą napoje tylko w opakowaniach plastikowych. Nie wolno będzie wnieść szkła, ani żadnych ostrych i niebezpiecznych przedmiotów.

Serdecznie wszystkich zapraszamy i prosimy o dostosowanie się do wszelkich poleceń wydawanych przez Służby. Prosimy pamiętać o zabraniu ze sobą dowodu osobistego!

Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę i na misje.

Wszystkim drogim Parafianom i Gościom życzymy obfitości Bożych łask w rozpoczynającym się tygodniu, a przebywającym na urlopach życzymy miłego wypoczynku. Niech Bóg wszystkim błogosławi!

Działając na zlecenie Urzędu Gminy Ochotnica Dolna Przedsiębiorstwo Budowlane ESBUD uprzejmie informuje, że w dniach 2-25 sierpnia 2023 zostanie wyłączony z ruchu odcinek drogi gminnej od Osiedla Kaletówka do Osiedla Górzany przy kładce w miejscowości Tylmanowa. Jeżeli warunki atmosferyczne pozwolą wykonać zaplanowane prace, będzie możliwość wcześniejszego przejazdu. Objazd prowadzić będzie drogami oznaczonymi zgodnie z zatwierdzonym projektem organizacji ruchu przez most na Osiedlu Brzegi.