W niedzielę, 6 sierpnia 2023 o godz. 14.00 zostanie odprawiona Msza święta na Błyszczu.

W tym roku specjalnym gościem będzie Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej – Andrzej Duda, który o godz. 13.30 uhonoruje pośmiertnie Sługę Bożego ks. Franciszka Blachnickiego Orderem Orła Białego.

Z tego powodu podczas uroczystości na Błyszczu obowiązywać będą szczególne środki bezpieczeństwa. Wszelkie pojazdy będą wpuszczane do godz. 11.00, i to nie na samą górę. Uczestnicy Mszy świętej będą musieli poddać się kontroli Służb Ochrony Państwa i będą mogli wejść na plac celebry do godz. 12.00. Prosimy zabrać ze sobą napoje tylko w opakowaniach plastikowych. Nie wolno będzie wnieść szkła, ani żadnych ostrych i niebezpiecznych przedmiotów.

Prosimy pamiętać o zabraniu ze sobą dowodu tożsamości!

Serdecznie wszystkich zapraszamy i prosimy o dostosowanie się do wszelkich poleceń wydawanych przez Służby.