Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawiamy codziennie po wieczornej Mszy świętej. W piątek ostatnie nabożeństwo na zakończenie adoracji, która się rozpoczyna o godz. 17.00.

We wtorek o godz. 18.00 Msza święta, po której modlić się będziemy przez wstawiennictwo św. Mikołaja o jedność i zgodę w naszych rodzinach, parafii, Ojczyźnie i na świecie oraz o zjednoczenie chrześcijan. Po Mszy świętej indywidualne błogosławieństwo relikwiami naszego Świętego.

W czwartek obchodzić będziemy uroczystość świętych apostołów Piotra i Pawła. Msze święte o godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00. Składka tego dnia zostanie oddana do dyspozycji Ojca Świętego Franciszka.

W sobotę zapraszamy na nabożeństwo I-sobotnie z rozważaniami i różańcem o godz. 17.00. Po nabożeństwie Msza święta, a po niej katecheza przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych dzieci, które przyjmą chrzest w lipcu.

W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy świętej o godz. 7.00.

W przyszłą niedzielę gościć będzie siostrę albertynkę pracującą na misjach w Boliwii. Siostra podzieli się swoimi misyjnymi przeżyciami. Po Mszach świętych będzie można wesprzeć misyjną pracę Siostry składając ofiarę do puszki przed kościołem.

Serdecznie dziękujemy za wszelkie złożone ofiary w ubiegłą niedzielę. Wszystkich dobrodziejów powierzamy w modlitwie Bożej Opatrzności.

Dzisiaj przed kościołem można nabyć pyszne placki. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na pomoc przy budowie kościoła pw. bł. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Ochotnicy Dolnej. Zachęcamy do skosztowania smacznych wypieków i wsparcia naszych sąsiadów. Dzisiaj również jesteśmy zaproszeni na festyn do Ochotnicy Dolnej zorganizowany również w celu wsparcia budowy kościoła.

Rozpoczynają się wakacje – czas wypoczynku i urlopów. Chciejmy pamiętać o obowiązkach wynikających z naszej wiary: o codziennej modlitwie, obowiązkowym uczestniczeniu w niedzielnej Mszy świętej, a także o dawaniu świadectwa wiary, np. poprzez post piątkowy czy nienadużywanie alkoholu. Szczególnie młodzież prosimy o zachowanie przyrzeczeń abstynencji złożonych podczas bierzmowania.

Prosimy również o zwrócenie uwagi na skromny, ale i elegancki, strój podczas uczestniczenia w Mszy świętej (unikajmy krótkich spodni, zbyt krótkich spódniczek, sukienek i bluzek na ramiączkach). Niech nasze wakacje będą przeżywane w łączności i bliskości z Bogiem. Wszystkim, naszym Parafianom i Gościom, życzymy udanego wypoczynku i szczęśliwego powrotu do domu!