Komunikat na Diecezjalne Święto Rodziny 2023

 

Drodzy Diecezjanie!

Pilna konieczność wzmacniania kondycji małżeństw i rodzin dostrzegalna jest obecnie w szerokim obszarze działań społecznych i religijnych. Diecezja tarnowska podejmuje w tym zakresie różnorakie wysiłki, wychodzi naprzeciw każdej wspólnocie małżeńskiej i rodzinnej, niosąc zwłaszcza umocnienie, które płynie od samego Jezusa Chrystusa przez słowo Boże, sakramenty i codzienną troskę duszpasterską.  

Diecezjalne Święto Rodziny, które przeżywany co roku, jest czasem osobistego zaproszenia Boga do kształtowania relacji rodzinnych „na wzór Chrystusa” oraz dniem radości ze wspólnego spotkania. Serdecznie zapraszam Was do Starego Sącza na obchody tego święta w niedzielę 18 czerwca br. Rozpoczniemy o godz. 10.30 od modlitwy różańcowej w intencji rodzin. Następnie na Ołtarzu Papieskim będzie celebrowana Msza święta, transmitowana przez diecezjalne radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz. Zachęcam też do przybycia w strojach regionalnych, ażeby podkreślić poprzez to piękno tradycji i różnorodność lokalnych kultur, a zarazem trwanie w jednym Chrystusowym Kościele.

Po zakończeniu Mszy świętej gospodarze Domu Rekolekcyjnego „Opoka” zapraszają na rodzinne piknikowanie przy muzyce i z licznymi atrakcjami dla dzieci. Diecezjalne Święto Rodziny zakończy się Eucharystią sprawowaną o godz. 16.00 w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Pasierbcu w intencji małżeństw starających się o potomstwo.

 Z pasterskim błogosławieństwem

 † Andrzej Jeż

BISKUP TARNOWSKI

Procesje eucharystyczne dzisiaj po Mszach świętych o godz. 9.00 i 16.00.

Zapraszamy dzisiaj na Godzinę Miłosierdzia o 15.00.

Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy włożyli wiele trudu w przygotowania do uroczystości Bożego Ciała. W szczególny sposób dziękujemy mieszkańcom Osiedli: Rzeka Górna, Rzeka Dolna, Talafusy i Hardopadły za przygotowanie i przystrojenie ołtarzy. Dziękujemy chórowi parafialnemu Misericordia za uświetnienie uroczystości pięknym śpiewem. Dziękujemy Liturgicznej Służbie Ołtarza, Dziewczęcej Służbie Maryjnej, niosącym sztandary i feretrony oraz baldachim. Dziękujemy dzieciom sypiącym kwiaty i dzwoniącym dzwoneczkami oraz dzieciom I-Komunijnym.

Wszystkich zapraszamy i zachęcamy do udziału w procesjach eucharystycznych tzw. Oktawy Bożego Ciała codziennie, aż do piątku, po wieczornej Mszy świętej.

W czwartek zakończenie Oktawy. Po Mszy świętej i procesji błogosławieństwo dzieci i wianków. Zapraszamy wszystkie dzieci!

We wtorek przypada 13 czerwca. Różaniec fatimski odmówimy w kościele o godz. 17.30. Po różańcu: Msza święta i procesja eucharystyczna. Serdecznie zapraszamy!

We wtorek nie będzie nabożeństwa do św. Mikołaja.

W czwartek przypada 11. rocznica objęcia diecezji przez ks. bpa Andrzeja Jeża. Otoczmy naszego Pasterza swoimi modlitwami.

W piątek obchodzić będziemy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze święte o godz. 6.45 i 18.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. O godz. 18.00 Msza święta, a po niej procesja eucharystyczna. Serdecznie zapraszamy! Ze względu na obchodzoną uroczystość w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Piątek to również dzień modlitw o świętość życia kapłańskiego. Naszymi modlitwami obejmijmy kapłanów pracujących w naszej Parafii oraz wszystkich, którzy z niej pochodzą.

W sobotę obchodzić będziemy wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

Jak słyszeliśmy w komunikacie Księdza Biskupa, w przyszłą niedzielę przy Ołtarzu Papieskim w Starym Sączu odbędą się uroczystości związane ze Świętem Rodziny. Zachęcamy do wzięcia w nich udziału.

Serdecznie dziękujemy za wszelkie złożone ofiary w ubiegłą niedzielę i w Boże Ciało na hospicja. Wszystkich dobrodziejów powierzamy w modlitwie Bożej Opatrzności. Chcemy również poinformować, że za dary złożone przez rodziców dzieci I-Komunijnych i młodzieży bierzmowanej zakupiliśmy tron pod monstrancję, trzy świece z wkładami na olej do kościoła św. Mikołaja oraz bursę do zanoszenia Komunii świętej chorym. Zakupy wyniosły 1.940zł.

W ubiegłym tygodniu zmarł śp. Józef Tworek (lat 85) z Osiedla Zaziąbły. Polećmy zmarłego Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie!