Zmiana tajemnic Żywego Różańca dzisiaj po Mszy świętej o godz. 7.00.

Dzisiaj, w uroczystość Najświętszej Trójcy kończy się okres Komunii świętej wielkanocnej.

We wtorek o godz. 18.00 Msza święta, po której modlić się będziemy przez wstawiennictwo św. Mikołaja za biednych, chorych, cierpiących i ich opiekunów. Po Mszy świętej indywidualne błogosławieństwo relikwiami naszego Świętego.

W środę o godz. 16.00 odbędzie się egzamin przed bierzmowaniem. Zapraszamy więc uczniów klas VII wraz z rodzicami do kościoła św. Mikołaja.

W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30.

W przyszłą niedzielę zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia o 15.00. Zachęcamy do wpisywania próśb i podziękowań w Księdze Łask, która znajduje się przy ołtarzu św. Faustyny.

W czerwcu oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwo czerwcowe ze śpiewem Litanii odprawiamy codziennie po Mszy świętej wieczornej.

W czwartek obchodzić będziemy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa, tzw. Boże Ciało. Jest to uroczystość obowiązkowa, co oznacza, że każdy katolik ma obowiązek uczestniczyć we Mszy świętej (nie wystarczy udział w procesji!). Msze święte o godz. 7.00; 9.00; 11.00 i 16.00. Uroczysta procesja po Mszy świętej o godz. 9.00. Po południu procesja po Mszy świętej o godz. 16.00. Niech udział w procesji będzie naszym publicznym wyznaniem wiary w obecność Jezusa w Eucharystii. Zapraszamy więc: dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia dzwoneczkami, dzieci I-Komunijne w ich strojach, ministrantów, DSM, lektorów, niosących sztandary i feretrony, Róże Żywego Różańca. Zachęcamy, by ten uroczysty dzień podkreślić i uczcić regionalnym strojem. Składka na tacę w Boże Ciało będzie przeznaczona na hospicja i cele charytatywne.

O przygotowanie ołtarzy prosimy mieszkańców następujących osiedli:

  • ołtarz 1 – osiedle Rzeka Górna
  • ołtarz 2 – osiedle Rzeka Dolna
  • ołtarz 3 – osiedle Talafusy
  • ołtarz 4 – osiedle Hardopadły

Prosimy również o przygotowanie feretronów i sztandarów. W magazynie feretronów przy wyjściu z kościoła prosimy o wpisanie się osób, które będą nosić poszczególne feretrony podczas procesji w samą uroczystość Bożego Ciała i w Oktawie.

W tzw. Oktawie Bożego Ciała procesja eucharystyczna będzie tylko po Mszy świętej wieczornej o godz. 18.00, a w niedzielę po Mszach świętych o godz. 9.00 i o 16.00. Również na te procesje wszystkich zapraszamy, a zwłaszcza dziewczęta sypiące kwiaty i chłopców dzwoniących dzwoneczkami, DSM, ministrantów i lektorów, niosących feretrony. Prosimy, aby również w tych procesjach uczestniczyć w strojach regionalnych. Szczególnie o to prosimy niosących feretrony i baldachim.

Pragniemy zwrócić się z uprzejmą prośbą do wszystkich Parafian o zwrócenie uwagi na ubiór podczas Mszy świętych i nabożeństw. Pomimo wysokich temperatur unikajmy krótkich spodni, zbyt krótkich spódniczek i bluzek na ramiączkach. Również nasz ubiór niech świadczy o czci, jaką oddajemy Panu Bogu.

Serdecznie dziękujemy za wszelkie złożone ofiary w ubiegłą niedzielę poniedziałek oraz w I piątek na misje. Wszystkich dobrodziejów powierzamy w modlitwie Bożej Opatrzności.