Nabożeństwa majowe są odprawiane w dni powszednie o godz. 17.30, a niedziele i święta o godz. 15.30. Uwaga: Msza święta jest odprawiana zaraz po nabożeństwie majowym!

We wtorek o godz. 18.00 Msza święta, po której modlić się będziemy przez wstawiennictwo św. Mikołaja o jedność w rodzinach, Parafii, Ojczyźnie, na świecie i jedność chrześcijaństwa. Po Mszy świętej indywidualne błogosławieństwo relikwiami naszego Świętego.

W najbliższą sobotę w tarnowskiej katedrze przyjmie święcenia kapłańskie dk. Stanisław Michałczak z Osiedla Brodki. O naszym Rodaku pamiętajmy w modlitwach wypraszając mu światło i moc Ducha Świętego na wszystkie dni kapłańskiej posługi.

W naszej Parafii zatem przeżywać będziemy prymicje. Uroczyste powitanie ks. Prymicjanta będzie miało miejsce w sobotę o godz. 16.15 przy kładce rowerowe na Osiedlu Króle. Po przywitaniu, drugą stroną Dunajca wyruszy w kierunku kościoła paradny orszak. Serdecznie zapraszamy, by do orszaku dołączyły się również dzieci na przystrojonych rowerach. Dziękujemy Związkowi Podhalan za zorganizowanie kapeli i banderii konnej. Prosimy druhów Ochotniczej Straży Pożarnej o zadbanie o bezpieczeństwo przejazdu, zwłaszcza przy przekraczaniu głównej drogi.

Po przyjeździe do kościoła i powitaniu w jego progach ks. Prymicjant odprawi nabożeństwo majowe o godz. 17.30.

Mszę świętą prymicyjną Ks. Stanisław odprawi w przyszłą niedzielę o godz. 11.00. Wcześniej, o godz. 10.30 Ks. Prymicjant wraz ze swoją rodziną wyruszy z rodzinnego domu w pięknym wieńcu, który będą niosły członkinie Dziewczęcej Służby Maryjnej.

Wszystkich Parafian serdecznie zapraszamy na tę uroczystą Mszę świętą prymicyjną, po której Ks. Stanisław udzieli prymicyjnego błogosławieństwa i rozda obrazki.

Bardzo prosimy o udekorowanie trasy przejazdu i przejścia ks. Prymicjanta. Prosimy, aby nie ucinać drzew, ale udekorować kolorowymi wstążkami. Prosimy również, by w dekorowanie dróg nie angażować dzieci. Serdecznie dziękujemy mieszkańcom Osiedli Brodki i Kozielce za podjęcie się wykonania pięknego prymicyjnego wieńca. Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączą się w przygotowanie uroczystości prymicyjnej, czy to przez strojenie, czy sprzątanie obejścia kościoła, czy przygotowanie programów artystycznych – składamy serdeczne podziękowanie. Niech dobry Bóg Wam wszystko wynagrodzi!

W przyszłą niedzielę uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

Serdecznie dziękujemy za wszelkie złożone ofiary w ubiegłą niedzielę. Wszystkich dobrodziejów powierzamy w modlitwie Bożej Opatrzności.