Dzisiaj po Mszy świętej o godz. 7.00 zmiana tajemnic Żywego Różańca.

Dzisiaj o godz. 12.30 dzieci z klas III przyjmą po raz pierwszy Komunię świętą. Otoczmy naszą modlitwą te dzieci wypraszając dla nich łaskę gorących i czystych serc, które przez całe życie będą oddane Jezusowi. Módlmy się również za rodziców tych dzieci, aby byli apostołami Bożej miłości dla swoich dzieci.

Do soboty trwać będzie tzw. Biały Tydzień. Dzieci I-Komunijne wraz z rodzicami zapraszamy na nabożeństwa majowe i Msze święte wieczorowe. Trzeba ucieszyć się obecnością Jezusa w sercu i za tę obecność podziękować.

Nabożeństwa majowe są odprawiane w dni powszednie o godz. 17.30, a niedziele i święta o godz. 15.30. Uwaga: Msza święta jest odprawiana zaraz po nabożeństwie majowym!

We wtorek o godz. 18.00 Msza święta, po której modlić się będziemy przez wstawiennictwo św. Mikołaja za zakochanych i narzeczonych oraz modlących się o dobrą żonę i dobrego męża. Po Mszy świętej indywidualne błogosławieństwo relikwiami naszego Świętego.

W piątek wyrusza z naszej parafii pielgrzymka do Włoch. Wszystkich prosimy o modlitwę. Pielgrzymka rozpocznie się Mszą świętą w kościele św. Mikołaja o godz. 2.30. Powrót planowany jest na dzień 21 maja w godzinach wieczornych.

W sobotę 13 dzień maja. Nabożeństwo majowe o godz. 17.30. Bezpośrednio po nim Msza święta, po której serdecznie zapraszamy na fatimską procesję różańcową. Do niesienia figury Matki Boskiej Fatimskiej prosimy członków Róż Żywego Różańca: 1 Róża Matek – zelatorka Krystyna Ziemianek; 2 Róża Matek – zelatorka Maria Biały; 3 Róża Matek – zelatorka Zofia Bodziarczyk i 5 Róża – zelatorka Bogusława Ligas. Zelatorów tych Róż prosimy o prowadzenie modlitwy różańcowej (odmawianie poszczególnych dziesiątków różańca).

W przyszłą niedzielę zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia o godz. 15.00.

Serdecznie dziękujemy za wszelkie złożone ofiary w ubiegłą niedzielę, w uroczystość MB Królowej Polski i w I piątek na misje. Wszystkich dobrodziejów powierzamy w modlitwie Bożej Opatrzności.

W ubiegłym tygodniu zmarła śp. Józefa Mikołajczyk (lat 87) z Osiedla Króle. Polećmy zmarłą Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezus, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie!