Dzisiaj rozpoczyna się tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Naszą modlitwą otoczmy szczególnie dk. Stanisława Michałczaka, który już za niecały miesiąc zostanie kapłanem. Prośmy o światło Ducha Świętego dla niego na czas bezpośredniego przygotowania się do święceń. Módlmy się również o nowe powołania z naszej wspólnoty parafialnej, by młodym ludziom nie zabrakło odwagi odpowiedzieć na Boże zaproszenie.

W związku z przygotowaniami do prymicji bardzo prosimy osoby, które zwykle zajmowały się przygotowaniem wieńca dla Prymicjanta o kontakt z ks. Proboszczem w najbliższym tygodniu. Prosimy również o przygotowywanie przystrojenia dróg na czas prymicji. Powitanie ks. Prymicjanta będzie przy kładce na Dunajcu na Osiedlu Króle. Ze względu na bezpieczeństwo i duży ruch na głównej drodze orszak prymicyjny pojedzie drugą stroną Dunajca, a więc tam przygotowujemy dekorację. Już dzisiaj wszystkim, którzy włączają się w przygotowania – dziękujemy!

Od jutra rozpoczynamy nabożeństwa majowe, które odprawiać będziemy w dni powszednie o godz. 17.30 (po nabożeństwie Msza święta), a niedziele i święta o godz. 15.30. Serdecznie wszystkich zapraszamy do wspólnej modlitwy ku czci Matki Bożej. Zachęcamy również do modlitwy przy kapliczkach. Niech zewsząd rozbrzmiewa śpiew Litanii i pieśni maryjnych.

W poniedziałek na Mszę świętą o godz. 11.00 serdecznie zapraszamy wszystkich rowerzystów, motocyklistów i kładowców (oczywiście ze swoimi maszynami!). Będziemy się wspólnie modlić o Bożą opiekę podczas rozpoczynającego się sezonu.

We wtorek o godz. 18.00 Msza święta, po której modlić się będziemy przez wstawiennictwo św. Mikołaja za biednych, chorych, cierpiących i ich opiekunów. Po Mszy świętej indywidualne błogosławieństwo relikwiami naszego Świętego.

W środę uroczystość NMP Królowej Polski. Msze święte według porządku niedzielnego (7.00; 9.00; 11.00 i 16.00). Jest to dzień, w którym w szczególny sposób pamiętamy w modlitwach o emigrantach. Wielu członków naszych rodzin żyje i pracuje poza granicami naszego kraju. Obejmijmy ich wszystkich naszą modlitwą.

W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca maja. Zapraszamy na adorację o godz. 17.00 i modlitwę o nowe i święte powołania do służby Bogu w kapłaństwie i zakonie.

I piątek miesiąca. Zachęcamy do przyjęcia Komunii świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Msze święte w piątek o godz. 6.45 i 18.00.

I piątek to również dzień modlitwy w intencji misji i misjonarzy. Składka jest przeznaczona na pomoc misjom.

Spowiedź:

  • wtorek – rano od godz. 6.15, wieczorem od godz. 17.00 klasy IV-VI
  • czwartek – rano od godz. 6.15, wieczorem od godz. 17.00 klasy V-VIII
  • piątek – rano od godz. 6.15, wieczorem od godz. 17.00

Do chorych kapłani udadzą się w piątek rano.

I sobota miesiąca – oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu NMP. Różaniec z rozważaniem
I-sobotnim o godz. 17.00, po nim nabożeństwo majowe.

W sobotę po Mszy świętej i nabożeństwie katecheza przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych dzieci, które mają przyjąć sakrament chrztu świętego w maju.

W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy świętej o godz. 7.00.

W przyszłą niedzielę podczas Mszy świętej o godz. 12.30 dzieci z klas III przyjmą po raz pierwszy Komunię świętą. Spowiedź dla dzieci z klas III w sobotę o godz. 9.00. Rodziców i członków rodzin prosimy o przystąpienie do spowiedzi w innym terminie.

Siostry Albertynki zapraszają wszystkich Duchowych Współpracowników na wiosenny dzień skupienia do Sanktuarium Ecce Homo w Krakowie w dniu 20 maja 2023 (sobota). Chętnych prosimy o zgłoszenie się i zapisanie w zakrystii do końca tygodnia. Duchowi Współpracownicy  Albertyńscy to grupa świeckich osób wspierających swą modlitwą posługę braci i sióstr św. Brata Alberta, upraszających również nowe powołania do tyc Zgromadzeń.

Serdecznie dziękujemy za wszelkie złożone ofiary w ubiegłą niedzielę. Wszystkich dobrodziejów powierzamy w modlitwie Bożej Opatrzności.