Pragniemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uroczystego przeżycia Wielkiego Tygodnia.

Dziękujemy Związkowi Podhalan za przygotowanie Ciemnicy, ks. Romanowi i s. Irminie za przygotowanie Grobu Pańskiego. Siostrze dziękujemy również za udekorowanie naszego kościoła kwiatami.

Dziękujemy ks. Romanowi i prowadzonej przez niego Liturgicznej Służbie Ołtarza oraz wszystkim czytającym i śpiewającym podczas liturgii. W szczególny sposób pragniemy podziękować śpiewającym Mękę Pańską. Dziękujemy s. Loretcie i członkom naszego parafialnego chóru Misericordia za uświetnienie śpiewem liturgii tych świętych dni.

Dziękujemy prowadzącym adoracje w Ciemnicy i przy Grobie Pańskim: s. Marii, dzieciom, ministrantom, lektorom, Dziewczęcej Służbie Maryjnej, młodzieży i wszystkim grupom parafialnym.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w dzisiejszej Rezurekcji, zwłaszcza niosącym feretrony i sztandary.

Wyrazy szczególnej wdzięczności pragniemy skierować do Ochotniczej Straży Pożarnej i Związku Podhalan za honorową wartę przy Grobie Pańskim.

Za wkład pracy i zaangażowanie się w przygotowanie uroczystości paschalnych niech Zmartwychwstały Jezus będzie Wam nagrodą!

 

Jutro drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Msze święte o godz. 7.00; 9.00, 11.00 i 12.30 z udzieleniem chrztu świętego. Nie będzie Mszy świętej o godz. 16.00.

 

Przez cały tydzień trwa Oktawa Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Z tego powodu w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

Trwa Nowenna do Miłosierdzia Bożego, którą będziemy odprawiać codziennie po wieczornej Mszy świętej.

 

W najbliższą sobotę w naszej parafii będą miały miejsce diecezjalne obchody Święta Caritas. Rozpoczną się one o godz. 10.00. Mszy świętej o godz. 10.30 przewodniczył będzie ks. biskup Andrzej Jeż, ordynariusz diecezji tarnowskiej. Dziękując wszystkim, którzy się włączają w prace parafialnego zespołu Caritas, zapraszamy do uczestniczenia w diecezjalnych obchodach Święta i do wspólnej modlitwy.

 

W najbliższą niedzielę przeżywać będziemy uroczystość odpustową ku czci Miłosierdzia Bożego. Kazania odpustowe głosił będzie ks. Prałat Paweł Kochaniewicz, dyrektor Zespołu Szkół Katolickich w Nowym Sączu. O godz. 11.00 uroczysta suma odpustowa w procesją wokół kościoła. Zapraszamy więc niosących baldachim, feretrony, sztandary. Wszystkich prosimy o przyjście w strojach góralskich! Serdecznie zapraszamy.

 

W niedzielę Godzina Miłosierdzia o godz. 15.00.

 

Serdecznie dziękujemy za wszelkie złożone ofiary.

 

We wtorek pogrzeby: śp. Józefy Kozielec z Osiedla Łęg Dolny o godz. 9.30 i śp. Stanisława Wąchały z Osiedla Króle o godz. 12.00. Polećmy zmarłych Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie!

 

 

 

„Zawitaj, przybywający, Boży Synu wszechmogący,

Wybaw nas z piekielnej mocy! Alleluja, Alleluja”

 

Te słowa śpiewamy w jednej ze znanych wielkanocnych pieśni. Za wszystkimi przebywającymi w otchłani powtarzamy te słowa: Zawitaj, przybywający! Witaj nam Jezu zmartwychwstały, życie i nadziejo nasza!

Radując się zmartwychwstaniem Chrystusa pragniemy życzyć wszystkim naszym drogim Parafianom, by moc Zbawiciela wybawiła Was z wszelkiej niewoli i napełniła Bożą miłością. Bądźcie odważnymi świadkami Zmartwychwstałego Pana, a On poprowadzi Was wprost do domu Ojca w niebie.

 

Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał!

Alleluja, alleluja!