Dzisiaj poświęcenie palm podczas wszystkich Mszy świętych. Uroczyste poświęcenie i procesja z palmami o godz. 11.00. Po Mszy świętej rozstrzygnięcie konkursu na „Rodzinną palmę”. Nagrodzone zostaną palmy: najpiękniejsza, najwyższa i tradycyjna. Dla wszystkich dzieci słodki poczęstunek.

Zmiana tajemnic Żywego Różańca dzisiaj po Mszy św. o godz. 7.00.

Dzisiaj ostatnie Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15.00.

We wtorek dzień spowiedzi świątecznej. Zapraszamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania w następujących godzinach: 10.00-12.00; 14.30-16.00 i 16.30-18.00. Bardzo prosimy zwrócić uwagę na dobre przygotowanie się do spowiedzi, a więc przypomnienie sobie grzechów poprzez rachunek sumienia. Trzeba skorzystać z książeczki lub innych pomocy, aby dostrzec wszystko, co nas od Boga oddziela i co czyni krzywdę ludziom. Pamiętajmy o żalu za grzechy i mocnym postanowieniu poprawy. Pomyślmy, co zrobić, by w przyszłości unikać tych grzechów. Wreszcie po spowiedzi nie zapomnijmy o zadośćuczynieniu – nie tylko odmawiając naznaczoną pokutę, ale również wynagradzając krzywdy ludziom. Trzeba się przeprosić, pogodzić. Przecież Pan Jezus powiedział: „Jeśli więc przyniesiesz dar swój przed ołtarz i tam wspomnisz, że brat twój ma coś przeciw tobie, zostaw tam dar swój przez ołtarzem, a najpierw idź i pojednaj się z bratem swoim! Potem przyjdź i dar swój ofiaruj!”(Mt 5,23-24) Czyste serce domaga się pojednania również z ludźmi.

We wtorek po Mszy świętej o godz. 18.00 przez wstawiennictwo naszego Patrona – św. Mikołaja będziemy modlić się w biednych, chorych i cierpiących oraz tych, którzy się nimi opiekują. Po Mszy św. błogosławieństwo relikwiami św. Mikołaja.

W środę – Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy o godz. 17.45.

Zapisy na wyjazd w Wielki Piątek do Kalwarii Zebrzydowskiej w zakrystii. Wyjazd o godz. 2.30  rano począwszy od przystanku w Kłodnem aż do Rzeki.

Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę. Niech dobry Bóg wynagrodzi dobrodziejom obfitym błogosławieństwem. Dzisiaj składka do puszek przeznaczona będzie na sprzątanie kościoła i kwiaty do Grobu Pańskiego.

W budynku dawnego Ośrodka Zdrowia (Osiedle Kozielce 295) otwarta jest wystawa upamiętniająca śp. Ks. Józefa Piszczka z okazji 10. rocznicy śmierci. Serdecznie zapraszamy!

Dzisiaj zebranie Ochotniczej Straży Pożarnej o godz. 14.00 w remizie.

W nadchodzącym tygodniu będziemy przeżywać święte dni Triduum Sacrum.

Na czas Wielkiego Tygodnia prosimy o przystrojenie przydrożnych krzyży i kapliczek.

WIELKI CZWARTEK

To pamiątka Ostatniej Wieczerzy. To dzień, w którym dziękujemy Bogu za ustanowienie dwóch sakramentów: Eucharystii i kapłaństwa. Dziękujemy, że raczył pozostać z nami pod postacią Chleba i Wina, że możemy Go przyjmować w Komunii świętej, że możemy uczestniczyć we Mszy świętej i adorować obecnego w Najświętszym Sakramencie. Dziękujemy również za kapłanów, którzy sprawują święte czynności: udzielają sakramentów, błogosławią, katechizują i każdego dnia modlą się za nami.

W Wielki Czwartek nie będzie Mszy świętej rano. Zgodnie z prawem kościelnym Komunię można podawać wiernym jedynie podczas Mszy świętej. Wyjątek stanowią chorzy.

Uroczysta Msza święta Wieczerzy Pańskiej rozpocznie się o godz. 18.00.

Po niej przeniesienie Pana Jezusa do ciemnicy i adoracja do godz. 23.00.

W czasie adoracji będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.

Od godz. 20.00-21.00 adorację będzie prowadził Związek Podhalan, od 21.00-22.00 – młodzież.

WIELKI PIĄTEK

Dzień Męki i Śmierci Pana naszego, Jezusa Chrystusa. Tego dnia nie sprawuje się Mszy świętej. Komunię świętą będzie można przyjąć tylko podczas wieczornej liturgii Wielkiego Piątku. Wyjątek stanowi tzw. wiatyk, czyli Komunia święta udzielana osobom w niebezpieczeństwie śmierci.

Adorację w Ciemnicy rozpoczniemy o godz. 7.00. Mieszkańców poszczególnych Osiedli zapraszamy na adorację według programu zamieszczonego na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej parafii.

Młodzież z klas VII i VIII zapraszamy na adorację o godz. 9.00.

Wszystkie dzieci zapraszamy na adorację Pana Jezusa o godz. 11.00, podczas której będą mogły ofiarować Mu swoją jałmużnę zbieraną do skarbonek Caritas.

Jeśli pozwoli pogoda o godz. 12.00 zapraszamy na drogę krzyżową na Kalwarii Tylmanowskiej.

Nowenna do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00.

Uroczystości Wielkiego Piątku rozpoczną się o godz. 17.30 wspólną drogą krzyżową w kościele. Po niej odśpiewanie Męki Pańskiej, adoracja Krzyża i Komunia święta. Na zakończenie liturgii przeniesienie Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie do Grobu Pańskiego. Adoracja do godz. 23.00.

Podczas adoracji będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.

Młodzież zapraszamy na adorację od 21.00 do 22.00.

Z całego serca zachęcamy do oddania czci Krzyżowi, za co można zyskać odpust zupełny. Ofiary składane przy adoracji Krzyża są przeznaczone na utrzymanie miejsc kultu w Ziemi Świętej.

Serdecznie prosimy druhów Ochotniczej Straży Pożarnej i Związek Podhalan o ustawienie honorowej warty przy Grobie Pańskim; DSM, ministrantów i lektorów prosimy o adorację w ciemnicy i w Grobie według wyznaczonego porządku. Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy i zachęcamy do oddania czci Jezusowi Ukrzyżowanemu.

W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły i powstrzymanie się od pokarmów mięsnych każdego w wieku od 18-60 roku życia. Powstrzymanie się od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich od 14 roku życia do śmierci. Post ścisły polega na ograniczeniu się do trzech posiłków w ciągu dnia: jeden do syta i dwa lekkie.

WIELKA SOBOTA

Adorację w Grobie Pańskim rozpoczniemy o godz. 7.00.

W tym dniu nie będzie spowiedzi!

Poświęcenie pokarmów w kościele od godz. 9.00-12.00 co pół godziny.

Podczas święcenia pokarmów będzie również poświęcenie wody. Prosimy przynieść wodę w swoich naczyniach. Tradycyjnie w Wielką Sobotę zachowujemy post, polegający na powstrzymaniu się od pokarmów mięsnych.

Nowenna do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00.

Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 20.00. Podczas tej liturgii będzie m.in. odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Dlatego prosimy o przyniesienie świec.

WIELKANOC

Uroczysta procesja rezurekcyjna będzie miała miejsce w Niedzielę Wielkanocną o godz. 6.00. Serdecznie wszystkich zapraszamy, a szczególnie: niosących baldachim, feretrony, poczty sztandarowe, górali w strojach regionalnych, strażaków i wszystkich, którzy chcą podziękować Bogu za tak wielki dar, jakim jest Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa, które jest nadzieją naszego zmartwychwstania.

W Wielkanoc Msze święte o godz. 6.00; 9.00; 11.00 i 16.00.

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY

W Poniedziałek Wielkanocny Msze święte o godz. 7.00; 9.00; 11.00 i 12.30 z udzieleniem sakramentu chrztu świętego. Nie będzie Mszy świętej o godz. 16.00!