Komunikat Biskupa Tarnowskiego

Drodzy Diecezjanie!

Przyszła Niedziela Palmowa wprowadzi nas w liturgiczne przeżywanie największych wydarzeń w historii zbawienia. W tym dniu, 2 kwietnia, przypada też 18. rocznica śmierci św. Jana Pawła II. Jego pamiętne pielgrzymki do Ojczyzny przypominały uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy, natomiast podejmowane obecnie próby zdyskredytowania jego osoby i niejako posadzenia go „na ławie oskarżonych” przypominają niesprawiedliwy proces Jezusa. Widzimy jednocześnie, że w tej dojmująco smutnej sytuacji bardzo wielu ludzi – indywidulanie i wspólnotowo – z odwagą staje w obronie dobrego imienia św. Jana Pawła II. Na dzień rocznicy jego śmierci w całej Polsce planowanych jest wiele wydarzeń, które będą wyrazem domagania się o należyte poszanowanie jego osoby, a także będą okazją do przypomnienia piękna jego człowieczeństwa i ogromnego wkładu, jaki wniósł w dzieje Kościoła, naszej Ojczyzny i całego świata.

Pragnę wyrazić serdeczne podziękowanie za wszelkie działania podejmowane przez tarnowskich Diecezjan zarówno w obronie dobrego imienia św. Jana Pawła II, jak i na rzecz promowania ogromnego dziedzictwa, które po sobie pozostawił. Zapraszam w dniu 2 kwietnia do podjęcia szczególnej modlitwy przez orędownictwo św. Jana Pawła II za naszą Ojczyznę, by trwała i w przyszłości wytrwała w blasku Chrystusowej prawdy, która niesie wyzwolenie z zamętu, kłamstwa i zła oraz prowadzi do pokoju i prawdziwego szczęścia.

Święty Janie Pawle Wielki – módl się za nami!

† Andrzej Jeż

BISKUP TARNOWSKI

Dzisiaj o godz. 14.00 w naszym kościele  uczniowie i nauczyciele Katolickiej Niepublicznej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II Stopnia w Nowym Sączu przedstawią misterium Stabat Mater. Serdecznie wszystkich zapraszamy. Wstęp wolny!

Zapraszamy do udziału w Mszach świętych i nabożeństwach wielkopostnych:

  • Droga krzyżowa    – w piątek o godz. 7.15, 17.30 i 19.00             

                                               – w niedzielę o godz. 12.00

  • Gorzkie Żale            – w niedzielę o godz. 15.00

We wtorek przez wstawiennictwo naszego Patrona – św. Mikołaja będziemy modlić się w intencji pokoju na świecie, jedności i zgody w naszej Ojczyźnie, w Kościele i w naszych rodzinach. Po Mszy św. błogosławieństwo relikwiami św. Mikołaja.

W środę – Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy o godz. 17.45. Na Mszę świętą i spotkanie zapraszamy dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii świętej wraz z rodzicami.

W środę po Mszy świętej wieczornej spotkanie członków Parafialnego Zespołu Caritas.

W środę o godz. 19.00 spotkanie formacyjne dla dorosłych na temat: „Sprawiedliwość i miłosierdzie”. Serdecznie zapraszamy!

W najbliższy czwartek kapłani udadzą się do chorych z posługą spowiedzi i Komunii świętej: Ks. Proboszcz i Ks. Marek od godz. 8.30, Ks. Roman od godz. 13.00.

W sobotę nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP z okazji pierwszej soboty kwietnia o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy!

W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy świętej o godz. 7.00.

Spowiedź przedświąteczna w naszej parafii będzie w Wielki Wtorek (4 kwietnia). Bardzo prosimy o zorganizowanie sobie czasu tak, aby można było skorzystać z sakramentu pokuty w tym dniu. W inne dni kapłani będą spowiadać w sąsiednich parafiach.

Przy wyjściu z kościoła można zabrać program Wielkiego Tygodnia. Już dzisiaj zapraszamy do wzięcia udziału w tych uroczystościach.

W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Niedzielę Palmową. Poświęcenie palm na wszystkich Mszach świętych. Uroczyste poświęcenie i procesja z palmami odbędzie się podczas Mszy świętej o godz. 11.00. Na tę Mszę świętą zapraszamy również wszystkie dzieci. Po Mszy świętej o godz. 11.00 rozstrzygnięcie konkursu na „Rodzinną palmę”.

Zapisy na wyjazd w Wielki Piątek do Kalwarii Zebrzydowskiej w zakrystii. Wyjazd o godz. 2.30  rano począwszy od przystanku w Kłodnem aż do Rzeki.

Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę. Niech dobry Bóg wynagrodzi dobrodziejom obfitym błogosławieństwem. W przyszłą niedzielę składka do puszek przeznaczona będzie na sprzątanie kościoła i kwiaty do Grobu Pańskiego.

Z całego serca dziękujemy za posprzątanie cmentarza i placu wokół kościołów.