Dzisiaj w naszej parafii gościmy braci redemptorystów. Dziękujemy bratu Diakonowi za wygłoszone Słowo Boże. Za chwilę bracia dadzą świadectwo zakonnego powołania. Przy wyjściu z kościoła będzie można złożyć ofiarę na pomoc dzieciom niepełnosprawnym w Tuchowie.

Zapraszamy do udziału w Mszach świętych i nabożeństwach wielkopostnych:

  • Droga krzyżowa – w piątek o godz. 7.15, 17.30 i 19.00

                                          – w niedzielę o godz. 12.00

  • Gorzkie Żale – w niedzielę o godz. 15.00

W poniedziałek obchodzić będziemy liturgiczną uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Msze święte o godz. 6.45 i 18.00. W naszych modlitwach w szczególny sposób oddajmy św. Józefowi pod opiekę wszystkich tatusiów. Prośmy, by w ich ojcowskie serca wlał moc wiary, miłości i odwagi do świadczenia o wierze w Boga wobec swoich bliskich, zwłaszcza wobec dzieci. Niech nigdy tatusiom nie zabraknie czasu dla ich rodzin. O to się módlmy przez wstawiennictwo św. Józefa, który był głową Świętej Rodziny.

We wtorek zapraszamy na Mszę świętą w starym kościele o godz. 18.00. Przez wstawiennictwo naszego Patrona – św. Mikołaja będziemy modlić się w intencji małżeństw i rodzin wypraszając dla nich łaskę życia wiarą. Po Mszy św. błogosławieństwo relikwiami św. Mikołaja.

W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy o godz. 17.45. Zachęcamy do pisania próśb i podziękowań.

W sobotę przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Wysłuchajmy komunikatu Biskupa Tarnowskiego:

Drodzy Diecezjanie!

Godność ludzkiego życia stanowi nienaruszalną wartość, którą powinniśmy otaczać szacunkiem, chronić a także coraz głębiej rozumieć w obliczu aktualnych zagrożeń. Pomocą w tym zadaniu jest Dzień Świętości Życia, ustanowiony na prośbę św. Jana Pawła II, którą wyraził w encyklice Evangelium Vitae: „Jego podstawowym celem jest budzenie w sumieniach, w rodzinach, w Kościele i społeczeństwie świeckim wrażliwości na sens i wartość ludzkiego życia w każdym momencie i w każdej kondycji” (EV, 85).

            Odpowiadając na to wezwanie Papieża Rodziny, zapraszam Was do podjęcia w tym dniu w parafiach Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Centralne uroczystości Dnia Świętości Życia będą miały miejsce w parafii św. Jakuba Starszego Apostoła w Podegrodziu. Msza święta o godz. 18.00 będzie transmitowana przez nasze diecezjalne radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz.

„O Maryjo, Tobie zawierzamy sprawę życia (EV, 105)”.

 † Andrzej Jeż

BISKUP TARNOWSKI

Zapraszamy w sobotę na Msze święte o godz. 6.45 i 18.00, podczas których będzie można złożyć deklarację przystąpienia do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Modlitwą i umartwieniem wypraszamy u Boga łaskę narodzin dla poczętych w łonie matki dzieci. Deklaracje Duchowej Adopcji można będzie zabrać ze stolika przy wyjściu z kościoła w piątek.

Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę. Niech dobry Bóg wynagrodzi dobrodziejom obfitym błogosławieństwem.

Serdecznie prosimy, aby jeśli to możliwe, przez najbliższy tydzień zrobić porządek na grobach swoich bliskich na naszym parafialnym cmentarzu. Zwracamy się z prośbą, aby odpowiednio segregować śmieci na cmentarzu. Prosimy wszystkie plastiki i szkło: wkłady do zniczy, znicze, sztuczne kwiaty – wrzucać do kontenera. Natomiast liście, trawę i naturalne kwiaty wrzucać na miejsce do tego wyznaczone. Bardzo prosimy, aby nie mieszać plastików z trawą. W sobotę na godz. 8.00 zapraszamy mieszkańców Osiedli: Mostki, Chlebki i Michałki, których prosimy o wywiezienie trawy, suchych kwiatów i liści z cmentarza.

Chcielibyśmy również uporządkować już na święta obejście kościołów. Prosimy więc mieszkańców Osiedli: Brodki, Glinik, Kozielce, Górki, Zagonie i Gabrysie o pomoc. Jeśli ktoś znalazłby czas i chciałby pomóc, zapraszamy w sobotę na godz. 8.00. Prosimy wziąć ze sobą grabki, szufle, miotły… co potrzebne do porządków.

We wtorek w godzinach 16.00-18.00 w Wiejskim Ośrodku Kultury firma Audiofon zaprasza mieszkańców na bezpłatne badanie słuchu. Zaproszone są szczególnie osoby mające problemy ze słyszeniem, bądź rozumieniem mowy.

W ubiegłym tygodniu zmarł śp. Jan Michałczak (lat 70) z Osiedla Gabrysie. Zmarłego polećmy Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie!