Zapraszamy do udziału w Mszach świętych i nabożeństwach wielkopostnych:

  • Droga krzyżowa – w piątek o godz. 7.15, 17.30 i 19.00

                                            – w niedzielę o godz. 12.00

  • Gorzkie Żale – w niedzielę o godz. 15.00

We wtorek zapraszamy na Mszę świętą w starym kościele o godz. 18.00. Przez wstawiennictwo naszego Patrona – św. Mikołaja będziemy modlić się w intencji narzeczonych, a także o dobrego męża i dobrą żonę dla tych, którzy odczytali powołanie do małżeństwa. Po Mszy św. błogosławieństwo relikwiami św. Mikołaja.

W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy o godz. 17.45. Zachęcamy do pisania próśb i podziękowań.

Codziennie modlimy się Nowenną do św. Józefa polecając Oblubieńcowi Najświętszej Maryi Panny nasze osobiste intencje. Modlimy się również w intencji Kościoła świętego, którego św. Józef jest Patronem. Jego przemożnej opiece oddajemy również wszystkich mężczyzn, a zwłaszcza ojców. Tak bardzo potrzeba dzieciom ojcowskiej miłości, tak bardzo potrzeba ojcowskiej troski i zainteresowania. Niech św. Józef wleje w serca tatusiów odwagę bycia prawdziwymi i kochającymi ojcami. Nowennę odmawiamy na zakończenie wieczornej Mszy świętej, a w piątek na zakończenie adoracji o godz. 17.00.

W środę na godz. 16.00 zapraszamy wszystkich chłopców, którzy chcieliby służyć przy ołtarzu jako ministranci. Szczególnie zapraszamy chłopców z klas III i IV.

W środę o godz. 19.00 zapraszamy na spotkanie biblijne zatytułowane: „My, synowie marnotrawni, idziemy do ciebie, Ojcze!” Spotkanie odbędzie się w sali na plebanii.

Wraz z Wiejskim Ośrodkiem Kultury w Tylmanowej organizujemy konkurs na „Rodzinną palmę”. Palma musi być zrobiona własnoręcznie przez rodziców i dzieci. Kategorie konkursu: najpiękniejsza, najwyższa i tradycyjna. Rozstrzygnięcie konkursu w Niedzielę Palmową po Mszy świętej o godz. 11.00. Szczegółowy regulamin konkursu można znaleźć na stronie internetowej WOK Tylmanowa.

W przyszłą niedzielę gościć będziemy braci redemptorystów, którzy głosić będą kazania i dadzą świadectwo zakonnego powołania. Przy wyjściu z kościoła będzie można złożyć ofiarę na pomoc dzieciom  niepełnosprawnym w Tuchowie.

Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę. Dziękujemy za ofiary na misje. Szczególne podziękowanie kierujemy do rodziców młodzieży bierzmowanej, którzy złożyli dar dla Parafii w wysokości 1.000 zł. O przeznaczeniu tych pieniędzy poinformujemy. Niech dobry Bóg wynagrodzi dobrodziejom obfitym błogosławieństwem.

Nadleśnictwo Krościenko i Ochotnicza Straż Pożarna apelują do wszystkich o niewypalanie traw. Wszyscy wiemy, że jest to niezwykle niebezpieczne, ale i szkodliwe dla środowiska. Weźmy sobie do serca tę prośbę zwłaszcza, że wypalanie traw podlega karze grzywny, a nawet więzienia.

Serdecznie dziękujemy druhom Ochotniczej Straży Pożarnej w Tylmanowej za pielęgnacyjne obcięcie gałęzi drzew na parafialnym cmentarzu.