Rozpoczęliśmy liturgiczny okres Wielkiego Postu. To czas nawrócenia, pokuty i umartwienia. Dobra okazja do przemyślenia swojego życia i podjęcia mocnych postanowień. Do prawdziwego nawrócenia niezbędna jest pomoc Boża. Zapraszamy więc do udziału w Mszach świętych i nabożeństwach wielkopostnych:

 • Droga krzyżowa – w piątek o godz. 7.15, 17.30 i 19.00

                                           – w niedzielę o godz. 12.00

 • Gorzkie Żale – w niedzielę o godz. 15.00

Kazania pasyjne podczas Gorzkich Żali głosił będzie ks. Paweł Tokarczyk, wikariusz z Ochotnicy Górnej.

Przypominamy, że za pobożne odprawienie nabożeństwa drogi krzyżowej, udział w Gorzkich Żalach, a także odmówienie cząstki różańca lub koronki do Miłosierdzia Bożego przed Najświętszym Sakramentem można zyskać odpust zupełny. Trzeba oczywiście spełnić dodatkowe warunki, a mianowicie:

 • stan łaski uświęcającej
 • wyzbycie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego
 • przyjęcie Komunii świętej
 • modlitwa w intencjach Ojca Świętego.

W środę na Mszę świętą i spotkanie o godz. 18.00 zapraszamy dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii świętej wraz z rodzicami.

I czwartek miesiąca – zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00. Tego dnia pamiętajmy o modlitwie w intencji powołanych do służby Bogu w kapłaństwie i zakonie, zwłaszcza o naszych klerykach: diakonie Stanisławie Michałczaku i bracie Arturze Topolskim. Módlmy się również o nowe i święte powołania z naszej parafii.

I piątek to dzień wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy nasze i całego świata. W tej intencji przyjmujemy Komunię świętą. Serdecznie zapraszamy na Msze święte o godz. 6.45 i 18.00. Od godz. 17.00 do 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu.

I piątek to dzień modlitw w intencji misjonarzy. Składka przeznaczona jest na cele misyjne.

Spowiedź:

Codziennie rano spowiadamy od godz. 6.15 do 6.45

 • środa – od godz. 17.00 klasy IV-VI
 • czwartek – od godz. 17.00 klasy VII-VIII
 • piątek – od godz. 17.00

Bardzo prosimy, aby dzieci skorzystały ze spowiedzi w wyznaczonych dla nich terminach. Zachęcamy również, by po skorzystaniu ze spowiedzi pozostać na Mszę świętą i przyjąć Komunię świętą. Jest to ważne zwłaszcza w I piątek miesiąca. W praktyce I piątków chodzi właśnie o Komunię świętą wynagradzającą.

Do chorych kapłani udadzą się w piątek od godz. 8.30.

W najbliższą sobotę i niedzielę w naszej parafii będzie miała miejsce wizytacja kanoniczna. Przed tą wizytacją pracownicy Kurii Diecezjalnej w Tarnowie przeprowadzili kontrolę różnych dziedzin funkcjonowania parafii, m.in. katechezę, finanse, księgi parafialne, sprawy materialne i gospodarcze. Podsumowaniem i najważniejszą częścią wizytacji jest przyjazd ks. Biskupa. Właśnie w sobotę będziemy gościć ks. bpa Leszka Leszkiewicza.

Program wizytacji jest następujący:

Sobota (4.04):

 • nawiedzenie cmentarza parafialnego
 • wizyta w domu sióstr albertynek
 • wizyta w kapłańskiej rodzinie i odwiedziny chorych
 • spotkanie z Grupą Dorosłych – o godz. 16.00
 • spotkanie z Radą Duszpasterską, Ekonomiczną i Caritas – o godz. 16.30
 • spotkanie z ministrantami, lektorami, grupami młodzieżowymi, DSM, dziećmi misyjnymi i scholą dziecięcą – o godz. 17.10
 • Msza świętą z udzieleniem sakramentu bierzmowania – o godz. 18.00

Niedziela (5.03):

 • 7.00 – Msza święta i spotkanie z członkami Róż Żywego Różańca i Róż Rodziców
 • 9.00 – Msza święta
 • 11.00 – Msza świętą na zakończenie wizytacji i spotkanie z chórem parafialnym Misericodia

Serdecznie wszystkich Parafian zapraszamy. Wizytacja odbywa się co kilka lat i jest to okazja do spotkania się z Biskupem, a także do wspólnej modlitwy. Zwracamy się z uprzejmą prośbą do członków poszczególnych grup o takie zorganizowanie sobie czasu, by można spotkać się z wizytującym nas ks. Biskupem.

W przyszłą niedzielę będziemy również obchodzić niedzielę solidarności z misjonarzami. Do puszki będzie można złożyć ofiarę na misje.

Ze względu na wizytację nabożeństwo I-sobotnie zostanie odprawione po rannej Mszy świętej. Wieczorem nie będzie katechezy przedchrzcielnej. Wszystkich planujących chrzest dziecka w marcu i kwietniu zapraszamy na katechezę w sobotę 11 marca po wieczornej Mszy świętej. W przyszłą niedzielę nie będzie nabożeństwa drogi krzyżowej o godz. 12.00.

Ekstremalna droga krzyżowa rozpocznie się 31 marca Mszą świętą o godz. 20.00 w Woli Piskulinej. Zapisy przez stronę: www.edk.org.pl

Do najbliższego czwartku w sali na plebanii można składać dary w ramach akcji prowadzonej przez Caritas Diecezji Tarnowskiej Paczka dla Ukrainy. Za każdy dar jesteśmy ogromnie wdzięczni.

Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę i w Środę Popielcową. Dzisiaj po Mszach świętych będzie można również złożyć ofiarę do puszki na pomoc dla mieszkańców Ukrainy.

We wtorek imieniny będzie obchodził ks. Roman Górowski. Składamy mu najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej oraz radości i satysfakcji z realizacji powołania kapłańskiego w służbie Bogu i ludziom.