We wtorek serdecznie zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 w starym kościele, podczas której przez wstawiennictwo św. Mikołaja będzie prosić Boga w intencji chorych, biednych, samotnych oraz wszystkich, którzy spieszą im z pomocą. Na zakończenie Mszy świętej błogosławieństwo relikwiami św. Mikołaja.

W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.45. Prosimy o pisanie próśb i podziękowań.

W sobotę przypada wspomnienie Matki Bożej z Lourdes. Tego dnia obchodzimy Światowy Dzień Chorych. Msza święta w intencji chorych, podczas której będzie można przyjąć sakrament namaszczenia chorych, będzie odprawiona w sobotę o godz. 9.00. Chciejmy się zatroszczyć, aby wszyscy, którzy chcieliby uczestniczyć w tej Mszy świętej mieli taką możliwość.

Kto może przyjąć sakrament chorych?

Sakrament chorych nie jest przeznaczony tylko dla tych, którzy znajdują się w bezpośrednim niebezpieczeństwie śmierci, ale odpowiednia pora na przyjęcie tego sakramentu jest już wówczas, gdy wiernym zaczyna grozić niebezpieczeństwo z powodu choroby lub starości. W związku z tym, właściwym momentem na przyjęcie tego sakramentu jest czas choroby lub starość. Osobom w podeszłym wieku można udzielić sakramentu chorych nawet wtedy, gdy dobrze się czują, tzn. nie są poważnie chore.

Zachęcamy więc osoby w podeszłym wieku oraz cierpiących na różne choroby do przyjęcia sakramentu chorych, który udziela choremu łaski Ducha Świętego, pomagającej człowiekowi do zbawienia, a mianowicie umacnia ufność w Bogu, uzbraja przeciw pokusom szatana i trwodze śmierci. Dzięki tej pomocy chory może nie tylko znosić dolegliwości choroby, ale także je przezwyciężać i odzyskać zdrowie, jeżeli to jest pożyteczne dla zbawienia jego duszy.

W przyszłą niedzielę Godzina Miłosierdzia o godz. 15.00. Zachęcamy do wpisywania intencji w Księgę Łask umieszczoną przy ołtarzu św. Faustyny.

Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na składkę w ubiegłą niedzielę. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę do puszki na ogrzewanie kościoła. Niech Bóg wynagrodzi wszystkich dobrodziejom obfitym błogosławieństwem!

Wszystkim wypoczywającym na feriach dzieciom i młodzieży, a także dorosłym, życzymy dobrego wypoczynku i szczęśliwego powrotu do domu z feryjnych wyjazdów.