We wtorek zapraszamy na Mszę świętą o godz. 18.00 w starym kościele, podczas której szczególnie będziemy modlić się przez wstawiennictwo św. Mikołaja w intencji naszej Parafii. Na zakończenie błogosławieństwo relikwiami naszego Świętego.

W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.45. Prosimy o pisanie próśb i podziękowań.

W czwartek obchodzić będziemy święto Ofiarowania Pańskiego, zwane inaczej świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Msze święte o godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00. Poświęcenie gromnic podczas każdej Mszy świętej.

Święto Ofiarowania Pańskiego to dzień, w którym naszymi modlitwami otaczamy wszystkie siostry zakonne. Wdzięczną modlitwą otaczamy zwłaszcza pracujące w naszej parafii Siostry Albertynki oraz siostry pochodzące z naszej parafii. Od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu poświęcona modlitwie o powołania kapłańskie i zakonne z naszej Parafii. Naszą modlitwą obejmujemy również diakona Stanisława Michałczaka i brata Artura Topolskiego.

Składka w czwartek przeznaczona jest na zakony klauzurowe w naszej diecezji.

I piątek miesiąca. Zachęcamy do przyjęcia Komunii świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Msze święte w piątek o godz. 6.45 i 18.00.

I piątek to również dzień modlitwy w intencji misji i misjonarzy. Składka jest przeznaczona na pomoc misjom.

Spowiedź:

– codziennie spowiadamy pół godziny przed Mszą świętą rano i wieczorem

– w środę                 – rano od godz. 6.15 i wieczorem od godz. 17.00 – klasy IV-VI

– w czwartek           – spowiedź pół godziny przed każdą Mszą świętą

– piątek                    – rano od godz. 6.15 i wieczorem od godz. 17.00

Do chorych kapłani udadzą się w piątek od godz. 8.30.

I sobota miesiąca – oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu NMP. Zapraszamy na różaniec i nabożeństwo I-sobotnie o godz. 17.00.

W sobotę po Mszy świętej katecheza przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych dzieci, które mają przyjąć sakrament chrztu świętego w lutym.

Zmiana tajemnic Żywego Różańca w przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 7.00. Na zmianę zapraszamy wszystkich członków Róż Żywego Różańca.

Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na składkę w ubiegłą niedzielę i do puszki na sprzątanie kościoła. W przyszłą niedzielę będzie można złożyć ofiarę do puszki na ogrzewanie kościoła. Niech Bóg wynagrodzi wszystkich dobrodziejom obfitym błogosławieństwem!

W okresie od 1 stycznia do 30 kwietnia dokonujemy rozliczeń podatkowych. Polskie prawo daje nam możliwość przekazania w tym roku 1,5% naszego podatku na rzecz wybranej przez nas organizacji pożytku publicznego. Wielkość naszego podatku nie ulega zmianie – my jedynie decydujemy o jego przeznaczeniu. Zwracamy się z serdeczną prośbą i apelem do wszystkich, którzy składają zeznania podatkowe o przekazanie w tym roku 1,5% należnego podatku na cele realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej.

Jest jeszcze dosłownie kilka miejsc na pielgrzymkę do Włoch. Serdecznie zapraszamy!

Rozpoczął się czas ferii zimowych. Życzymy więc dzieciom i młodzieży, a także dorosłym dobrego wypoczynku i szczęśliwego powrotu do domu z feryjnych wyjazdów.

W ubiegły tygodniu zmarły: śp. Katarzyna Kulasik (lat 82) z Osiedla Zaziąbły oraz śp. Zofia Sejud (lat 77) z Osiedla Zaziąbły, mieszkająca ostatnio w Gołkowicach. Polećmy zmarłe Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie!