Dzisiaj kolęda na Osiedlach: Potok i Mostki. Jutro kończymy kolędę wizytą na Osiedlach: Glinik i Brodki. Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim Parafianom za niezwykle gościnne i życzliwe przyjęcie. Dziękujemy za wszelkie słowa akceptacji naszych działań duszpasterskich. Dziękujemy również za słowa konstruktywnej krytyki i wszelkie propozycje oraz gotowość pomocy. W rozmowach pojawiały się m.in. następujące tematy:

  • troska o religijne wychowanie dzieci i młodzieży;
  • propozycje duszpasterskich działań mających przyciągnąć dzieci i młodzież do Kościoła (grupy parafialne, Msze święte dla dzieci i młodzieży, tworzenie zespołów muzycznych dla młodzieży, wspólne wyjazdy wakacyjne, rekolekcje i oazy);
  • troska o młode małżeństwa, które coraz częściej borykają się z problemem rozłąki powodowanej pracą „w świecie” jednego z małżonków;
  • troska o religijne życie młodych ludzi (sporo młodych przestaje uczestniczyć w życiu religijnym i daje zły przykład dzieciom);
  • troska o chorych, którzy nie mogą uczestniczyć w nabożeństwach w kościele. Cieszymy się, że sporo chorych zdecydowało się na I-piątkowe wizyty kapłana z sakramentem pokuty i Komunią świętą;
  • troska o nasz kościół parafialny. Podejmowano zwłaszcza problem ogrzewania i wilgoci;
  • pojawiły się również sugestie dotyczące sposobu przyjmowania Komunii świętej podczas Mszy świętej. Wiele osób proponowało, aby zwłaszcza w okresie Świąt do Komunii podchodzić w procesji pod ołtarz i przyjmować Komunię stojąc.

Bardzo dziękujemy za wszelkie sugestie. O wszystkich będziemy pamiętać i będziemy się starać wcielić je w życie. Dziękujemy również za wszelkie ofiary składane przy okazji kolędy. Niech Bóg błogosławi wszystkim naszym Parafianom!

We wtorek zapraszamy na Mszę świętą o godz. 18.00 w starym kościele, podczas której szczególnie będziemy modlić się przez wstawiennictwo św. Mikołaja w intencji rodzin i małżeństw naszej Parafii. Na zakończenie błogosławieństwo relikwiami naszego Świętego.

W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.45. Prosimy o pisanie próśb i podziękowań.

W sobotę po wieczornej Mszy świętej zapraszamy członków Rady Parafialnej, Ekonomicznej oraz Caritasu na spotkanie opłatkowe na plebanii.

Również w sobotę w Łącku o godz. 13.00 odbędzie się spotkanie opłatkowe dla niepełnosprawnych i ich opiekunów.

W sobotę obchodzić będziemy Dzień Babci, a w przyszłą niedzielę Dzień Dziadka. Chciejmy nie tylko w modlitwie pamiętać o tych, którym tak wiele zawdzięczamy, a którzy dla nas zawsze mieli i mają otwarte serca. Pamiętajmy więc o odwiedzinach, może o jakimś drobnym upominku, który będzie wyrazem naszej wdzięczności i miłości.

Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na składkę w ubiegłą niedzielę. Niech Bóg wynagrodzi wszystkich dobrodziejom obfitym błogosławieństwem!

Przypominamy o pielgrzymce do Włoch w dniach 12-21 maja 2023. Zapisy na pielgrzymkę do końca stycznia w zakrystii lub kancelarii parafialnej wraz z wpłatą zaliczki w wysokości 850zł! Szczegółowy program pielgrzymki zamieszczony jest na naszej stronie internetowej i na plakacie.